Go Back   Forum 4Tuning > Car-Audio, Multimedia & GPS > Arata-ti sunetul! > Instalari diverse

Reply
 
Thread Tools
Old 30-01-13, 16:11   #1
fiatpuntomk1

Stock
 
Join Date: May 2012
Posts: 4
Default montaj alarma ajutor

un ajutor daca va rog frumos ... zilele trecute mi-am montat si eu o alarma carguard car423 cumparata din carrfour ok... eu as fi vrut mai mult doar inchiderea centralizata sa o montez in rest nu ma intereseaza de alarma... am reusit sa leg firele si tot dar am o problema cu deschiderea/inchiderea ei ... adica daca eu inchid masina cu cheia sau cu butonul din interiorul masinii de deschis pot sa o deschid din telecomanda dar sa o inchid nu mai merge din telecomanda de ce??? daca ma poate cineva ajuta ...


multumesc!!!
fiatpuntomk1 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-13, 21:51   #2
weber gl

Stage 2
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 36
Default Re: montaj alarma ajutor

pe ce masina este montata alarma?, din cate am inteles eu din ce ai scris, la montaj ai ales sa pastrezi modulul de inchidere centralizata a masinii, aici s-ar putea sa fie problema. Incearca sa deconectezi modulul de inchidere centralizata si sa folosesti doar inchiderea centralizata incorporata a alarmei.
O alta cauza ar fi firul ACC pus "aiurea" adica pus pe un fir ce are 12V permanent si sa nu uiti sa verifici firul albastru ptr detectare usa deschisa, unele alarme nu armeaza daca o usa e deschisa.
weber gl is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -