Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

View Poll Results: cel mai bun cap tractor
MAN 35 18.23%
SCANIA 41 21.35%
VOLVO 71 36.98%
RENAULT-TRUCKS 11 5.73%
DAF 2 1.04%
IVECO 11 5.73%
MERCEDES-BENZ 17 8.85%
ALTELE 4 2.08%
Voters: 192. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 27-05-09, 17:28   #16
tiby120

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 445
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: cel mai bun cap tractor

46 de voturi si doar cateva commenturi?:O nu se poate asa ceva. vin cu un filmulet care sa imi prezinte favoritul https://www.youtube.com/watch?v=4QoKJi8toYI
tiby120 is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 19:36   #17
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: cel mai bun cap tractor

Si asta-mi place sa vad.

https://www.youtube.com/watch?v=9-x72...eature=related
GTR is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 20:08   #18
Dripci

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 628
Default Re: cel mai bun cap tractor

OFFtopic: n-as fi riscat sa stau in c-classe ala nici batut !!!
Dripci is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 20:13   #19
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: cel mai bun cap tractor

cand ajunge ala pe piata sar putea sa vedem tiruri fara soferi il pui sa mearga dormi putin si el inca merge, fara probleme.
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 20:42   #20
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by tiby120 View Post
46 de voturi si doar cateva commenturi?:O nu se poate asa ceva. vin cu un filmulet care sa imi prezinte favoritul https://www.youtube.com/watch?v=4QoKJi8toYI
La polei MAN-ul sta cel mai prost. Ceea ce face man-ul din film o fac toate camioanele de ultima generatie deci nimic impresionant.
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 20:52   #21
DarkJEDI

Stage 5
 
DarkJEDI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 897
Member of:
[FORD]
Default Re: cel mai bun cap tractor

pana la urma ce se cauta la un camion? confort? tinuta de drum? performanta? fiabilitate?
DarkJEDI is offline   Reply With Quote
Old 27-05-09, 23:16   #22
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by DarkJEDI View Post
pana la urma ce se cauta la un camion? confort? tinuta de drum? performanta? fiabilitate?
Se cauta cel mai bun camion de liniute si pista )))
GTR is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 00:29   #23
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: cel mai bun cap tractor

Eu zic ca Mercedesul este cel mai fiabil dintre toate, plus ca e si placut la ochi. https://www.youtube.com/watch?v=s0Vj7...eature=related
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 10:17   #24
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by T E N N Y - E View Post
Eu zic ca Mercedesul este cel mai fiabil dintre toate, plus ca e si placut la ochi. https://www.youtube.com/watch?v=s0Vj7...eature=related
Cu placutul la ochi e cu dus intors. Gusturile nu se discuta. Iar in privinta fiabilitatii Scania/Volvo/Man sunt peste Mercedes. Nu confundati tirurile cu autoturismele.
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 20:39   #25
T E N N Y - E

Stage 5
 
T E N N Y - E's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 496
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Colectionar Machete]
Default Re: cel mai bun cap tractor

Este normal sa avem pareri impartite, eu prin natura serviciului am legaturi cu tot felul de firme de transport marfuri si cam toti soferi recomanda actros si scania, volvo cica are probleme cu consumul si cu manevrabilitatea . Este clar ca vorbesc din auzite dar asta e parerea soferilor cu care am vorbit.
__________________
T E N N Y - E is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 21:21   #26
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by T E N N Y - E View Post
Este normal sa avem pareri impartite, eu prin natura serviciului am legaturi cu tot felul de firme de transport marfuri si cam toti soferi recomanda actros si scania, volvo cica are probleme cu consumul si cu manevrabilitatea . Este clar ca vorbesc din auzite dar asta e parerea soferilor cu care am vorbit.
Mai multi soferi decat in port, pe unde intra si pleaca 70% din marfa, nu o sa gasesti. Iar aici sunt toata tipurile de tiruri si toti soferii isi ridicau Scania/Man/Iveco/Daf/Mercedesu etc in slavi pana au ajuns sa conduca un Volvo.

Cu consumul treaba sta in felul urmator. Ii pui 30 tone si-i spui maine dimineata sa fie la Timisioara e normal sa-ti manance 40%. Toate au un consum apropiat iar factorul care infulenteaza cel mai mult este soferul!
__________________
INFINTI G37 S ====>>> https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/97760-infiniti-g37s.html
TRANSPORT CONTAINERIZAT INTERN SI INTERNATIONAL
IMPORT AUTOTURISME USA
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 23:05   #27
tiby120

Stage 5
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 445
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by The_Mask View Post
Mai multi soferi decat in port, pe unde intra si pleaca 70% din marfa, nu o sa gasesti. Iar aici sunt toata tipurile de tiruri si toti soferii isi ridicau Scania/Man/Iveco/Daf/Mercedesu etc in slavi pana au ajuns sa conduca un Volvo.

Cu consumul treaba sta in felul urmator. Ii pui 30 tone si-i spui maine dimineata sa fie la Timisioara e normal sa-ti manance 40%. Toate au un consum apropiat iar factorul care infulenteaza cel mai mult este soferul!
asta cu consumu cam asa e. dar la faza ca toti prefera volvo dupa ce conduc unu...ma faci sa rad. tu cam incerci sa convingi pe toata lumea ca volvo e the best. si recurgi la niste absurditati. scuze daca te-am suparat. nu caut motiv de scandal sau de cearta.
__________________
drive fast be smart
my ride:ex: dacia 1310
ex: opel corsa B 1.2 8V
actual: vw golf 3 1.4 ABD
actual: mercedes c180 w202
tiby120 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 08:54   #28
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by tiby120 View Post
asta cu consumu cam asa e. dar la faza ca toti prefera volvo dupa ce conduc unu...ma faci sa rad. tu cam incerci sa convingi pe toata lumea ca volvo e the best. si recurgi la niste absurditati. scuze daca te-am suparat. nu caut motiv de scandal sau de cearta.
Nu incerc sa conving pe nimeni, e de ajuns sa ma fi convins pe mine insumi. Crezi ca multe companii sunt atat de proaste incat sa dea pe Volvo/Scania aproximativ 80.000 eur si sa cumpere o masina mai proasta decat un Mercedes/Daf/Man mai ieftin cu aproximativ 10.000 eur ? si aici fac referinta la flotele de peste 50 de camioane.
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 11:52   #29
G0rdy
Banned

Stage 5
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 478
Default Re: cel mai bun cap tractor

Din punctul meu de vedere tot volvo aleg pe primul loc pe urma scania urmat de daf....Toate au cate un "defect" Volvo au consumul mare, scania sunt rigide si tot asa.Acum fiecare alege ce vrea dar ce e sigur ca ala care cumpara masini(camioane) nu se uita la cum arata si la ce culoare e.Volvo sunt cele mai fiabile,ganditi-va ca turbina abea "cade" pe la 700-800 mii km
G0rdy is offline   Reply With Quote
Old 29-05-09, 13:00   #30
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: cel mai bun cap tractor

Quote:
Originally Posted by G0rdy View Post
Din punctul meu de vedere tot volvo aleg pe primul loc pe urma scania urmat de daf....Toate au cate un "defect" Volvo au consumul mare, scania sunt rigide si tot asa.Acum fiecare alege ce vrea dar ce e sigur ca ala care cumpara masini(camioane) nu se uita la cum arata si la ce culoare e.Volvo sunt cele mai fiabile,ganditi-va ca turbina abea "cade" pe la 700-800 mii km
N-am auzit asa ceva, am 1.500.000 km si nu a cazut, la altul 800.000 si la fel nici o problema. E normal sa pice daca tragi de el subturat.
The_Mask is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -