Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Reply
 
Thread Tools
Old 27-11-09, 15:51   #166
guzu.daniel

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 9
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Nu stiam . sry . as vrea sa cumpar si eu o tavita pentru portbagaj .cat costa cu tot cu transport ? Sau transportu e gratuit ? Sunt din Valcea dar momentan in Piatra Neamt . As vrea sa il primesc pana marti dimineata in Piatra Neamt .

Ms

Daniel
guzu.daniel is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 10:01   #167
themircea

Stage 3
 
themircea's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 120
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Salut!

guzu.daniel - Sa-mi fie cu iertare, dar ti-am scris toate astea de prima data - vezi postul din 24.11, ora 9.22 - il gasesti pe pagina anterioara, jos.
Acolo ti-am scris si pret, si curierat si detalii despre livrare si ai si intregul sistem de reduceri pentru forum.
__________________
Daca nu sunt date confidentiale, va rog sa intrebati pe topic, nu PM!
Cautam colaboratori in toata tara! 0256/275273 0720.699655 L-V orele 8-18 ; S 9-12
themircea is offline   Reply With Quote
Old 28-11-09, 15:21   #168
jan1308

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 86
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

sal.pt o alfa romeo gasim cate ceva?
jan1308 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 07:10   #169
themircea

Stage 3
 
themircea's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 120
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Salut!

jan1308 - sunt o multime de Alfa in cataloage. Despre care e vorba si ce doresti? In principiu, tavite pentru portbagaj avem pentru modelele Alfa 147, 156, 159, 156Sw, Crosswagon, 159SW, Brera, Gt, Mito. Covorase pentru 147, 156, 159 (evident, si SW).

Ceau!
Mircea
themircea is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 09:46   #170
jan1308

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 86
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

pt alfa romeo 156 poti sa imi dai preturi la tavita si bandouri?eventual poza la bandouri,daca se poate
jan1308 is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 17:26   #171
themircea

Stage 3
 
themircea's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 120
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Salut!

jan1308 - Tavita este 151 ron.
Bandourile 130 ron.
Curieratul rapid gratuit.
Daca ai in acelasi colet tavita + bandouri ai inca 8 ron reducere la fiecare dintre ele.

Ai mai jos doua poze cu bandourile pentru Alfa 156. La cele "ascutite", pe sigla rotunda scrie "Alfa Romeo".

Multumesc!
Mircea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Alfa Romeo 156 - F-1 (3).JPG
Views:	37
Size:	275.5 KB
ID:	1198222   Click image for larger version

Name:	Alfa Romeo 156 - F-5 (2).JPG
Views:	48
Size:	267.8 KB
ID:	1198223  
themircea is offline   Reply With Quote
Old 30-11-09, 19:23   #172
jan1308

Stage 3
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 86
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

poti sa imi spui modalitatea de prindere a bandourilor?
jan1308 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-09, 22:03   #173
guzu.daniel

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 9
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Salut,

ai zis ca o sa ma sune colegii tai luni dimineata ca sa imi ajunga tavita miercuri si nu ma sunat nimeni . Chiar aveam nevoie de ea miercuri . Ai pe stoc imi trimiti?Am citit ca sunteti seriosi ....
guzu.daniel is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 08:31   #174
themircea

Stage 3
 
themircea's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 120
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Salut!

guzu.daniel - Nu te supara: de ce sa te sune? Si pe ce?!

1. Schimbam mesaje de o saptamana, timp in care ma intrebi tot ceea ce ti-am raspuns deja, dinainte, din primul raspuns catre tine.
2. Suni Sambata dupa-amiaza (cand evident nu puteam sa mai facem vreo livrare), si nu pe numerele pe care le gasesti in fiecare post al meu, in semnatura, ci pe numarul de telefon al unui director care era la 3000 de km de tara.
3. Si la telefon te-am rugat respectuos ceea ce iti scrisesem deja cu o saptamana in urma, adica sa ne trimiti datele de facturare si de livrare, precum si un numar de telefon, si te-am rugat sa te decizi daca vrei sa ajunga in Piatra Neamt sau in Valcea.
4. Nu ne-ai trimis nici numar de telefon, nici date de facturare, nici decizia privind locatia de primire a coletului.

Din data de 24.11 ( e postul mai sus, nu sunt povesti!) ti-am spus ca poate pleca imediat spre tine si ti-am scris ce avem nevoie pentru livrare. Tu acum inca ma intrebi daca e pe stoc?!

Si, fara suparare, tot tu iti inchei retoric mesajul spunand ca ai citit ca suntem seriosi?
themircea is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 09:45   #175
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

salut mircea,
covorase dedicate (din cauciuc) pentru fiat punto MK2 , 1.9 DS EL , an 2001 , 4 usi ? daca ai pe stoc , ce pret au si cat ma costa curierul ?
multumesc
__________________
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 14:39   #176
guzu.daniel

Stock
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 9
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Mircea , nu ai motiv sa te superi . Nu am 12 ani si nu stau sa fac misto pe un forum . Am vb cu tine la telefon si mi-ai spus ca nu poate ajunge coletul in Piatra Neamt ca e riscant ca eu sa plec mai devreme si sa nu ridic coletul si voi iesiti in pierdere . Atunci am vb cu tine si a ramas ca imi trimiti coletul in Ramnicu Valcea si o sa ajunga marti sigur, iar eu am zic ca il ridic miercuri ca ajung seara marti si e inchis .Ai zis ca nu e nici o problema , te-ai uiotat pe telefon si m-ai intrebat daca ala e nr meu de telefon cel cu 07666... ca o sa vb tu cu colegii de la facturare sa ma sune luni sa imi ia datele de livrare si de facturare . Acum zici ca trebuia sa trimit eu datele prin email . ..... In legatura cu intrebarile este normal sa intreb cand cumpar ceva ca sa obtin minimu de informatii , nu vreau sa iau un produs care sa nu fie compatibil din cauza unor neintelegeri din discutiile pe forum .

asta face parte dintr-un mesaj scris de tine nu am cautat nr de tel al directorului ca sa sun , pur si simplu am citit si am sunat

"Va rog, pentru promptitudine sunati-ma (Mircea 0722.259258. Sunt mult timp pe teren si nu vreau sa se creada ca nu va raspund la mesaje din neglijenta sau indiferenta... " este scris de tine .

In final am trimis datele de facturare la adresa de email gasita intr-un post mai sus care l-am cautat ca sa stiu unde sa trimit ca nu am fost informat unde sa trimit aceste date .

Last edited by guzu.daniel; 02-12-09 at 14:52.
guzu.daniel is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:00   #177
themircea

Stage 3
 
themircea's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 120
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Salut!

vlad_VSV - Sunt pe stoc. 120 ron. Curieratul te costa 15 ron (un partial) daca iei doar covorasele sau nimic daca iei si tavita pentru portbagaj sau bandouri. Vezi mai jos intreg sistemul de reduceri.

guzu.daniel - colegii mei spun ca au primit azi mail-ul tau si ca te-au rugat intr-un reply sa le scrii si datele de facturare. Daca nu vei raspunde, te vor suna ei maine.

Reduceri pentru forum si promotie impreuna cu COBI Romania cobiromania(o alta divizie a noastra) – jucarii de construit COBI, pentru cei care doresc un cadou pentru copii!
Pe scurt, pana cum aveati curierat gratuit sau reduceri. Acum puteti alege sa primiti jucarii de valoare mult mai mare decat discounturile sau avantajele de pana acum. Rezolvati si niste cadouri...
• la fiecare tavita pentru portbagaj, primiti gratuit un mic covoras anti-slip pentru bordul sau torpedoul masinii
• la tavite, bandouri sau cotiere– 10% reducere sau curierat gratuit sau primiti o jucarie Cobi de 100-115 piese, in valoare de aprox.32–33 ron !
• la covorase (cauciuc si mocheta)– suportam noi o parte din curierat si mai aveti de plata doar 15 ron, sau primiti la fiecare set de covorase o jucarie de construit Cobi de 60 de piese, in valoare de 20 ron.
• la covorase + tavita/bandouri/cotiera (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) – aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit sau alegeti jucarii Cobi in valoare de 50 ron !
• la mai multe tavite/bandouri/cotiere pe livrare – reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit, in valoare de maxim 150 ron ; alternativa Cobi, in oricare varianta, puteti alege jucarii Cobi de valoare semnificativ mai mare decat suma discount + transport.

Daca alegeti varianta cu jucariile Cobi, costurile de curierat ce va raman sunt intre 20-24 ron (tot un partial, desigur... )
Daca doriti o alta jucarie, mai scumpa decat discountul respectiv, platiti doar diferenta, evident.

Multumesc!
Mircea
themircea is offline   Reply With Quote
Old 02-12-09, 18:41   #178
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

salut,deci am de platit in total 120(covorase) + 15(tur) + 15(retur bani) = 150 ron
oricum revin cu o comanda ...
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 07:23   #179
themircea

Stage 3
 
themircea's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 120
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

Salut!

vlad_VSV - scuze, de unde ai scos a doua oara 15 ron?

Nici in raspunsul pe care ti l-am dat si nici in sistemul de reduceri pe care l-am reprodus in-extenso mai jos in respectivul post, nu scrie ca ai avea de platit de doua ori 15 ron.

Repet: covorasele tale de cauciuc costa 120 ron + 15 un partial din curierat. Atat!

Ceau!
Mircea
themircea is offline   Reply With Quote
Old 03-12-09, 15:50   #180
vlad_VSV

Stage 5
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,341
Member of:
[Moderators]
[Fiat]
[2 Roti]
Default Re: Tavite portbagaj, presuri / covorase auto, bandouri protectie

credeam ca zici partial adica drumul incoace,ca prin curier de obicei asa platesc,odata drumul de la expeditor la destinatar si apoi de la mine banii pleaca la expeditor tot prin curier si platesc iarasi transportul , greseala mea daca am inteles gresit , e perfect atunci
vlad_VSV is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -