Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Comunicate cluburi

Comunicate cluburi Discutii intre cluburi, comunicate, invitatii, noutati

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-10-04, 00:17   #1
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Insomnia anunt pentru toti!

ANUNT DE LA INSOMNIA RACING CLUB:

Insomnia a fost creata de aproape un an de zile. La inceputul existentei noastre ne-am confruntat cu o multime de probleme ce au fost cauzate de niste ZVONURI. Datorita faptului ca aceste zvonuri nu erau adevarate s-a putut rezolva totul fara o foarte mare valva …
Dupa 10 luni de zile am reusit sa ne intelegem foarte bine cu toti cei implicati in acest fenomeni, lucru pe care am incercat sa il facem de la bun inceput. Spre nefericire dezvoltarea noastra nu a fost asa de usoara. Toti membrii clubului nostru au fost gasiti pe “strazi”, prin cunostinte sau prieteni. Dupa ce ajungeam sa ne cunoastem cu totii destul de bine si ne inprieteneam foarte bine atunci se facea invitatia in club! A fost un lung si nu foarte usor proces pentru noi, dar ne-am descurcat destul de bine. Tot ce am incercat sa “cladim” intr-un an de zile, nu se poate “fabrica” in 2 zile! Increderea si prietenia se cladeste in timp si nu peste noapte, de aceea NOI suntem asa de uniti!!!
ZVONURILE sunt creatoare de probleme. Sa spui tuturor concluzii pe care le pot lua si ei singuri fara a avea un motiv este suparator. Mai grav este atunci cand aceste zvonuri nu sunt REALE. Nu este CINSTIT fata de nimeni. De aceea, noi, INSOMNIA RACING CLUB, dorim sa rugam toate cluburile si toate persoanele implicate in acest fenomen:

SA NU SE MAI VORBEASCA DESPRE CEVA CE NU A FOST SPUS / SCRIS SAU ANUNTAT DE NOI OFICIAL!!!

NOI SUNTEM NEUTRII. NU AVEM NIMIC CU NIMENI SI NIMENI NU AR TREBUI SA AIBE CEVA CU NOI!!!

Daca cineva are ceva de spus, daca facem rau cuiva, am dori sa stim asta noi primii. Dorim sa ne intalnim si sa discutam, ca oamenii si sa rezolvam totul pe cale amiabila.
Noi suntem putin diferiti deoarece suntem “OUTSIDERI”. Multumita acestui fapt suntem NEUTRII!!!

Declaratii oficiale:

• Este adevarat ca in curand Insomnia Racing Club va deveni un club oficial.

• Este adevarat ca suntem prieteni buni cu No Speed Limit si Legal Racing, dar nu este adevarat ca Insomnia Racing Club va deveni o parte a No Speed Limit.

• NU avem nimic cu noile cluburilor de masini infintate.

• Nu am vorbit niciodata despre nimeni de rau asa ca nu ne vorbiti de rau!!!


Multumiri, Insomnia Racing Club!!!
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline  
Old 15-10-04, 00:27   #2
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default

Eu mereu v-am dat de exemplu ca mai buna organizare ca a voastra la noi in tara nu exista, asta este adevarul. Si nu stiu cine ar putea zice ceva de rau de voi, ca nu vad nimic rau intr-un club organizat ca lumea si unit. Este ceva la care ravnesc toate celelalte grupari. Asta este, astia suntem. Bafta in continuare si nu mai credeti toate tampeniile... Zvonuri nefondate.
Hondarul is offline  
Old 15-10-04, 00:31   #3
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

Asta e chestia ... caci chiar se zice de rau ... si de foarte aiurea ... ca o fii invidia ca o fi asta purul stil romanesc nu shtiu ... dar e foarte deranjant pentru noi ... si pentru ce? ... ca incercam sa facem un lucru bun cu totii ??? ca incercam sa sustinem aceasta idee ... aceasta pasiune ???

oamenilor ... treziti-va ... nu e loc de rautate aici ...
__________________
polifem is offline  
Old 15-10-04, 00:45   #4
TYE

Stage 4
 
TYE's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 297
Default

-Si poate acum este timpul sa spunem CINE SUNTEM NOI>
-ASOCIATIA CLUB SPORTIV \"NO SPEED LIMIT\" (Bucuresti)
-ASOCIATIA CLUB SPORTIV \"LEGAL RACING' (Bucuresti)
-\"INSOMNIA\" RACING CLUB (Bucuresti)
-\"4 SPEED SQUAD\" CLUB (Bucuresti)
-\"RACING TEAM\" BUCURESTI
-\"ICE\" RACING CLUB (Bucuresti)
-CLUJ STREET RACING (CSR)
-GHOST RACING TEAM (Craiova)
-Noi reprezentam acel \"DINOZAUR\" care i-au deranjat pe altii!!!!!!!!!!!!!

Zetemte
La acest mesaj scris de Florica te referi?
Sau spune-ne si noua cine vorbeste urat despre voi?
__________________
I didn\'t fight my way to the top of the food chain to be a vegetarian.
------------
Dacia Solenza Scala
TYE is offline  
Old 15-10-04, 01:07   #5
polifem

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 543
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
Default

Aceasta e cearta voastra ... ca noi suntem la mijloc ... asta e alta chestie ...

Ceea ce a afirmat aici Florica este adevarat pana la un anumit punct ... daca va fi nevoie de noi ... pentru orice legat de mashini ... vom incerca tot timpul sa fim prezentZi ... pentru ca totushi asta e o pasiune care ne leaga!!! shi cu NSL, LR, 4SS ... si incredibil si cu VOI!!!! ...

Sincer din punct de vedere al \"prieteniei\" ... cu Florian am discutat de la bun inceput! Pe el l-am cunoscut la inceputurile noastre si cu el am tinut mai tot timpul legatura ...
Eu pe voi nu va cunosc ... stiu cine e Micutu ... dar nu am avut niciodata legaturi stranse cu el ... am incercat sa il salut de fiecare data cand a fost posibil ... Nu am facut niciodata nimic ca sa il deranjeze!!!!! ...

Asa ca ceea ce a scris Florian acolo nu este de condamnat!!! ... Este adevarat ca il sustinem ... No Problem ... dar noi oricum sustinem acest fenomen!!!! SUNTEM INTR-UN CUVAT ... NEUTRII!!!!

In tot timpul asta de cand suntem ... Chiar am deranjat asa de rau? Nu ne-am facut intZelesi \"statutul\" nostru???? ...
polifem is offline  
Old 15-10-04, 01:12   #6
ducu

Vicepresedinte Insomnia Racing

Stage 4
 
ducu's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 230
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nu vreau sa raspund in locul lui zetemte, ci vreau doar sa zic ca nu are legatura cu acel mesaj!
Dupa cum ai citit, nu se face nici un fel de precizare de vreo implicare a CLUBULUI INSOMNIA in acel mesaj!
Dupa parerea mea motivele nu sunt importante, ci trebuie, doar sa se tzina cont de:
Quote:
• SA NU SE MAI VORBEASCA DESPRE CEVA CE NU A FOST SPUS / SCRIS SAU ANUNTAT DE NOI OFICIAL!!!

• NOI SUNTEM NEUTRII. NU AVEM NIMIC CU NIMENI SI NIMENI NU AR TREBUI SA AIBE CEVA CU NOI!!!
__________________
== EVO IX ==
=INSOMNIAC=
ducu is offline  
Old 15-10-04, 01:57   #7
micutzu_mrc

Presedinte MR

Stage 5
 
micutzu_mrc's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 840
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
Default MA BUCUR

Ma bucur ca ati luat o pozitie oficiala asa este mai bine. CU RESPEKT MICUTZU
micutzu_mrc is offline  
Old 15-10-04, 01:57   #8
TYE

Stage 4
 
TYE's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 297
Default

OK ... a fost doar o intrebare ...
Noi tinem cont ca sunteti neutrii. Doar ca anumite mesaje de pe acest forum si vorbe auzite .. sustineau altceva.
Era de asteptat din partea voastra un asemenea mesaj.

Multumim pentru clarificari.
BAFTA si la cat mai multi membrii ... si curse mai frumoase.
TYE is offline  
Old 15-10-04, 02:53   #9
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

-A vazut cineva, ceva scris despre Insomnia ca parte a NSL? Eu nu stiu sa fi scris asa ceva.
-Sunt oameni \"INTEGRI\" care nu si-au patat onoarea niciodata.
-Daca intelegeti ce vreti voi, asta e treaba voastra ...MRC.
-Sunt prea finuti si asa au fost intotdeauna dar la inceput din (basinosi,fitosi,copi de bani gata etc.) si alte vorbe grele ce nu le suporta ecranul nu au fost scosi.De ce ? Pentru ca aveau masini cu mult mai frumoase decat altii? Pentru ca vroiau sa faca ceva? Pentru ca erau un \"pericol\".
-In fata mea si-au tinut cuvantul dat la Prisma si eu la fel fata de Insomnia.
Va multumesc .
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline  
Old 15-10-04, 09:27   #10
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
Nu ne-am certat cu cluburi-le din Buc. Suntem asociati cu Legal Racing si in viitorul apropiat vor fii asociati cu noi Insomnia si 4Speed Squad, sprijinim si initiativa celor de la Racing Team cu care suntem foarte buni prieteni.
https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...=3030&start=15
GSi is offline  
Old 15-10-04, 09:46   #11
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Nimeni nu vorbeste urat despre NOI !! Acest mesaj este scris pentru vitor, ca ca rugam ca se fie! Suntem acum in bune realtie cu toate clubirle, si asa vrem se ramnam. Am scris asta ca se stiti, pentru ca nu a fost nimic offcial.


Noi vom fii prezenti si la evenimente LR si la d.e. la intilnire de MR.
zetemte is offline  
Old 15-10-04, 09:56   #12
GSi

Stage 5
 
GSi's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 657
Member of:
[Midnight Racers]
Default

Zetemte, raspunsesem intrebarii (voita retorica) a lui Florica:

Quote:
-A vazut cineva, ceva scris despre Insomnia ca parte a NSL? Eu nu stiu sa fi scris asa ceva.
Apreciez verticalitatea atitudinii voastre.
GSi is offline  
Old 15-10-04, 11:10   #13
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default Burry the hatchet!

Eu nu inteleg de ce sunt atat de \"pupati\" Insomnia. I-am cunoscut si eu pe Polifem, Ducu si Zetemte, dar fratilor....Sunt oameni normali!!!

Ce interese are NSL-ul cu ei? Ii storc de bani, pile sau alte beneficii? Din cate-mi aduc eu aminte, acele \"complimente\" de care amintea Florian in postul de mai sus, au iesit si din gurile NSL-ului....generalizez, nu vreau sa dau cazuri concrete. Iar parerea ca sunt \"baieti de bani gata\" este, daca nu in gura, cel putin in mintea MAJORITATII acestei comunitati automobilistice. De ce sa ne ascundem dupa degete? Si daca vreti, stam si analizam ce inseamna de bani gata: sa vina cineva de la Insomnia sa-mi spuna ca si-a muncit SINGUR, SINGUREL banii cu care si-a cumparat o Celica 2003, un Golf 4, un Leon, s.a.m.d. Asta inseamna sa fii de bani gata: sa iti faca cineva cadou aceste bunuri. Vi se pare o jignire asa mare? Pai ....astept sa fiu si eu \"jignit\" de cineva asa.

Deci, Florian, nu te supara pe mine (mai rau decat esti), dar nu esti cinstit. Situatia e ceva de genu': \"Hotu' striga hotii!!!\" Zici ca \"lumea\" vorbeste, da' tu nu te incluzi in \"lume\"?

Va rugam, lamuriti-ne si pe noi. Insomnia=Neutra (pasionati de curse), 4ss=interes (vor sa ii ajutati cu actele)...cu NOI (Midnight Racers) ce aveti fratilor? Noi nu va cerem nimic, nu va facem nimic....ce suntem noi asa \"DERANJANTI\"? Nu crezi ca \"ar trebui sa ingropi securea\" intre tine si Micutzu? Acest scandal se rasfrange asupra TUTUROR....si ne face TUTUROR rau...mai mult sau mai putin....

(Acum ma refer la Midnight Racers Ploiesti, fostul XS Racing Ploiesti N-am comentat nimic cand ne-ati UMILIT la OMV, sau cand ati pus coroane de flori pe 4tuning....dar frate....orice are o limita....GATA, ti-ai facut placere...treci mai departe....

R3sp3kt 4 all!
JKV is offline  
Old 15-10-04, 11:14   #14
JKV

Stage 5
 
JKV's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 422
Default Special pt INSOMNIA!

INSOMNIA! Nu credeti ca ar fi un inceput bun de armistitiu, sa veniti si voi sambata, 16.oct (maine), seara la clubul Biblioteca de pe Iuliu Maniu la evenimentul organizat de Midnight Racers Romania?

Invitatia VALABILA pentru toata lumea....stiti asta deja. Dar m-am referit la Insomnia in particular, pentru ca ei si-ar putea dovedi netrualitatea in acest fel. Cum s-au dus la intalnirea NSL (filmarea pt Realitatea), asa pot veni si la evenimentul nostru. Vi se pare corect?

R3sp3kt 4 all!
JKV is offline  
Old 15-10-04, 11:21   #15
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default

Quote:
4ss=interes (vor sa ii ajutati cu actele)...
ne ajuta cu sfaturi !!

Si uite asa incep zvonurile si barfele si acuzele nefondate de care zicea si Zetemte....

incep sa regret mult timpul care l-am pierdut facand ce m-ati rugat pt cursa de la Ploiesti... ca am facut degeaba am inteles - n-a fost cursa asta e..... dar acu sa incepeti si cu vorbe...
RoSonic is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -