Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-05, 12:29   #1
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default Propunere organizatori

Vreau sa spun ca mi se pare cam aiurea ca aceia dintre \"noi\" care nu participa la o cursa sa stea la un loc cu spectatorii si de multe ori sa nu poata vedea ce se intampla din cauza unora care nu sunt interesati de anumite amanunte, cum ar fi sa vada cum se descurca membrii clubului propriu, sau pur si simplu vin ca la spectacol.
\"Noi\", cei care suntem implicati in fenomenul asta, stim care sunt pericolele asa ca nu cred ca va fi vreo problema din partea noastra, adica sa intre vreunu pe pista cum fac ceilalti.
Am vazut la o cursa, nu mai stiu care, pe Baneasa ca partea dreapta a pistei era goala si toti spectatorii inclusiv \"noi\" ne ingramadeam pe partea stanga, normal ca am vazut din parti care pe care a facut, si dupa ceva timp m-am saturat de dat coate si luat cu lumea in gura si am plecat.
Deci nu stiu daca sunt doar eu sau mai sunt si altii dar nu mi se pare corect ca \"noi\" sa trebuiasca sa fim bagati in aceiasi oala cu ceilalti, deci daca vin ca spectator trebuie sa ma chinui sa vad ceva si daca vin ca participant oricum nu vad nimik, doar stau in masina si imi astept randul.
Propun organizatorilor gasirea unei modalitati sau pozitionarea \"noastra\" pe partea dreapta a pistei pt. a putea vedea mai bine ce se petrece, oricum majoritatea ne stim asa ca nu va fi o problema cu cine sta pe o parte si cine pe alta.

\"noi\" - cei care fac parte din cluburi, useri 4tuning, cei implicati in asta.

Sper sa se faca ceva in aceasta privinta, oricum a fost decat o propunere, nu am judecat pe nimeni.
__________________
luca is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 01:06   #2
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

O idee fff buna , sa vedem.. cam .. cum se va....

P.S: eu ma gandesc serios sa vin cu o scara... cu 2 picioare... sa stau pe ea.. la baneasa.. altfel... desii am ap. 2 metrii ... nush cate voi vedea..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 08:26   #3
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

dupa cum a shi zis sebastian ... nu se poate intra cu masina in incinta complexului daca nu participi. Regulile ROMAERO!!! ... asha ca ... sorry!!!

Santoshica ... tu ai aproape 2m? ... daca te vei sui pe scara aia sau ce?
__________________
polifem is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 14:41   #4
Bytzu
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bytzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 810
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

problema e destul de serioasa!

cred ca pentru show ar fi si mai frumos ca in partea dreapta sa fie aliniate cluburile, cu tot cu masini, cu placute si cu tot ce trebuie, fiecare om langa masina sau grupuri, in fata spectatorilor!

sa se permita accesul doar masinilor din cluburi ( sticker, placute), iar taxa sa fie platita doar de participanti; acestia vor alinia masinile alaturi de cele ale clubului, de unde vor iesi doar atunci cand le va veni randul sa se dea!

este doar o parere personala si am avut in vedere doar afirmare cluburilor ca entitati si deliciul spectatorilor; este impresionant ( in opinia mea) sa vezi aliniate in fata ta, ca spectator, de cealalta parte a pistei 100 de masini! - o adevarata incepere in forta a sezonului, altfel decat ceea ce era!
__________________
BMW for ever
Ford for fun
Pejo for citymode
Bytzu is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 16:16   #5
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

nu ai cum ... se ingramadeshte zona de plecare prea mult. in parcul de masini de la start va fi un total HAOS!!! ... nu ai cum sa impartZi participantii pe cluburi la start !!! trebuie neaparat pe CLASE! ...
polifem is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 19:04   #6
needBrain
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
needBrain's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

trebuie neaparat garduri de protectie pe marginea pistei pt ca spectatorii sunt prea \"curiosi\" si sa nu se intample ceva.....mai naspa
needBrain is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 22:40   #7
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

in sfarsit unu care s-a gandit la chestia asta........ dar o sa fie cam greu cu practica, nu imi aduc aminte exact care e faza cu partea dreapta pe care nu sta nimeni...... dar stiu ca dintr-un motiv anume nu are nimeni voie sa stea pe acolo
__________________

Daca ai ceva de zis, zi cu voce tare. Daca vrei sa taci, taci sa auzi numai tu.


alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 31-03-05, 22:42   #8
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Partea din dreapta a pistei era pt salvare, descarcerare, pompieri (sper sa nu ma insel)!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Old 02-04-05, 08:11   #9
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default

Problema ridicata de Luca este f serioasa si este perfect adevar ceea ce spune el.Nu cred ca va convine sa veniti la 5 dim la pista(ca pe vremea lu Ceashca ca la lapte) ca sa stai in fata...si daca stai in fata .... doar sa fii cu asa ceva si sa nu ai prb.
Cum a zis si luca ptr cei de pe 4 tuning si cei din cluburi se poate face o intare cu acces limitat doar ptr noi ..nu neaparat pe dreapta...saui zona in carre sa stam numai noi.PLm cred ca nu este f greu de facut asa ceva
D_M_X is offline   Reply With Quote
Old 02-04-05, 12:53   #10
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Masinile castigatoare care se intorc, se intorc pe partea dreapta sau pe mijloc? ca la cursele precedente am vazut ca se mergea si pe dreapta si pe mijloc. Poate asta o fi motivul pt. care nu au voie spectatorii acolo.
luca is offline   Reply With Quote
Old 02-04-05, 15:42   #11
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

nu e voie din motive de sigurantZa ... trebuie un loc GOL sa treaca SALVAREA, POMPIERII, POLITIA ... ETC ... echipele de interventZie!!!
polifem is offline   Reply With Quote
Old 02-04-05, 20:13   #12
alexutzu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
alexutzu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 3,128
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"polifem\"
nu e voie din motive de sigurantZa ... trebuie un loc GOL sa treaca SALVAREA, POMPIERII, POLITIA ... ETC ... echipele de interventZie!!!
frate eu as fi in stare sa stau si pe iarba aia de langa pista ca sa vad si eu ceva din cursa...........stau pe iarba si masinile de 'urgenta' pot merge frumos pe asfalt

p.s.: vorbesc cat se poate de serios
alexutzu is offline   Reply With Quote
Old 03-04-05, 16:34   #13
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

te cred ... nu e problema cum stai tu ... DAR TE ASIGUR ... sunt o groaza de Safety Issues care trebuie respectate ... shi partea stanga ... nu e un loc foarte ok, ca lumea sa fie postata acolo!!!! tocmai din cauza masurilor de sigurantZa IMPUSE de cei de la Aeroportul BANEASA!!!
polifem is offline   Reply With Quote
Old 03-04-05, 16:51   #14
Vyruss
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Vyruss's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 477
Member of:
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default

Pe langa asta jandarmii in unele cazuri chiar au fost depasitzi de situatie, unul chiar alerga un spectator pe pista in fata mea.
Daca erau pe ambele partzi cred ca era un esec. Asta e parerea mea ca participant.
__________________
In rezerva
Vyruss is offline   Reply With Quote
Old 03-04-05, 18:14   #15
Anami

Stage 2
 
Anami's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 33
Default

in partea dreapta... aceea de care vb. voi ... se afla pista mare de aterizare.. pe care la un momendat chiar a si aterizat un avion... restul va las sa va dati seama singuri de ce nu se poate si .
Anami is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -