Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 31-08-10, 10:48   #1
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1.5m

Folie carbon cu textura in relief (3D) , permite eliminarea completa a bulelor de aer, datorita canalelor din adeziv
Pret 1m X 1.5m - 100 lei
La o rola de 10mX1.5m se acorda 10% reducere
Pret pentru 5 role - 750 lei/rola

www.alfaromtrans.ro

tel: 0757.071.841

Click image for larger version

Name:	folie carbon 3d.jpg
Views:	136
Size:	10.8 KB
ID:	1633944

Click image for larger version

Name:	folie de carbon texturata 3d.jpg
Views:	186
Size:	41.7 KB
ID:	1633945

Jante de la 850lei /set diverse modele , alarma chei briceag - 110lei , chei briceag 55 lei , folie omologata RAR 100 lei/cutie si alte accesorii auto
__________________
www.alfaromtrans.ro
Instalatii xenon de la 170RON
Folie omologata R.A.R. 6m/0,5m=100RON
Jante de la 850 lei/set
Accesorii auto si jante. Importator direct
feedback-ul clienţilor privind produsele noastre
alfaromtrans is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 16:03   #2
ducele
2 Roti

Stage 5
 
ducele's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 575
Member of:
[PEUGEOT]
[2 Roti]
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

imi poti vinde 130cm pe 150cm ? la ce pret si cu ce curier lucrezi?
ducele is offline   Reply With Quote
Old 24-10-10, 19:24   #3
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by ducele View Post
imi poti vinde 130cm pe 150cm ? la ce pret si cu ce curier lucrezi?
costa 130 lei si lucram cu urgent curier
alfaromtrans is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 12:14   #4
folieauto

Stage 5
 
folieauto's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,042
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Ce firma este folia?In ce tara este facuta?Ma intereseaza sa cumpar.Multumesc.
folieauto is offline   Reply With Quote
Old 25-10-10, 12:33   #5
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by folieauto View Post
Ce firma este folia?In ce tara este facuta?Ma intereseaza sa cumpar.Multumesc.
Aveti PM
alfaromtrans is offline   Reply With Quote
Old 30-10-10, 20:57   #6
Hammer28

Stage 2
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 53
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Tot ce este de la Alfarom sunt GUNOAIE. Folia de geamuri este un gunoi foarte mare plus am avut probleme si cu politia si cam tot ce vinde alfaromul sunt lowcost si de calitate proasta.Am vazut multi comercianti prin targuri auto care vand marfa de la Alfarom si toata era de rahat. Scuze de postare , nu e nimic personal, dar asta e adevarul.De exemplu, folia pentru geamuri....am cumparat o rola de folie....este subtire ca hartia igienica, se zgarie rau rau , nu se vede clar prin ea, se decoloreaza dupa o vara insorita si mai ai probleme si cu politia........autocolant carbon nu am luat, nu stiu cum e, dar tinand cont de ce produse au....ma indoiesc sa fie ceva de calitate.Mai bine cauta pe net autocolant carbon de la 3M....ala sigur e bun, l-am incercat si eu
Hammer28 is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 18:41   #7
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by Hammer28 View Post
Tot ce este de la Alfarom sunt GUNOAIE. Folia de geamuri este un gunoi foarte mare plus am avut probleme si cu politia si cam tot ce vinde alfaromul sunt lowcost si de calitate proasta.Am vazut multi comercianti prin targuri auto care vand marfa de la Alfarom si toata era de rahat. Scuze de postare , nu e nimic personal, dar asta e adevarul.De exemplu, folia pentru geamuri....am cumparat o rola de folie....este subtire ca hartia igienica, se zgarie rau rau , nu se vede clar prin ea, se decoloreaza dupa o vara insorita si mai ai probleme si cu politia........autocolant carbon nu am luat, nu stiu cum e, dar tinand cont de ce produse au....ma indoiesc sa fie ceva de calitate.Mai bine cauta pe net autocolant carbon de la 3M....ala sigur e bun, l-am incercat si eu
Hammer, vezi ca folia 3m este de interior. Ca se poate monta si in exterior este partea a doua. Insa nu este recomandat. Special de exterior cu adeziv polimeric este folia carbon de la Oracal 970. Ceea ce vinde Alfarom este o folie low budget destinata impatimitilor de tuning dar care nu isi permit sa plateasca prea mult
__________________

DCM DESIGN
0721.73.93.25

Program de lucru:
Luni - Vineri: 9:00 - 17:00
E: office@dcmdesign.ro
www.dcmdesign.ro

Last edited by colantari; 04-11-10 at 18:44.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 04-11-10, 19:11   #8
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by colantari View Post
Hammer, vezi ca folia 3m este de interior. Ca se poate monta si in exterior este partea a doua. Insa nu este recomandat. Special de exterior cu adeziv polimeric este folia carbon de la Oracal 970. Ceea ce vinde Alfarom este o folie low budget destinata impatimitilor de tuning dar care nu isi permit sa plateasca prea mult
probabil ca tu stii mai bine ptr ca asta este afacerea ta dar nu este obligatoriu sa sti despre produsele altora fara sa ceri o monstra si cateva relatii Pretul nu spune nimic ptr ca acum 30 zile o rola de 10m/1,5 costa 1500 lei cu TVA iar acum costa 1000 lei si la care putem face reducere ptr cei care cumpara mai mult de o rola Ptr a avea acest pret am cumparat 40 m cubi de folie carbon adica un container mare In acest fel reusim sa vindem ieftin si facem tot posibilul sa fie si de calitate Folia carbon daca cereati o monstra vedeati ca are si canalele ptr aerisire si de la fabrica ni s a spus ca numai folia de exterior se face cu canale ,probabil si folia carbon pe care o comercializati si o montati are aerisire ptr ca in caz contrar munciti mai mult la montaj si asa se justifica pretul mai mare Am mai scris si alta data ca nu vrem sa deranjem pe cineva dar trebuie sa i aparam pe cei care cumpara de la noi si sunt denigrati si nu sunt lasati sa si faca treaba Firma Oracal este foarte mare si la majoritatea produselor este competitiva ca pret ,si noi cumparam de la ei,dar cheltuielile lor sunt mult mai mari ptr ca noi avem decat 20 angajati si spatiile noastre sunt proprietate si nu platim chirie
alfaromtrans is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 06:58   #9
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by alfaromtrans View Post
probabil ca tu stii mai bine ptr ca asta este afacerea ta dar nu este obligatoriu sa sti despre produsele altora fara sa ceri o monstra si cateva relatii Pretul nu spune nimic ptr ca acum 30 zile o rola de 10m/1,5 costa 1500 lei cu TVA iar acum costa 1000 lei si la care putem face reducere ptr cei care cumpara mai mult de o rola Ptr a avea acest pret am cumparat 40 m cubi de folie carbon adica un container mare In acest fel reusim sa vindem ieftin si facem tot posibilul sa fie si de calitate Folia carbon daca cereati o monstra vedeati ca are si canalele ptr aerisire si de la fabrica ni s a spus ca numai folia de exterior se face cu canale ,probabil si folia carbon pe care o comercializati si o montati are aerisire ptr ca in caz contrar munciti mai mult la montaj si asa se justifica pretul mai mare Am mai scris si alta data ca nu vrem sa deranjem pe cineva dar trebuie sa i aparam pe cei care cumpara de la noi si sunt denigrati si nu sunt lasati sa si faca treaba Firma Oracal este foarte mare si la majoritatea produselor este competitiva ca pret ,si noi cumparam de la ei,dar cheltuielile lor sunt mult mai mari ptr ca noi avem decat 20 angajati si spatiile noastre sunt proprietate si nu platim chirie
Am avut mostre de la voi. Chiar si de material cromat. Clientii mei prefera insa marcile consacrate. Eu ii explicam celui care te denigra faptul ca poate s-a bucurat ca a platit mai putin la un moment dat, insa asta se rasfrange si calitatea materialelor. Am vazut cateva posturi in care userii iti reprosau la folia solara nu este la asteptarile lor.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 07:12   #10
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by colantari View Post
Am avut mostre de la voi. Chiar si de material cromat. Clientii mei prefera insa marcile consacrate. Eu ii explicam celui care te denigra faptul ca poate s-a bucurat ca a platit mai putin la un moment dat, insa asta se rasfrange si calitatea materialelor. Am vazut cateva posturi in care userii iti reprosau la folia solara nu este la asteptarile lor.
mostrele erau din carbonul fara canale Cel pe care l avem acum la 100lei 1m/1,5mnu pot sa i spun firma ptr ca se considera reclama si oricum ei considera ca au distributie unica in Romania dar te asigur ca este marca consacrata
alfaromtrans is offline   Reply With Quote
Old 05-11-10, 07:33   #11
colantari

Stage 5
 
colantari's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,401
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by alfaromtrans View Post
mostrele erau din carbonul fara canale Cel pe care l avem acum la 100lei 1m/1,5mnu pot sa i spun firma ptr ca se considera reclama si oricum ei considera ca au distributie unica in Romania dar te asigur ca este marca consacrata
Ok.
.................................................. .....

Last edited by colantari; 08-12-10 at 20:14.
colantari is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 08:30   #12
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

uppppppppppp
alfaromtrans is offline   Reply With Quote
Old 15-12-10, 09:47   #13
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

uppppp
alfaromtrans is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 08:21   #14
kinderu

Stage 4
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 242
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by Hammer28 View Post
Tot ce este de la Alfarom sunt GUNOAIE. Folia de........autocolant carbon nu am luat, nu stiu cum e, dar tinand cont de ce produse au....ma indoiesc sa fie ceva de calitate.Mai bine cauta pe net autocolant carbon de la 3M....ala sigur e bun, l-am incercat si eu
pai daca nu ai luat nu comenta despre calitatea lui ....e destul de oki pentru pretul asta ...plus de asta calitatea se plateste ....nu te obliga nimeni sa cumperi ....si nu iti da nimeni dreptul sa intri pe topicul omului si sa vb despre ceaa ce nu stii .....
on topic folia de carbon e oki ....cea solara nu stiu NU VORBESC
__________________
tune your dreams
kinderu is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 08:51   #15
alfaromtrans

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 526
Default Re: Folie carbon 3D neagra cu tehnologie de eliminare a bulelor de aer 100 lei - 1m*1

Quote:
Originally Posted by kinderu View Post
pai daca nu ai luat nu comenta despre calitatea lui ....e destul de oki pentru pretul asta ...plus de asta calitatea se plateste ....nu te obliga nimeni sa cumperi ....si nu iti da nimeni dreptul sa intri pe topicul omului si sa vb despre ceaa ce nu stii .....
on topic folia de carbon e oki ....cea solara nu stiu NU VORBESC
nu iti face probleme ptr ca sunt platiti ca sa faca reglama negativa Multumim
alfaromtrans is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -