Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > FOTOGRAFIE > Grup foto > Fotografiile mele

Reply
 
Thread Tools
Old 18-03-15, 17:42   #1
CarPhy

Stock
 
Join Date: Mar 2015
Posts: 2
Wink CarPhy

Salut ! Acum 3 ani a inceput sa arda in mine dorinta de a face fotografii " profi " . M-am straduit o jumatate de an cu un compact Samsung ( nu tin minte modelul, oricum mi-a fost de folos la acea vreme ) . Pozam tot ce mi se parea interesant . Usor usor a devenit o pasiune foarte puternica si m-am hotarat sa imi achizitionez un DSLR pentru a fi stapan pe setarile aparatului cu care trag cadrele ( voiam sa fiu stapan pe rezultatele de dupa declansarea cadrului ) . Dupa multe discutii cu profesionisti in domeniu m-am hotarat sa achizitionez un Nikon D3100 deoarece am inteles ca ar fi foarte bun pentru un incepator . Zis si facut, am cumparat aparatul, nici bine nu am trecut de casa de marcat si am si desfacut cutia sa ma joc putin cu el ) . Abia daca stiam sa montez obiectivul pe body .. usor usor am invatat multe in domeniul fotografiei . De la diafragma, ISO, timp de expunere pana la editarea fotografiilor in PS si Lightroom . Nu sunt un fotograf profesionist, nici pe departe asa ca criticile constructive sunt bine venite . Mai nou m-am hotarat sa fac bani din asta pentru ca sculele nu sunt tocmai ieftine si imi doresc sa ajung fotograf renumit ..
Acum detin un Nikon
D3100 ( cum am spus si mai sus ) pe care sper sa il schimb cu ceva mai performant, un D7200 ar fi uprgade-ul perfect pentru mine momentan, obiectivul de kit 18-55 mm, un obiectiv 55-200 mm si un blitz Nikon SB700 de care sunt foarte multumit !
Prea multa vorbarie .. am pus mai jos niste cadre trase recent si astept critici, aprecieri si toate cele .
Click image for larger version

Name:	Passat (4 of 1).jpg
Views:	61
Size:	2.93 MB
ID:	3083037 Click image for larger version

Name:	Passat (23 of 1).jpg
Views:	43
Size:	6.13 MB
ID:	3083038

Click image for larger version

Name:	Passat (19 of 1).jpg
Views:	43
Size:	3.52 MB
ID:	3083039 Click image for larger version

Name:	Passat (17 of 1)-Recovered.jpg
Views:	46
Size:	8.23 MB
ID:	3083040
CarPhy is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -