Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS - Action & Sound @ TIBCO 2008 - 20-22 iunie 2008 Romexpo

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-08, 23:09   #46
Dany.bilan628
VW Driver

Stage 5
 
Dany.bilan628's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,551
Member of:
[4Rally]
[VW]
[Toyota]
Default Re: Tengu - scoala de drift

pai din cate stiu eu, dai o proba si obtii licenta respectiva, in cadrul competitiei. Adica nu scoala iti da licenta, deocamdata... (daca are cineva mai multe detalii sa ma corecteze)
Dany.bilan628 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 03:05   #47
tuly

Stock
 
Join Date: May 2008
Posts: 8
Default Re: Tengu - scoala de drift

vrem sa invatam drit????sau noi stim deja!! haideti sa-l intrebam pe tengu sau poate pe hai
tuly is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 12:59   #48
colegutu_2005
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
colegutu_2005's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,658
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Tengu - scoala de drift

se pare ca unii vb din povesti, toata lumea gaseste urs la 500 euro de drift.... si un blocant e 300 euro , toti stiu sa dea drifturi e usor...daaa..la colt de strada un cerc mai o curba ga driftu.... nu va ganditi ca dak vrei sa ai o masina de drift in primul rand ai nevoie de niste caluti sub capota, un diferential cu raport bun , o suspensie foarte rigida si putin talent....vb prea cu usurinta ca faceti dregeti dar...momentan nu a iesit nimeni la interval cu o masina facuta special de drift in afara de HAI si KNS....ma refer din bucuresti.
- dar sa zicem ca iti iei un urs pt drift ...la " 500 euro" care poate are si motor si suspensie si tot...pai E O VORBA ursu este un "SAC FARA FUND" , dai 500 pe masina , mai dai 500 mai dai 500 si dak nu eshty cu adevarat pasionat...la modul sa stii tu sa iti bagi mainile in motoru ala...sa stii din ce cauza nu sta la relantiu sau din ce cauza fierbe , sau e stiu ce alta problema .... te lasi instant de drifturi...akum toti am vrea ursi ca dgh txa mtj hai si multi altii...dar ei au schimbat la ursi ca sa ajunga aici...
- in concluzie....cum zicea GRATZIAN sau ZOLIAT ....sunte-ti asteptati la urmatorul eveniment nu trebuie sa rupeti forumul in 2 ca faceti si ca dregeti....
-oricum MULTA BAFTA , sper sa va tineti de cuvant

-o intrebare am si eu: LA SCOALA DE DRIFT O SA VINA TOATA LUMEA? SAU VA EXISTA O PRESELECTIE? chiar dak va fi cu plata..
colegutu_2005 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 13:44   #49
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tengu - scoala de drift

o sa inceapa inscrierile in curand.
momentan se finalizeaza studiul de fezabilitate.
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 14:42   #50
MC Mate

Stage 5
 
MC Mate's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 3,358
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Nissan]
Default Re: Tengu - scoala de drift

intreba cineva mai devreme de licentele de drift si vreau sa ii raspund:

In general din cate cunosc Sunt mai multe categori de licente de pilot D1 , dar la fiecare concurs international de drift se face si proba de atestare si calificare, insa pentru a obtine o licenta trebuie sa fi familiar cu un circuit de drift, iar momentan la noi nu exista posibiliatatea.Este mare diferenta cand faci niste drifturi largi sa zicem in jurul rondului de la pipera si altceva e o curba f mare pe care o ataci cu 140-150 km/H si vrei sa ti masina in drift la viteza aia.Oricum dupa cum vad k se implica Gratian si FLorica io zic k suntem pe drumul cel bun si poate vom avea si noi parte de un semi circuit din cand in cand amenajat intr-o parcare mare.
__________________
SABLARE SI POWDERCOATING

EX BMW E30 325i 175 CP || EX posesor BMW E36 COUPE 2.5 24v 193 cp
MC Mate is offline   Reply With Quote
Old 02-07-08, 20:38   #51
Gratzian
Administrator

Stage 5
 
Gratzian's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 4,465
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Tengu - scoala de drift

juriul a fost constituit din Tengu, Hai, Kns si Florica.

Aveti curand ocazia sa va luati revansa...
In plus, e suparator ca nu citesti cateva cuvinte inainte de a scrie...
McMate NU a participat la concurs, de exemplu, cum ai vrea sa castige?
a venit abiia a doua zi
Apoi, au fost niste reguli clare de urmat, care s-au punctat....
Gratzian is offline   Reply With Quote
Old 03-07-08, 09:26   #52
colegutu_2005
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
colegutu_2005's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,658
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Tengu - scoala de drift

LA TIBCO S-A SPUS CA ACESTA ESTE DOAR INCEPUTUL....DIN CATE SE VEDE ASA SI ESTE...cine se astepta la inca un drift show atat de curand...

-FELICITARI GRATZIAN SI 4TUNING- se pare ca in Romania unii chiar vor sa faca treaba buna.
colegutu_2005 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -