Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > VERSUS AUTO

VERSUS AUTO SUPRA vs SUBARU, Mercedes vs Bmw, pilotul x vs pilotul y. Aceasta rubrica este dedicata provocarilor,analizelor,pariurilor(virtuale bineinteles),comparatiilor. Rog moderatorii sa fie foarte duri pe acest subiect. Fara OFF-TOPIC

Reply
 
Thread Tools
Old 19-08-10, 15:59   #136
ZaNe94

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 725
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

nu prea vad rostul topicului, dar cred ca cel cu o masina puternica ar castiga, caci daca e cu experienta stie sa mearga cat de cat sa il bata pe ala cu masina de 3 ori mai slaba fie el si profesionist
ZaNe94 is offline   Reply With Quote
Old 19-08-10, 16:26   #137
beck

Stage 5
 
beck's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,108
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

Quote:
Originally Posted by golf3diesel View Post
tu de putere prea mare la roata din spate ai auzit?? intr-un spatiu asa mic chiar ar fi greu cu Corvetteu sa faci o masina mica si cu tractiune fata,parerea mea.SI da stiu ca Top Gear este de divertisment.Fifth gear it's better

eu de putere PREA MARE nu am auzit pana acum. ce legatura are parodia din Mall cu topicul asta?

Fifth gear e un *** de emisiune si proasta aia blonda nu are gram de integritate, face reclama la Toyota.
__________________
INOXWORKS

480 hp/t
beck is offline   Reply With Quote
Old 21-08-10, 13:02   #138
fgm

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 499
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

Acu ceva timp un baiat cu un logan de 1.6 l-a batut pe unul cu un SL 500 pana la Unirii si inapoi, faza vazut de multi in Victoriei, culmea este ca cel cu SL-ul se dadea si "pilot" pe cand cel cu loganul chiar era.
fgm is offline   Reply With Quote
Old 21-08-10, 13:08   #139
golf3diesel

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 309
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

foarte bine punctat fgm...asta vroiam sa spun si eu prin faza aia din market..degeaba ai multa putere daca nu stii sa o folosesti..dar asta e o si o reclama la dunlop:P
golf3diesel is offline   Reply With Quote
Old 21-08-10, 13:42   #140
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

Quote:
Originally Posted by fgm View Post
Acu ceva timp un baiat cu un logan de 1.6 l-a batut pe unul cu un SL 500 pana la Unirii si inapoi, faza vazut de multi in Victoriei, culmea este ca cel cu SL-ul se dadea si "pilot" pe cand cel cu loganul chiar era.
Ala cu SL-500 era un papagal de sofer laudaros iar ala cu Loganul nu era pilot, era un bun sofer. Ce se mai infloresc povestile astea ))
GTR is offline   Reply With Quote
Old 22-08-10, 10:54   #141
flaviuf

Stage 5
 
flaviuf's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 415
Member of:
[RENAULT]
[Old School Cars]
[4Rally]
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Ala cu SL-500 era un papagal de sofer laudaros iar ala cu Loganul nu era pilot, era un bun sofer. Ce se mai infloresc povestile astea ))
Si ca o completare, nu putem compara circuitul cu traficul real. In traficul de zi cu zi se poate intampla sa ajungi mai repede de la punctul A la punctul B cu o masina mult mai slaba...depinde in primul rand cum prinzi culoarul.
__________________
F..k NATO! f..k USA! f..k Bill Clinton! Asta-i gara mea!
flaviuf is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 14:01   #142
fgm

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 499
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Ala cu SL-500 era un papagal de sofer laudaros iar ala cu Loganul nu era pilot, era un bun sofer. Ce se mai infloresc povestile astea ))

Asa intelesesem atunci, am fost de fata la toata discutia, ala cu SL 500 era foarte amuzant.
fgm is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 14:13   #143
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

Minim penibil exemplul. In primul rand ca prin trafic este absolut irelevant si aberant sa compari fie si un supercar cu 500 de cai cu un cotinet de 75 de cai . Din punctul A in B e clar ca poate ajunge mai repede caruciorul pentru ca un slalom ( inconstient si periculos) in trafic poate fi facut cu orice masina .
Excluzand traficul eu cred ca e clar ca un sofer decent cu o masina mai puternica spulbera orice pilot profesionist.
__________________
Te-ai nascut original , Nu muri o copie ..

sponsoru is offline   Reply With Quote
Old 23-08-10, 20:33   #144
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

Quote:
Originally Posted by sponsoru View Post
Minim penibil exemplul. In primul rand ca prin trafic este absolut irelevant si aberant sa compari fie si un supercar cu 500 de cai cu un cotinet de 75 de cai . Din punctul A in B e clar ca poate ajunge mai repede caruciorul pentru ca un slalom ( inconstient si periculos) in trafic poate fi facut cu orice masina .
Excluzand traficul eu cred ca e clar ca un sofer decent cu o masina mai puternica spulbera orice pilot profesionist.
Perfect corect.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 00:38   #145
a3ds

Stage 5
 
a3ds's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,304
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

A fost un episod haios in Top Gear mai demult, pe Ring Clarkson cu un Jag diesel vs o tipa cu un Ford Transit tot diesel, experta pe respectivul circuit. Tin minte ca a castigat totusi Clarkson, era prea mare diferenta de "gear" dar ma intreb ce s-ar fi intamplat daca tipa ar fi condus macar un golf de 131 de cai...
__________________
Understeer is when you hit the wall with the front of the car.Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.Horsepower is how fast you hit the wall.
Torque is how far you take the wall with you.
a3ds is offline   Reply With Quote
Old 24-08-10, 12:49   #146
golf3diesel

Stage 5
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 309
Default Re: Sofer de stradă cu maşină puternică vs. pilot profesionist cu maşină slabă

Sabine Schmitz l-ar fi facut decomanda pe Clarkson cu tot cu Jaguarul lui
Daca ai observat depasea motoare sport cu Transitul =)) bine aia nu erau foarte buni piloti dar doar gandul....
golf3diesel is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -