Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Alte activitati > DONATII si CADOURI

DONATII si CADOURI Ai ceva ce nu iti mai trebuie, dar poate fi util altcuiva? Aici este locul in care se pot face donatii si cadouri membrilor din comunitatea 4Tuning fara a cere ceva in schimb

Reply
 
Thread Tools
Old 04-06-08, 23:10   #1
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Sponsorizari grup de elevi .

Salut . In primul rand multumesc pentru atentia acordata . Reprezint in grup de elevi de 3 persoane si un cadru didactic , care vor participa la o "competitie" intre mai multe scoli si anume competitie de " FIRME DE EXERCITIU " . Adica elevii acestia au propria firma(de turism in cazul de fata),merg la aceasta competitie (unde mai sunt cam 200 de alte firme - de profile diferite) , si deobicei tine 2 zile , li se da un stand de 2 Metii pe 2 Metrii si trebuie sa si-l amenajeze singuri , amenajare cu diferite materiale exponente , care sunt cumparate din banii propii (in lipsa de fonduri - sponsorizari) , si apoi incep sa faca tranzactii cu clienti si alte firme , totul se produce VIRTUAL , adica fara bani lichizi si alte cele , dar se intocmesc acte pe care scrie " Uz didactic " . Acesti copii lucreaza din greu si au nevoie de mai multe fonduri , si ganditiva ca acestia pot fii in viitor oamnei de afaceri , si vor oferii mai multe locuri de munca pietei din Romania.

Acesti copii , pentru activitatea lor (viitori oameni de afaceri ,car vor ajuta si ei la randul lor )

Mentionez ca au luat locul 2 la Bratislava si locul 1 la Timisoara pentru cel mai profesional CATALOG DE PREZENTARE , si locul 1 pentru cea mai simpatica mascota , si locul 2 pentru cel mai frumos stand .

Daca puteti sa faceti si voi unele sponorizari pentru ei(va voi da eu un numar de cont de card ) , se pot face cu contracte absolut legale , de la scoala respectiva , cu stampila si semnatura de la director . Cine doreste sa ajute acesti copii sa imi spuna aici sau prin PM

Multumesc mult celor care ne vor ajuta .
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 04-06-08, 23:31   #2
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Sponsorizari grup de elevi .

Firma se numeste : F.E. Future S.R.L F.E. inseamna Firma de Exercitiu .

In continuare va prezint elevii si firma lor , in activitatea prestata de ei .(sunt cei 3 elevi si cadrul didactic de care spuneam mai sus )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03952.JPG
Views:	416
Size:	2.94 MB
ID:	555256   Click image for larger version

Name:	DSC03951.JPG
Views:	315
Size:	1.67 MB
ID:	555258   Click image for larger version

Name:	DSC03983.JPG
Views:	344
Size:	2.91 MB
ID:	555259  

Click image for larger version

Name:	DSC04014.JPG
Views:	472
Size:	1.63 MB
ID:	555260   Click image for larger version

Name:	Poza065.jpg
Views:	330
Size:	318.7 KB
ID:	555261   Click image for larger version

Name:	Poza069.jpg
Views:	307
Size:	365.7 KB
ID:	555262  

Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 19:37   #3
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Sponsorizari grup de elevi .

trimite-mi te rog un nr de cont.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 18-06-08, 01:58   #4
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Sponsorizari grup de elevi .

0727.336.976

Multumesc daca ii poti ajuta .
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 19-06-08, 00:56   #5
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Sponsorizari grup de elevi .

exista o data limita? sa stiu cum sa-mi organizez bugetul
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 19-06-08, 02:36   #6
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Sponsorizari grup de elevi .

Data nu este limita , dar cu cat ajung mai repede cu atat isi pot face treaba mai bine si mai repede , oricum ei sunt in lipsa de fonduri momentan . Daca doresti te mai tin la curent cu acctivitatea lor . Si daca doresti sa ii ajuti cu ceva iti voi trimite prin PM un numar de cont de la BT , unde poti depune / transfera diferite sume de bani , Contul este expre facut doar pentru firma respectiva , si doar eu am acces la cont si prin intermediul meu , ei isi desfasoara acctivitatea de contabilitate si de publicitatea si s.a.s.a.m.d .
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
Old 19-06-08, 16:47   #7
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Sponsorizari grup de elevi .

Am inteles. Pai, tine-ma si pe mine la curent, mi-ar fi placut sa fac si eu asa ceva in scoala, sunt sigur ca o sa le ajute mult in viata aceasta experienta.
Cat despre bani, in 2-3 saptamani voi contribui si eu, promit.
__________________

Official Porsche hater.
ionut_cluj is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 13:11   #8
Bogdan_ozzy

Stage 5
 
Bogdan_ozzy's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,493
Member of:
[AUDI]
[MERCEDES]
[2 Roti]
Default Re: Sponsorizari grup de elevi .

Astazi a fost o intrunire la mine acasa , si mai continuat acest proiect , si unul dintre elevi a venit astazi cu o suma de bani luata pe baza unui contract de sponsorizare inchieiat ieri . Astazi s-a lucrat foarte mult la catalogul de prezentare , ieri i-am facut coperta eu la mine acasa din lemn si , am lacuit-o pe exterior si in interior baltuit-o , nu inainte ca pe exterior sa fie pirogravat si numele firmeci ( F.E. FUTURE S. R . L . ) si domeniul de activitate (Agentie de turism) . Astazi am pus foiile care sunt dintr-un "material special" , care imita o hartie rustica , veche (aici este vorba de design care este foarte bine premiat) , scrisul in interior va fii un scris "de mana" nimic lucrat la calculator [ pentru ca nu se poate imbina DELOC rusticul(vechiul) cu modernul ].Catalogul va contine , oferte turistice a unor cabane / moteluri (insotite de imagini cu cabana respectiva , din interior si exterior), peisaje montane , si imagini cu sporturi practicabile iarna si vara .(sporturi de iarna si raffting).Tot ce este prezentat in catalogul acesta , se regasesc la noi la munte la 3 km distanta de noi , preturiile si ofertele sunt reale .
Totul la noi se face manual , si cu multa munca , paginiile sunt legate cu sfoara (la fel imbinam rusticul) si lipite cu lipici ( nu cel de hartie ) , din pacate unul o eleva si-a lipit azi 2 degete intre ele si greu si le-a dezlipit .
Maine se vor face si Cartiile de Vizita , care vor fii in numar de 1000 si toate vor fii plasticate . Tot maine se va face si pliantele (doar fata) , vor fii scoase in numar de 2000 si poimaine [ se va face verso (spatele) ] .
Poimaine cand terminam si pliantele , vom face si Ecusoanele Personalizate .
Am fost placut surprins cand am vazut azi cat de bine au tinut ei contabilitatea firmei si intocmirea fiselor de lucru , si a actelor . Se pricep nu gluma .



Am primit o oferta sa mergem la New York , la Firmele de Exercitiu , pentru ca se tine o competitie intre ele , dureaza 4 zile si participa 48 de tari si sunt in total 693 de firme . Si nu cred ca putem ajunge , din cauza lipsei de fonduri . ( asa ocazie mai rar pentru niste copii ) .

Maine voi pune alte poze cu interiorul catalogului de prezentare, pliantele si cartiile de vizita si ecusoanele (daca le vom termina).

Copii acestia pun suflet in tot ceea ce fac , si se implica foarte mult , asa ca merita si ei AJUTATI .



Scuzati clariteatea pozelor . (telefon)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Poza000.jpg
Views:	270
Size:	251.5 KB
ID:	569404   Click image for larger version

Name:	Poza002.jpg
Views:	295
Size:	446.3 KB
ID:	569405   Click image for larger version

Name:	Poza005.jpg
Views:	289
Size:	285.1 KB
ID:	569406  

Click image for larger version

Name:	Poza001.jpg
Views:	294
Size:	385.7 KB
ID:	569407   Click image for larger version

Name:	Poza004.jpg
Views:	286
Size:	308.4 KB
ID:	569408   Click image for larger version

Name:	Poza007.jpg
Views:	289
Size:	352.2 KB
ID:	569409  

Click image for larger version

Name:	Poza008.jpg
Views:	290
Size:	313.0 KB
ID:	569410  
Bogdan_ozzy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -