Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-02-11, 00:38   #1
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Invazia cluburilor-anti tuning!!!

De multa vreme ma gandesc sa deschid un asemenea topic .Motiv?Aparitia cluburilor auto peste noapte(marefer la cele anti tuning & performante)

Referitor la ce se intampla in ultimul timp mai ales in Bucuresti,si haosul creat de fel si fel de gasti de cartier,as vrea si eu cateva raspunsuri la urmatoarele intrebari de mai jos:

1.De ce deschideti un club,din ce motiv,pt ce?

2.De ce sa se numeasca club daca nu exista acte sau performante?

3.Ce incercati sa sustineti cu masinii stock ,dube ..s.a.m.d.

4De ce cereti un forum public sus pus daca voi nu reprezentati o imagine a fenomenului?

5.Dupa mine si multi alti,cluburi in Romania nu sunt decat 5-6...restul....pt,dc?Va rog sa raspundeti doar cei in cauza scurt si la subiect.12
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline  
Old 06-02-11, 00:41   #2
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Aşteptam topicul tău, acum aşteptăm şi reacţiile cluburilor reprezentate pe 4tuning
aleks is offline  
Old 06-02-11, 00:42   #3
privat4u2

Stage 5
 
privat4u2's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 829
Member of:
[Shadows Racing Team]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Sustinere 100% pt kenzo.
privat4u2 is offline  
Old 06-02-11, 00:43   #4
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

foarte bun topicul , sincer .....s-a pus degetul pe rana
RIcKO is offline  
Old 06-02-11, 00:50   #5
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Odata mai demult,in Bucuresti nu existau decat 3-4 cluburi si alea se stiu si in ziua de azi.Pe forum la fel nu erau decat 3-4...cand dadeai click ca user pe forumul lor aveai ce sa vezi,ce sa inveti si sa iti faci si u la masina,acum...accesezi un club nou si surpriza ce vezi?Duba l'u tata de la munca,masina de servici "taxi,vito etc".

Cum sa dezolvtam tuningul in cazul asta?Unde este pasiunea pt masinii?
KENZO is offline  
Old 06-02-11, 01:00   #6
Yoghy_bwc
Skoda Driver

Stage 3
 
Yoghy_bwc's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 153
Member of:
[Black Widow Club]
[SKODA]
Angry Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Sincer imi pare rau ca a devenit o moda pentru toti tili"car"ii care considera ca a avea masina sau nu ... a sti cateva lucruri despre o masina sau nu ... este ceva atat de important pentru a iti face un club...
In primul rand... ma surprinde sa aflu ca pe zi ce trece apar cluburi care sunt "conduse" de asa numitii pietoni... care chiar daca au implinit varsta de 18 ani nu sunt in stare sa isi ia acel biscuite roz...
Sunt multe persoane care habar nu au ce se afla sub acel capac de plastic de pe motor, mai exact, cu lux de amanunte si ei considera ca daca ai un club esti ft jmeker...
Oricum la noi in Romania asa cum a zis si Kenzo... cluburi sunt maxim 10... gasti de pusti ... si nu orice pusti... ci pusti teribilisti sunt cu zecile...

Sincer in momentul de fata, imi pare rau ca la numele meu de la cont scrie bwc... l-am fondat, l-am ridicat... eram cu totii la un loc, eram prieten cu toti... dar acum regret k am renuntat la el pentru ca am observat ca a ajuns la fel ca acele cluburi de care vorbiti... trebuia sa il inchid de tot...
Pe langa asta... am observat ca tot mai multe persoane sunt cele care considera tuning... niste tips-uri, folie si un sub de 400rms... Oare ala e tuning? nu cred... ceea ce fac ei... e cocalarism ... si pacat ca trag toata comunitatea in jos prin simplul fapt k ei il considera tuning...
Urat... as putea spune ca aceasta comunitate este trasa in jos de acele persoane... si sincer... cei care stiu ce e ala un club si ce e tuning-ul in adevaratul sens al cuvantului sunt tot cei care sunt in lumea asta de cel putin 3-4 ani...
Chiar sunt curios daca vre-un membru sau "presedinte" de club o sa isi recunoasca vina pentru aparitia "clubului/gastii" sale pe strazile noastre!!!
__________________
nici o data nu o sa mai fie cum a fost candva... mult haos si distractie ... acum e invidie si teribilism
Yoghy_bwc is offline  
Old 06-02-11, 01:13   #7
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

1. cam toate cluburile ar fi trebuit sa aibe acelasi raspuns la aceasta intrebare ... din dorinta de a promova si sustine fenomenul de tuning din romania (in cazul nostru)... zic eu ca este cel mai generalizat motiv
Va spun de ce am infiintat eu clubul acum 2 ani ... vazand/auzind cum in alte cluburi, cand cineva are o problema la masina...toti ceilalti ii sar in ajutor... eu am cautat acest ajutor,am vrut aceasta prietenie stransa ... sincer,am dobandit-o ... dar nu in prea mare masura...de aici si mica dezvlotare a noastra (snr)
2. chiar si actele in sine sunt o performanta
dovedesc ca vrei sa faci ceva serios,dovedesti ca ai ambitie si ca iti pasa de ceea ce faci
eu nu inteleg de ce sunt 15.614 de cluburi cand putea fi unul singur...cu toata lumea (stiu motivele pentru care nu se intampla asta ... dar ... mereu vrem sa ne adunam mai multe cluburi...sa fim mai multi din comunitate ... nu am prins vremurile de demult,si imi pare rau ...
3. chiar de a fi duba...tuning-ul nu se rezuma la masini sport...pentru asta exista dedicat Motorsport-ul...
o duba cosmetizata/personalizata frumos poate fi uneori mai interesanta decat o masina sport
masinile stock ies din discutie
4. pentru mine unul...speranta moare ultima
pentru multi dintre noi situatia financiara constituie un impediment in dezvoltarea performantelor masinii...sau aspectului...dupa caz
pentru mine unu ... chiar in achizitionarea masinii ...
o singura data am cerut unui moderator crearea unei sectiuni dedicate a clubului ... mi s-a spus ca imediat ce vom avea activitate ... la scurt timp am avut,nu am fost luati in considerare...asa ca am renuntat (sa nu se inteleaga ca acuz pe 4tuning pt neglijenta...)
5. 12 reprezinta numarul celor ce ar trebui sa raspunda aici?
cu siguranta clubul nostru se include in aceasta categorie ... sper ca anul acesta sa incercam sa mai evoluam pe cat putem
dle Kenzo...aveti dreptate cu numarul de cluburi auto existente...potente...

am vazut ca nimeni nu raspunde aici... m-am simtit ca ar fi cazul sa incep eu discutia.
intradevar sunt multe cluburi ce apar peste noapte...nu le sustin ...
majoritatea din cei ce infiinteaza peste noapte un club nu au habar cu ce se mananca asa ceva ... am avut membru care a iesit din club...si-a facut el propriul club,cu toate ca i-am spus ca o sa fie greu...peste 2 luni imi spunea ca am avut treptate...si la fel ca mine,a intampinat destul de multe probleme
Unii ne trag in jos...altii ne pun pe ganduri.
Nu pot sa dau un sfat pentru cei ce au de gand sa faca asa ceva ...
Sper sa nu imi luati in nume de rau toate aceste comentarii,si ... in ciuda varstei consider ca am trecut prin multe in 2 ani de "activitate" ... si chiar sa imi pot permite sa port o discutie de genul

toate cele bune
Presedinte Street Night Racers,
Oprea Ionut
__________________
Reducere pentru membrii 4tuning - 10%
doar cu acest cod : JHAGRIASG
Acest cod se va introduce in pagina de comanda...in josul paginii.
Atentie! acest cod nu va merge introdus pana nu va autentificati pe site!!
OpReA is offline  
Old 06-02-11, 01:30   #8
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Nici eu nu vreau sa supar pe cineva prin deschiderea acestui topic si prin posturile mele dar,asta e realitatea oamenii buni.

Referitor la ce ai scris u Oprea,nu e chiar asa.Asta gandeste unul care nu s'ia luat de la gura niciodata pt a investi in masina.

1.Cu ce sa promovezi un club daca incepi din prima cu 10 masinii din care 9 stock?

2.Performantele unui club se realizeaza prin munca si dedicatie acestui fenomen,nu doar sa participi la un eveniment cu masina stock.Ca asa in ziua de azi cum ne-am obisnuit la multe evenimentele legale vedem foarte multe masinii de serie,fara nici o modificare.Dar asta nu se numeste performanta,decat PREZENTA.

3.Uitate pe forumurile cluburilor noi si ai sa vezi dube,stock.Eu asta incerc sa explic.Ca nu sunt prost sa ma iau de o duba care se vede ca propietarul chiar a investit!

4.Sincer,atunci dc mai ceri forum daca nu ai masina?Pt ce?Crezi ca iti va da cineva masina?scuze dar nu ma intelege gresit ca si eu am fost ca tine si nu mi-am permis o masina,dar...pana nu mi-am achizitionat o masina nu am facut lucruri sa trag lumea in jos pe aici pe forum!

5.Pui problema ca uni te trag in jos si uni in sus!Hai sa iti spun cum sta treaba...intr-un club unit si cu adevarat club niciodata nimeni nu o sa mearga in jos,decat in sus.Asta inseamna pasiune pt motorsport si dorinta de a realiza performante.

Oprea te cunosc personal,si acum nu ti-am raspuns tie sa crezi ca am ceva cu tine,am raspund doar intrebarilor tale.

Last edited by KENZO; 06-02-11 at 01:35.
KENZO is offline  
Old 06-02-11, 01:31   #9
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

up...








cluburile care au masini stock sau mai bine zis masini stock de slaba performanta (stock fiind si un s4 sau rs4...dar macar alea au ce cauta la curse) ar trebui sa se simta si sa dea niste explicatii...dar explicatia principala a cluburilor de genul spargem seminte langa usa de dacie la carol este urmatoarea : '' Nu am fost primit in alt club pt ca aveam un gunoi de masina asa ca mi-am facut eu un club al meu ! si ce ganduri aveti cu el? R: pai vrem sa fim un grup de prieteni si sa ne ajutam intre noi, mai un filtru sport, mai o toba, mai o samanta un baieram o atentie'' Pai bine ma...fiti voi un grup de prieteni dar fara sa aiba un nume si fara sa apareti prin oras cu tot felul de cazane cu parasolar ) e penibil.
__________________
SUPAPA_Jr is offline  
Old 06-02-11, 01:39   #10
ullise

Stage 5
 
ullise's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 393
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
up...








cluburile care au masini stock sau mai bine zis masini stock de slaba performanta (stock fiind si un s4 sau rs4...dar macar alea au ce cauta la curse) ar trebui sa se simta si sa dea niste explicatii...dar explicatia principala a cluburilor de genul spargem seminte langa usa de dacie la carol este urmatoarea : '' Nu am fost primit in alt club pt ca aveam un gunoi de masina asa ca mi-am facut eu un club al meu ! si ce ganduri aveti cu el? R: pai vrem sa fim un grup de prieteni si sa ne ajutam intre noi, mai un filtru sport, mai o toba, mai o samanta un baieram o atentie'' Pai bine ma...fiti voi un grup de prieteni dar fara sa aiba un nume si fara sa apareti prin oras cu tot felul de cazane cu parasolar ) e penibil.
Amin!
ullise is offline  
Old 06-02-11, 01:42   #11
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

la trasul in jos si in sus...ma refeream intre cluburi..intre pasionati,nu neaparat intre membrii
pentru ca ... este posibil,nu zic ca asa este...ca aceste cluburi noi sa nu reactioneze ca adevarati pasionati seriosi...ci mai degraba ca niste pusti teribilisti si "jmecheri" ca au club...vb lui yoghy ...
sunt unele cluburi care isi vad de treaba lor...isi vad de pasiunea lor si chiar vor sa o continue...pe cand altii fac reportaje pe la antena 3 in urma carora noi,pasionatii, decadem in ochii oamenilor de rand
care ar trebui sa invete de la noi...sa isi aranjeze masinile nu...ca pana la urma...dorim sa si marim aceasta comunitate
ce legatura are masina mea cu topicul unui club auto ... vorbeam strict de club
faptul ca nu am masina ma priveste doar pe mine ... ca am fost eu ambitios sa intru in lumea asta putin cam devreme
chestia cu dubele nu o stiam...am crezut ca vorbiti la general
toate punctele subliniate de tine sunt corecte...nu am ce comenta
insa ... ce putem face noi? cei care am vrea sa facem ceva cu lumea auto ?cu pasiunea noastra...

imi cer scuze daca pare putin a atac comentariul meu...sunt putin obosit...sper sa nu se interpreteze gresit
eu unul...stiu ca am gresit in anumite momente cu clubul auto...e inevitabil a gresi
sincer...astept niste sfaturi pe PM prin care as putea "invia" o pasiune...pentru ca vad ca in ultima perioada multi au cam uitat de hobby-ul de odata...daca se poate si nu deranjez
eu unul sunt dispus sa primesc critici in ceea ce priveste clubul nostru...oare altii sunt dispusi sa faca asta?
OpReA is offline  
Old 06-02-11, 01:43   #12
Yoghy_bwc
Skoda Driver

Stage 3
 
Yoghy_bwc's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 153
Member of:
[Black Widow Club]
[SKODA]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
up...








cluburile care au masini stock sau mai bine zis masini stock de slaba performanta (stock fiind si un s4 sau rs4...dar macar alea au ce cauta la curse) ar trebui sa se simta si sa dea niste explicatii...dar explicatia principala a cluburilor de genul spargem seminte langa usa de dacie la carol este urmatoarea : '' Nu am fost primit in alt club pt ca aveam un gunoi de masina asa ca mi-am facut eu un club al meu ! si ce ganduri aveti cu el? R: pai vrem sa fim un grup de prieteni si sa ne ajutam intre noi, mai un filtru sport, mai o toba, mai o samanta un baieram o atentie'' Pai bine ma...fiti voi un grup de prieteni dar fara sa aiba un nume si fara sa apareti prin oras cu tot felul de cazane cu parasolar ) e penibil.
Bine punctat... si vb lu ulise ... AMIN... Dumnezeu cu mila
Yoghy_bwc is offline  
Old 06-02-11, 01:49   #13
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

Quote:
Originally Posted by OpReA View Post
la trasul in jos si in sus...ma refeream intre cluburi..intre pasionati,nu neaparat intre membrii
pentru ca ... este posibil,nu zic ca asa este...ca aceste cluburi noi sa nu reactioneze ca adevarati pasionati seriosi...ci mai degraba ca niste pusti teribilisti si "jmecheri" ca au club...vb lui yoghy ...
sunt unele cluburi care isi vad de treaba lor...isi vad de pasiunea lor si chiar vor sa o continue...pe cand altii fac reportaje pe la antena 3 in urma carora noi,pasionatii, decadem in ochii oamenilor de rand
care ar trebui sa invete de la noi...sa isi aranjeze masinile nu...ca pana la urma...dorim sa si marim aceasta comunitate
ce legatura are masina mea cu topicul unui club auto ... vorbeam strict de club
faptul ca nu am masina ma priveste doar pe mine ... ca am fost eu ambitios sa intru in lumea asta putin cam devreme
chestia cu dubele nu o stiam...am crezut ca vorbiti la general
toate punctele subliniate de tine sunt corecte...nu am ce comenta
insa ... ce putem face noi? cei care am vrea sa facem ceva cu lumea auto ?cu pasiunea noastra...

imi cer scuze daca pare putin a atac comentariul meu...sunt putin obosit...sper sa nu se interpreteze gresit
eu unul...stiu ca am gresit in anumite momente cu clubul auto...e inevitabil a gresi
sincer...astept niste sfaturi pe PM prin care as putea "invia" o pasiune...pentru ca vad ca in ultima perioada multi au cam uitat de hobby-ul de odata...daca se poate si nu deranjez
eu unul sunt dispus sa primesc critici in ceea ce priveste clubul nostru...oare altii sunt dispusi sa faca asta?
Spunemi si mie te rog,dar sa nu o ei ca o rautate din partea mea ,decat un simplu sfat.
Cand ai deschis clubul auto,de ce l-ai deschis daca nu ai avut o baza de membri pe care sa te bazezi si sa iti doresti cu adevarat inaintarea motorsportului din Romania?Hai ca sa mai sti una,sunt cluburi mari aici pe forumul asta,care inainte sa denumeasca prietenia lor in vreun fel au stat multe luni poate ani pana sa faca pasul asta

Sincer ma bucur ca u ai inteles problema,eu unul te apreciez pt sinceritatea oferita.Acum sa vedem daca si alti au curaj sa posteze pe aici,sa argumenteze motivul infiintari clubului pe care il detin.

Last edited by KENZO; 06-02-11 at 01:55.
KENZO is offline  
Old 06-02-11, 01:59   #14
OpReA

Stage 5
 
OpReA's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,016
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

3 prieteni am avut...si ii am si acum
sunt niste oameni deosebiti...dar cu probleme de ordin financiar
intre timp pot spune ca am mai descoperit 3
oameni de nota 1000 din partea mea ... 2 dintre ei sper sa inceapa sa se afiseze anul acesta

sincer sa fiu...stiu...si imi dau pumni in cap...
dar ... nu sunt persoana care sa cedeze ... cu toate ca mi-a trecut asta prin minte
acele persoane pentru care am mare respect m-au oprit sa fac asta ...
sunt mult prea pasionat pentru a lasa treaba asta deoparte


Va trimit prin PM mail-ul meu si eventual vom discuta mai multe ... sfaturi & stuff..daca nu deranjez,bineinteles
OpReA is offline  
Old 06-02-11, 02:01   #15
ullise

Stage 5
 
ullise's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 393
Default Re: Invazia cluburilor-anti tuning!!!

nu va inteleg de ce va faceti cluburi fara sa aveti macar masina ...
ullise is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -