Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 17-01-06, 19:03   #31
Schumi

Stage 2
 
Schumi's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 58
Default

E clar ca anumite optiuni pentru unii par absurditatzi, dar poate unii le considera chiar utile. Si ideea e ca se gaseste orice piesa, pe comanda sau pe stoc. Deci asta chiar nu reprezinta o problema din punctul meu de vedere. Iar motorul de 2.0 s-a gasit si sub capota lui Opel Vectra, deci piese din belsug de la Opel
__________________
See ya on the road!!! Seat Leon 1.9 TDI 110 CP - BZ 86 LUK
Schumi is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 19:19   #32
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default

in cazul asta pot spune si piese din belsug pentru Cielo de la Opel nu ? pana la urma se pare ca ramane o chestiune de gust si noi poate suntem si putin partinitori, asa ca sa lasam si pe altii .........
__________________
Ford Mondeo MK3 DuratecHE --- BMW E46 FL 320D --- Daewoo Cielo Executive DOHC 16V
uita-te bine in oglinda, aparentele insala
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 19:31   #33
Schumi

Stage 2
 
Schumi's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 58
Default

Ca bine zici! Noi am cam spus ce am avut de spus. Sa mai zica si altzii
Schumi is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 20:14   #34
NOS

Stage 5
 
NOS's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 381
Default

Chiar eram curios sa vad cat va mai contraziceti...
NOS is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 21:01   #35
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

LEGanzA

100% cielo
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:29   #36
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default

NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 17-01-06, 22:32   #37
teddy

Stage 5
 
teddy's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 1,804
Default

cu piesele nu exista probleme la nici un fel de masina... bani sa fie ca se gasesc piese pentru orice: comenzi, etc.
teddy is offline   Reply With Quote
Old 20-01-06, 19:31   #38
Schumi

Stage 2
 
Schumi's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 58
Default

Asa e...bani sa fie. Io nu-l inteleg pe Sebastian..Leganza? 100%? ai mai zis odata parca, mai zi si altceva
Schumi is offline   Reply With Quote
Old 14-05-06, 11:03   #39
gotty_inc

Stage 2
 
gotty_inc's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 39
Default Re: Cielo vs Espero

referitor la ce s-a spus..k espero..nu s-ar mai produce din 97...e fals...nu se mai produce din 99...asa cum cielo a fost koreean si apoi romanesc..asa si espero...(in 97' s-a oprit producerea de 1.5- 1.8 a continuat)
cielo koreean motor 1.5 - 75 cai
espero 15 - 90 cai
de ce? ..cielo 8v...espero 16 v
....iar la calitatea materialelor....cielo executive...e mult mai slab decat cel koreean...
consumul....espero 1.5 imi ia vr-o 10 in orash
viteza...am facut pe cineva..si am vazut k se simte diferenta...
piese......ohoho..sunt destule si asa o sa fie 15 ani inainte
gotty_inc is offline   Reply With Quote
Old 14-05-06, 22:06   #40
The_Mask

Stage 5
 
The_Mask's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 868
Default Re: Cielo vs Espero

Nush cat consuma un Espero, dar Cielo Executive este BETIV, nush cat ia in afara orasului insa in oras e sugator...Cred ca am sa merg cu el la reglat ca nu se mai poate, in schimb este o masina foarte buna, si nush de ce as da cu 5-6000 euro mai mult pe un Espero, care nu este altceva decat un Cielo "coafat"
__________________
INFINTI G37 S ====>>> https://forum.4tuning.ro/115-masina-mea-nissan-infiniti/97760-infiniti-g37s.html
TRANSPORT CONTAINERIZAT INTERN SI INTERNATIONAL
IMPORT AUTOTURISME USA
The_Mask is offline   Reply With Quote
Old 17-05-06, 22:07   #41
Cozmax

Stage 4
 
Cozmax's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 252
Default Re: Cielo vs Espero

Aici nu stiu ce sa zic Espero nu am condus dar am auzit
ca ar merge mult mai bine decat Cielo si are si ceva putere mai mare
Cozmax is offline   Reply With Quote
Old 20-05-06, 06:51   #42
Lukian_XXX
Virtual Tuner

Stage 5
 
Lukian_XXX's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 733
Member of:
[X-Team Racing Club]
Default Re: Cielo vs Espero

nush amandoua masini sunt vechi!!
espero consuma mult dar e mai frumos decat cielo ,exterior mai putin dar interior se impune categoric!!
cred ca as alege espero!!(dintre aceste doau masini prezentate pe topic)
dar dupa mine mias lua logan consum mult mai mic (versiunea diesel) si e la fel de frumos la interior
__________________
FARA
Lukian_XXX is offline   Reply With Quote
Old 21-05-06, 14:37   #43
Cosmin255

Stage 5
 
Cosmin255's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,951
Member of:
[Moderators]
[AUDI]
Default Re: Cielo vs Espero

Din start comparam doua masini din clase diferite....puteti compara asa Leganza vs Espero .... Audi A4 vs Audi A6? C vs E?5ar vs 7ar?.....etc....Espero din punctul meu de vedere...argumente au fost date(in primul rand comfortul)
__________________
2009 Audi A4
Cosmin255 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-06, 14:45   #44
einstein1984

Stage 5
 
einstein1984's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 998
Default Re: Cielo vs Espero

Aici ai dreptate. Merge si o comparatie Golf5 cu passat, ca doar sunt pe aceiasi platforma, nu?
einstein1984 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-06, 15:30   #45
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Cielo vs Espero

nu ai cum sa compari espero cu cielo...sunt in clase diferite...si cielo mananca bataie la toate capitolele....
Poti sa compari espero cu passat,mondeo,405..etc..
Si daca o sa studiati putin piata din momentul in care a aparut espero in ro ..adica 95...si oferta de masini care era pe piata.....La 13 mii de $ cat era un espero 1.5 16v batea toata concurenta....singuru care se aproprica ca pret de espero era vw polo clasic..care era chel la dotari si costa cu 1500 de $ mai mult.....
D_M_X is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -