Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Folii Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-11, 14:09   #106
VYP12

Stage 3
 
VYP12's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 115
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by B-41-G A D View Post
Salut pretul pentru colantarea masinii tale este de 1150lei cu gri si 2500lei cu carbon, iar in acesti bani ai inclus manopera, material si 24 de luni garantie
ai cumva o poza cu nuanta de gri, cat dureaza toata infolierea?
VYP12 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-11, 14:27   #107
B-41-G A D

Stage 3
 
B-41-G A D's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 92
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

[QUOTE=VYP12;4711051]ai cumva o poza cu nuanta de gri, cat dureaza toata infolierea?[/

Adi A3 - gri lucios si Audi TT - gri mat. Ca si timp de executie 4,5 - 5 ore
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	11082011744.jpg
Views:	81
Size:	111.3 KB
ID:	2222119   Click image for larger version

Name:	17082011783.jpg
Views:	74
Size:	71.1 KB
ID:	2222120  
B-41-G A D is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 15:07   #108
B-41-G A D

Stage 3
 
B-41-G A D's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 92
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Incepand de saptamana viitoare (21-11-2011),echipa ro-colantari va putea aduce pe comanda celor interesati folii pentru colantare cromata si aurie cromata.
Pretul pentru colantare cu aceste folii este de 1000E pentru o masina medie si 1500E pentru un jeep, in care eveti inclus manopera, material si 12 luni garantie.
Tin sa mentionez ca foliile sunt bubble free (Tehnologia Fara Bule De Aer).
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194.88.148.410.jpg
Views:	78
Size:	62.2 KB
ID:	2228988   Click image for larger version

Name:	194.88.148.401.jpg
Views:	75
Size:	277.8 KB
ID:	2228989  
B-41-G A D is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 15:34   #109
boost_ionut

Stage 2
 
boost_ionut's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 27
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by B-41-G A D View Post
Salut pretul pentru colantarea masinii tale este de 1150lei cu gri si 2500lei cu carbon, iar in acesti bani ai inclus manopera, material si 24 de luni garantie
Ce siguranta am eu ca lucrarea este garantata 24 luni? Nu esti firma, sa te pot gasi oricand. Tu poti disparea imediat, fara sa te mai poata gasi cineva.
boost_ionut is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 16:06   #110
B-41-G A D

Stage 3
 
B-41-G A D's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 92
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by boost_ionut View Post
Ce siguranta am eu ca lucrarea este garantata 24 luni? Nu esti firma, sa te pot gasi oricand. Tu poti disparea imediat, fara sa te mai poata gasi cineva.
Intra te rog pe www.ro-colantari.ro, uitate si te rog nu mai faci afirmatii daca nu stii despre ce vorbesti. O zi buna!
B-41-G A D is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 16:25   #111
boost_ionut

Stage 2
 
boost_ionut's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 27
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by B-41-G A D View Post
Intra te rog pe www.ro-colantari.ro, uitate si te rog nu mai faci afirmatii daca nu stii despre ce vorbesti. O zi buna!
Se vede ca nu ai nici o treaba.
Pe site nu ai nici o adresa...NIMIC. Esti in aer?
La contact, nu ai deloc datele de facturare, nici macar adresa. De unde te iau daca imi faci masina azi si maine mi se umfla toata?
Esti un alt jepcar cum sunt multi care pun folii si care au aparut peste noapte. Padre Design. Azi faci o lucrare si maine nu mai da omul de tine, si te lauzi ca dai garantie.


Prosti suntem noi care apelam la serviciile tale , nu tu. TU de fapt esti cel mai jmecher. Profiti de noi, cei care iti platim ca unuia in care putem sa avem incredere.
boost_ionut is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 16:40   #112
B-41-G A D

Stage 3
 
B-41-G A D's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 92
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Nu ma voi cobora la nivelul tau, iar cei care au apelat la serviciile nastre stiu ca suntem seriosi. Mai mult de atat nu am ce sa iti spun. Daca te hotarasti sa colaboram, ai numarul pe site, ne auzim si vei vedea ca nimic din ce gandesti nu este adevarat si daca te uiti putin de cand este prima postare pe acest forum vei vedea ca nu am aparut peste noapte.

P.S. Rog moderatorii sa stearga cele spuse mai sus de acest domn, deoarece sunt neintemeiate. Nu vrea sa colaboreze cu noi nu ii baga nimeni mana in buzunar, sunt atatea firme la care poate apela, nu cred ca ste nevoie sa vorbeasca urat.
B-41-G A D is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 16:49   #113
boost_ionut

Stage 2
 
boost_ionut's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 27
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by B-41-G A D View Post
Nu ma voi cobora la nivelul tau, iar cei care au apelat la serviciile nastre stiu ca suntem seriosi. Mai mult de atat nu am ce sa iti spun. Daca te hotarasti sa colaboram, ai numarul pe site, ne auzim si vei vedea ca nimic din ce gandesti nu este adevarat si daca te uiti putin de cand este prima postare pe acest forum vei vedea ca nu am aparut peste noapte.

P.S. Rog moderatorii sa stearga cele spuse mai sus de acest domn, deoarece sunt neintemeiate. Nu vrea sa colaboreze cu noi nu ii baga nimeni mana in buzunar, sunt atatea firme la care poate apela, nu cred ca ste nevoie sa vorbeasca urat.
De ce sa stearga? Te simti cu musca pe caciula? Lasa sa citeasca totzi care vor sa apeleze la tine sa fie mai precautzi pe viitor.
Mi se par enorme preturile pe care le ceri. Mai ales ca nu esti firma si nu platesti nimic la stat.
boost_ionut is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 16:52   #114
B-41-G A D

Stage 3
 
B-41-G A D's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 92
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by boost_ionut View Post
De ce sa stearga? Te simti cu musca pe caciula? Lasa sa citeasca totzi care vor sa apeleze la tine sa fie mai precautzi pe viitor.
Mi se par enorme preturile pe care le ceri. Mai ales ca nu esti firma si nu platesti nimic la stat.
Prietene, ai apelat la mine si te-am pacalit cu ceva? stii tu daca sunt firma sau nu? nu ti-am bgat mana in buzunar, iti convine pretul dat de mine, ok, nu, te poti duce unde vrei tu, ma repet nu ti-am bagat mana in buzunar!
B-41-G A D is offline   Reply With Quote
Old 18-11-11, 19:35   #115
VRS

Stage 5
 
VRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 799
Member of:
[SKODA]
[AUDI]
Thumbs up Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by boost_ionut View Post
De ce sa stearga? Te simti cu musca pe caciula? Lasa sa citeasca totzi care vor sa apeleze la tine sa fie mai precautzi pe viitor.
Mi se par enorme preturile pe care le ceri. Mai ales ca nu esti firma si nu platesti nimic la stat.
Eu zic ca ar fi cazul sa te pui pe mute. Il cunosc pe baiat. Eu zic ca ar fi cazul sa te uiti la istoricul firmei si dupaia sa vorbesti! Preturile sunt extrem de bune, mai uitate si la alte firme si vei afla.

!!!Look twice and after talking!!!
__________________

Last edited by VRS; 18-11-11 at 19:38.
VRS is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 08:17   #116
boost_ionut

Stage 2
 
boost_ionut's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 27
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by B-41-G A D View Post
Prietene, ai apelat la mine si te-am pacalit cu ceva? stii tu daca sunt firma sau nu? nu ti-am bgat mana in buzunar, iti convine pretul dat de mine, ok, nu, te poti duce unde vrei tu, ma repet nu ti-am bagat mana in buzunar!
Cat imi iei pt 2 stopuri cu fumuriu pt un Opel Astra H?
Cum se numeste firma ta?
boost_ionut is offline   Reply With Quote
Old 21-11-11, 08:28   #117
B-41-G A D

Stage 3
 
B-41-G A D's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 92
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by boost_ionut View Post
Cat imi iei pt 2 stopuri cu fumuriu pt un Opel Astra H?
Cum se numeste firma ta?
As prefera sa nu colaboram, daca iti pun folia pe stopuri si apoi nu mai dai de mine?!?
B-41-G A D is offline   Reply With Quote
Old 24-11-11, 17:52   #118
S L Y

Stage 2
 
S L Y's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 39
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by B-41-G A D View Post
Dupa cum am promis revenim pentru cei interesati cu poze premiera in Romania, cu autocolant ALB PERLAT pus pe o Skoda Octavia II si Mercedes S350 tunned by Lorinser si colantat ALB PERLAT de echipa Ro-colantari
Salut.
Ce marca este autocolantul alb-perlat? Ma intereseaza o colantare integrala pt un Bmw seria 5 Touring. Pret si daca se poate o fisa tehnica a colantului.
Multumesc.
S L Y is offline   Reply With Quote
Old 25-11-11, 14:55   #119
B-41-G A D

Stage 3
 
B-41-G A D's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 92
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Incepand de astazi va putem oferi si colant stickerbomb pentru capota, sau orice alt element al masinii voastre. Momentan nu avem decat un singur model.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	macbook_pro_sticker_bomb.jpg
Views:	80
Size:	489.9 KB
ID:	2238042  
B-41-G A D is offline   Reply With Quote
Old 25-11-11, 15:28   #120
B-41-G A D

Stage 3
 
B-41-G A D's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 92
Default Re: Inscriptionari si colantari auto

Quote:
Originally Posted by S L Y View Post
Salut.
Ce marca este autocolantul alb-perlat? Ma intereseaza o colantare integrala pt un Bmw seria 5 Touring. Pret si daca se poate o fisa tehnica a colantului.
Multumesc.
Salut,

Marca autocolantului este Grafityp, si este fabricat in Anglia. Are garantie 5 ani de la producator. pretul pentru masina ta este de 4000 ron in care ai inlusa manopera, materialul si 24 de luni garantie la manopera.

Specificatiile tehnice ale producatorului sunt urmatoarele:

Soft cast glossy PVC film with a colour wave effect (meaning that colours change depending on the viewing angle)
Thickness: 60 microns
PE coated backing paper of 130 gram allows the film to remain flat and stable
High quality solvent based permanent acrylic adhesive for perfect adhesion on all kinds of surface
Expected life span: 5 YEARS
Being soft and flexible it can be applied over corrugations and rivets with ease
B-41-G A D is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -