Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > FOTOGRAFIE > Grup foto > Fotografiile mele

Reply
 
Thread Tools
Old 10-03-10, 21:32   #16
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Si acum sariti: ca sunt miscate, ca sunt arse... ca nu-s bine incadrate, si ce mai vreti voi...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	1wrc.jpg
Views:	90
Size:	2.74 MB
ID:	1356839   Click image for larger version

Name:	wrc2.jpg
Views:	86
Size:	3.13 MB
ID:	1356840   Click image for larger version

Name:	wrc3.jpg
Views:	134
Size:	5.22 MB
ID:	1356841  

Claudia is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:44   #17
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Sunt miscate sunt arse si nu-s bine incadrate....si si si nu-mi plac ...uglyyyyyyy !!!
DTH is offline   Reply With Quote
Old 10-03-10, 21:53   #18
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Merci, gagi! :*
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 00:01   #19
Greedy91

Stage 5
 
Greedy91's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

-Claudia- , nu vad ce rost are acea remarca : " Si acum sariti: ca ziceti bla bla etc " . Te deranjeaza critica constructiva ? Crezi ca treci la urmatorul nivel cu fotografia daca toata lumea iti spun : bravo , esti cea mai tare , wow , etc ? Nu mi-o lua in nume de rau dar daca raspunsu este da ... o sa ramai la stagiul de "fac poze la intamplare ca se intampla sa am un aparat in mana si se intampla sa am o masina langa mine" (am boldat special poze , pt ca de la poze la fotografii e drum lung) .

p.s. : ultima poza e miscata
p.s. 2 : poti mai bine , si sti si tu treaba asta . bafta in continuare !
__________________
Greedy91 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 00:05   #20
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Quote:
Originally Posted by Greedy91 View Post
-Claudia- , nu vad ce rost are acea remarca : " Si acum sariti: ca ziceti bla bla etc " . Te deranjeaza critica constructiva ? Crezi ca treci la urmatorul nivel cu fotografia daca toata lumea iti spun : bravo , esti cea mai tare , wow , etc ? Nu mi-o lua in nume de rau dar daca raspunsu este da ... o sa ramai la stagiul de "fac poze la intamplare ca se intampla sa am un aparat in mana si se intampla sa am o masina langa mine" (am boldat special poze , pt ca de la poze la fotografii e drum lung) .

p.s. : ultima poza e miscata
p.s. 2 : poti mai bine , si sti si tu treaba asta . bafta in continuare !

Poate daca ar avea cu ce sa traga , ar iesi mai bine pozele . Are idei foarte bune dar nu o ajuta aparatul + ca ultima poza este facuta pe trepied ...deci trage o concluzie ...si sincera sa fiu nu a miscat nimeni trepiedul Cateodata mai depinde si de aparat
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 00:10   #21
Greedy91

Stage 5
 
Greedy91's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Poate daca ar avea cu ce sa traga , ar iesi mai bine pozele . Are idei foarte bune dar nu o ajuta aparatul + ca ultima poza este facuta pe trepied ...deci trage o concluzie ...si sincera sa fiu nu a miscat nimeni trepiedul Cateodata mai depinde si de aparat
))) fa-ma sa inteleg : aparatu era pe pe trepied , de trepied nu s-a atins nimeni si totusi poza e miscata ? caz in care alte poze facute de ea , cu camera din mana (cred) sunt nemiscate . are logica ?

cateodata nu tine deloc de aparat pentru ca in nici-o poza nu a avut nevoie de timp de expunere mai mare de 4 secunde sau de senzor mare sau de alte treburi . faci treaba si cu o compacta mare sau ce are ea , aproape la fel de bine ca si cu un dslr (iti spun din proprie experienta)

p.s.: nu am zis ca nu are idei , ci doar ca nu le pune pe "hartie" cum trebuie ... momentan !
Greedy91 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 00:13   #22
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Quote:
Originally Posted by Greedy91 View Post
))) fa-ma sa inteleg : aparatu era pe pe trepied , de trepied nu s-a atins nimeni si totusi poza e miscata ? caz in care alte poze facute de ea , cu camera din mana (cred) sunt nemiscate . are logica ?

cateodata nu tine deloc de aparat pentru ca in nici-o poza nu a avut nevoie de timp de expunere mai mare de 4 secunde sau de senzor mare sau de alte treburi . faci treaba si cu o compacta mare sau ce are ea , aproape la fel de bine ca si cu un dslr (iti spun din proprie experienta)

Orice are o logica Nu sunt poze facute de la o zi la alta cum nici aparatul nu a rezistat prea mult timp pana sa ajunga deabea sa mai rasufle ( vorba vine ) . Si dupa cum spuneam nu intotdeauna aparatul te ajuta
DTH is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 00:15   #23
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

rautaciosilor)) mie imi place pozele, succes in ceea ce faci.
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 00:21   #24
Greedy91

Stage 5
 
Greedy91's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 507
Member of:
[VW]
[DACIA]
[MERCEDES]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

are rost sa continuam aceasta discutie care este foarte off-topic ? tu spui ceva care pt tine are logica , eu spun ca nu are logica (nu vad cat de rau ar putea sa fie stricat un aparat sa iti scoata o poza miscata) si o tinem tot asa . hai sa ii punem punct . ti-ai spus parerea despre pozele ei , eu la fel , daca o deranjeaza ceva la ce am scris poate sa imi spun frumos intr-un pm sau chiar si aici .

p.s. : -Claudia- , daca nu te deranjeaza ca te intreb ... , ce aparat folosesti ?

"Va plac sau nu, imi pasa prea putin ....
Nu ma motiveaza cu nimic ... " . buna atitudine .

Last edited by Greedy91; 11-03-10 at 00:26.
Greedy91 is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 00:21   #25
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Quote:
Originally Posted by Greedy91 View Post
-Claudia- , nu vad ce rost are acea remarca : " Si acum sariti: ca ziceti bla bla etc " . Te deranjeaza critica constructiva ? Crezi ca treci la urmatorul nivel cu fotografia daca toata lumea iti spun : bravo , esti cea mai tare , wow , etc ? Nu mi-o lua in nume de rau dar daca raspunsu este da ... o sa ramai la stagiul de "fac poze la intamplare ca se intampla sa am un aparat in mana si se intampla sa am o masina langa mine" (am boldat special poze , pt ca de la poze la fotografii e drum lung) .

p.s. : ultima poza e miscata
p.s. 2 : poti mai bine , si sti si tu treaba asta . bafta in continuare !
Multumesc pentru critici, la fel ca si pentru incurajari!...

Ceea ce trebuie unii din voi sa intelegeti este ca nu toti de aici suntem fotografi profesionisti(si nici nu ne credem)... si poate nici nu vrem sa devenim!

Crede-ma ca daca iti pun aparatul meu in brate ai sa zici ca e dubios... la fel cum nu credeau nici altii, e normal sa nu crezi nici tu: aparatul ARE PROBLEME!

Este standard, destul de depasit, si obosit!!

Asta nu inseamna ca eu sunt o mare priceputa in arta fotografiei, si numai aparatul este de vina. Ceea ce incerc sa spun, este ca nu fac poze "de amorul artei" sau ca s-a intamplat. Nu fac sesiuni foto, fiindca nu am CU CE!(aparat)

Si da, s-a intamplat sa am aparatul la mine, si am tras cateva poze.... Va plac sau nu, imi pasa prea putin ....
Accept si comentariile negative la fel ca si pe cele pozitive. Nu ma motiveaza cu nimic ...

Degeaba am "ochi" daca nu am "scule". Crede-ma ca aveam mai multe poze... dar asta e tot ce am putut sa scot din seara aia, fiindca restul au iesit foarte prost (mai ales cele de mana).

Depinde foarte mult cum pica lumina pe subiect ca sa imi iasa o poza! Asta e motivul pentru care unele ies bine, altele nu.

Multumesc oricum pentru atentie

L.E: Canon 350 D (stock)
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 17:12   #26
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Mi-am adus aminte de o nunta de vara trecuta, care mi-a placut cum a iesit...

PS: ma ocup cu organizari de evenimente.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	tei1.jpg
Views:	87
Size:	7.03 MB
ID:	1357901   Click image for larger version

Name:	tei2.jpg
Views:	77
Size:	8.69 MB
ID:	1357902   Click image for larger version

Name:	tei3.jpg
Views:	81
Size:	6.84 MB
ID:	1357903  

Claudia is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 18:20   #27
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

Superbe pozele Clau prima imi place in mod special

Te chem la nunta mea sa mi-o organizezi
DTH is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 19:29   #28
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: Fotografiile mele - Claudia

da, asa e. frumoase
Provenzano is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 22:05   #29
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele - -Claudia-

Poti foarte usor sa misti trepiedul + aparatul atunci cand declansezi fara sa iti dai seama
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 11-03-10, 23:49   #30
rommel

Stage 5
 
rommel's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 489
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[4TuningRO]
[FOTO]
Default Re: Fotografiile mele - -Claudia-

Incearca sa imprumuti de la cineva un declansator pe fir (remote) si vezi daca mai face figuri asa. Daca nu mai face, cumpara-ti unul, ca e mai aproape decat sa schimbi piesa in aparat (ca bani, telecomanda cred ca e in jur de 50 de lei). Si cand te incumeti - sigur costa mai mult decat telecomanda, sa-i calci pe aia de la Cris Service (cica reprezentanta de service Canon) sa-ti repare camera - care camera, in alta ordine de idei, e ok.
__________________
Points of view
rommel is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -