Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 22-12-07, 15:26   #1
bix

No Speed Limit

Stage 5
 
bix's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 470
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default ROBERT (TXA) face 6 luni

pe 25 decembrie se inplinesc 6 luni de cand Dumnezeu ni la luat pe Robert (txa).
mie foarte greu sa cred ca l ati uitat asa de repede...nu am mai auzit de nici un eveniment sau altceva pt el... (el, care a fost unul dintre cei catziva, ce au deskis orizontul curselor de strada).
Ceea ce pot sa zic, este ca mi e foate dor de el si nu ma inpac cu ideea ca nu am sa l mai vad, inca il astept sa apara la garaj, asa cum aparea el din fumul ce il lasa dupa cateva cerculete si optuletze.
Lafel mi se intampla si cazul lui Mihaita (gam-u), si mai ales lui Micutzu.
Dumnezeu sai odihneasca!!!

Last edited by bix; 22-12-07 at 15:28.
bix is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 16:05   #2
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Azi m-am apucat sa fac curat prin casa... si am dat peste ceva scris de el... ceva ce eu am scos mai demult de pe siteul lui... probabil ca foarte multi stiu povestea...



"Dupa ce am avut un grav accident cu o motocicleta pe la 17 ani chiar cu o luna inainte sa implinesc 18 ,a trebuit sa stau imobilizat cateva luni cand in sfarsit am reusit sa iau carnetu' prin ianuarie anul urmator ... bucurie mare pe vremea aceea nu avea nimic altceva decat un oltcit la care omoram zi de zi ... accidente cu el nu prea au fost decat un far spart ,un stop spart ... nimicuri ... adevarata aventura si adrenalina a inceput cand am reusit sa achizitionez un opel rekord 2.2l cu motor de 2500 cm3 de senator ...se cam invartea balena ... erau nopti in care nu adormeam fara sa ma duc sa dau 2-3 ture de scoar pana la ceas si inapoi 10-15 cercuri in statia de la bucla dupa care puteam sa merg sa dorm linistit...dar saracu' nu a rezistat prea mult,pe langa 6 diferentiale schimbate si nenumarate cruci cardanice rupte intr-o zi venind de la favorit spre ceas semaforu' pe verde ,pietoni pe trecere... i-am claxonat si am accelerat ... cand am trecut intersectia un vento albastru mi-a taiat calea de pe trotuar si l-am lovit in roata din stanga fata dupa ce am reusit sa franez ceva ...din masina s-a dat jos soferu' si din dreapta comandantul de la circa ... )) k-lumea no ? am fost pe lista lor neagra vre 2 ani pana au uitat ,eu fiind nevinovat gratie unui martor care a tinut cu mine si sa ma ierte ca nu am retinut cum il cheama macar ... Am uitat sa va mai zic ca intr-o noapte m-am luat cu un URSULET de la Moghioros pana la 1 Mai eu fiind cu REKORDU' ,ma tineam cat de cat de el pana la a III-a ... dupa care se lasa de cur pe pamant si se tot ducea frate ... din seara aia mi-am jurat ca tre sa imi asa ceva neeaparat !!!

Urmatoarea achizitie a fost tot OPEL , de data asta un KADETT GSI 1.8i .Fugea saracia ...dar lucru cel mai urat la aceasta firma de care m-a si scarbit si nu vreau sa mai aud de ea este acela de fiabilitate ... nu ai cum sa te bazezi pe OPEL , te lasa cand iti e lumea mai draga ! Atunci l-am cunoscut pe MACHEDONU' ... ii mergea si lui MTJ-u pe atunci ...Sfarsitul lui GSI a avut loc pe Bld. Kogalniceanu' la intersectia cu PETROMUL unde o tarfa ordinara incepatoare la 50 de ani m-a acrosat de spate si m-a aruncat in troleu ...noroc ca cel din dreapta purta centura ca altfel era proiectat sigur prin parbriz !!!

Urmatoarea achizitie a fost in sfarsit un jeg de URSULET 323i cu motoru' in pioneze pe butuci direct.Am reusit cat de cat sa il readuc pe linia de plutire .Motoru nu a rezistat nici macar o tura ,a iesit biela prin bloc din prima ! I-am pus un 2,7 care nu prea tragea in raport cu capacitatea pe care o avea ... oricum masina am dat-0 la schimb pe B 13 TXA ! Avea motor de 2000 cm3 cand am luato care mergea ceas,din pacate nu a tinut decat 1 luna sau 2 nu mai tin minte .A urmat alt 2000 cm3 care spre surprinderea mea refuza sa se strice efectiv!

Intr-o zi prin APRILIE 2000 daca nu ma insel au inceput cursele la MACARALEI cele mai adevarate si cele mai importante evenimente de acest gen ...!!! Normal ca a trebuit sa le strice cineva si nimeni altcineva decat MASCATII ...Imi permit sa amintesc cateva din numele celor care au fost acolo cu adevarat : MTJ-u (machedonu'),NIZ-u (Alex),FLR-u (Florica),Roscatu' si multi altii care nu mii mai amintesc si imi cer scuze pt asta ...

TXA-u a plecat in salajan la "fratii COCOS" (a nu se confunda TXA-u din ziua de azi cu cel care a fost pana in SEPTEMBRIE 2002) !

Acum am un E-36 Cabrio care a avut un 2800 cm3 ce nu s-a incadrat "cerintelor" mele si a trebuit sa il inlocuiesc cu un 3600 cm3 de pe un M5 , de 315 cp ! Cea ce ma nemultumeste la masina este faptul ca are cutia exagerat de lunga in trepte (a I-a 80 km/h, a II-a 130 km/h, a III-a 210 km/h, a IV-a peste 220 km/h avand in vedere ca atat indica bordul )) dar am reusit sa o duc pana la taiere de scanteie plus si ceva din a V-a )"



Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca !
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 19:18   #3
bemu

Stage 5
 
bemu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 301
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

ce sa mai zic, cred ca am trecut cam prin tot ce a povestit el, Dumnezeu sa-l odihneasca
bemu is offline   Reply With Quote
Old 22-12-07, 21:05   #4
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,097
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Dumnezeu sa-l odihneasca
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 00:04   #5
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Mare om Mare caracter Niciodata nu o sa fie uitat
dragos002 is offline   Reply With Quote
Old 07-03-08, 18:45   #6
alexGTI
Audi Driver

Stage 5
 
alexGTI's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 2,118
Member of:
[VW]
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

R.I.P. Robert
alexGTI is offline   Reply With Quote
Old 25-06-08, 18:27   #7
Slim29

Stage 5
 
Slim29's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,629
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Dumnezeu sa`l ierte ! azi se face anu de cand Robert numai e printre noi !! Ai grija de noi maestre!
Slim29 is offline   Reply With Quote
Old 27-06-08, 13:14   #8
DeZaXaT
VW Driver

Stage 4
 
DeZaXaT's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 291
Member of:
[VW]
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Dumnezeu sa`l ierte !!!!!!!!!!!!
DeZaXaT is offline   Reply With Quote
Old 27-06-08, 14:51   #9
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Dumnezeu sa`l odihneasca !
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 28-06-08, 14:01   #10
Bmw_E30dak

Stage 5
 
Bmw_E30dak's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,156
Member of:
[Opel]
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Dumnezeu sa`l odihneasca...!pacat ca unii pleaca dintre noi mult prea devreme....
Bmw_E30dak is offline   Reply With Quote
Old 31-10-08, 23:51   #11
florynbals08

Stock
 
florynbals08's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 6
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

mai e ceva de zis dumnezeu sal odihneasca in pace!
florynbals08 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-08, 00:07   #12
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Dumnezeu sa-l odihneasca!!! Vad multe posturi dar nimeni nu a spus "HAIDETI SA ORGANIZAM CEVA!!!" Spun eu...probabil ca o iesire pana in costinesti ar fi cam mult...haideti totusi sa facem ceva...iar placea de acolo de sus...sa nu ii uitam pe cei care nu mai sunt intre noi. R.I.P. TXA ...facem ceva? 25 decembrie poate parea o data cam delicata...(sarbatorile...) dar haideti totusi sa organizam ceva in jurul datei daca nu chiar atunci...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 01-11-08, 17:40   #13
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

pacat ca ii uitam ...si pe Robert si pe micutzu si pe gam-u...
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 01-11-08, 18:20   #14
Ingerasul99

Stage 5
 
Ingerasul99's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,599
Member of:
[DACIA]
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

si totusi se face ceva?chiar am rabdare!presimt ca va trece si craciunul asta ca si celalalt.

Last edited by Ingerasul99; 02-11-08 at 21:12.
Ingerasul99 is offline   Reply With Quote
Old 01-11-08, 22:46   #15
EaGle
Banned

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 4,131
Default Re: ROBERT (TXA) face 6 luni

Daca o sa ai rabdare sa raspunda si oamenii cand pot, nu cand vrei tu ....o sa afli. Nu umpleti topicul de multe posturi aiurea ca se sterg.
EaGle is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -