Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-09-07, 10:39   #1
MEDES CALAN

Stage 2
 
MEDES CALAN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 41
Exclamation Reconditionam SERVODIRECTIE

SC MEDES IMPORT EXPORT SRL a luat nastere in 2004 datorita antreprenorilor romani, care au o experienta de peste 10 de ani in reconditionarea servodirectiilor, casetelor de directie mecanice, pompelor pentru servodirectie,pentru toate tipuriile de autoturisme la cele mai inalte standarde de calitate din Italia. Acelasi lucru ne-am propus sa va oferim si noi in Romania, cu o companie care mizeaza pe tinerete , experienta si calitate.

Suntem unica firma din Romania autorizata de R.A.R. pentru reparare de componente ale sistemului de directie; Daca veti apela la un serviciu de curierat rapid, primiti imediat alta piesa sau va putem repara piesa dumneavostra in 24 de ore.

+4 0254 732681

Cu respect
SC MEDES IMPORT EXPORT SRL
MEDES CALAN is offline  
Old 21-09-07, 14:21   #2
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

un id de mes ceva yahooooooo?
EDC_cip is offline  
Old 21-09-07, 20:33   #3
MEDES CALAN

Stage 2
 
MEDES CALAN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 41
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

office@servodirectie.ro sau medesimpex@yahoo.com

Quote:
Originally Posted by EDC_cip View Post
un id de mes ceva yahooooooo?
MEDES CALAN is offline  
Old 21-09-07, 22:59   #4
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

pentru un vw passat se poate face ceva ca scapa ulei pe la semering si cam cat costa
al3x82 is offline  
Old 22-09-07, 09:51   #5
MEDES CALAN

Stage 2
 
MEDES CALAN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 41
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

se reconditioneaza servodirectia.

1 servodirectia reconditionata VW Passat >1996 (357) 525 lei cumprins tva, cautiune 210 lei
1 servodirectia reconditionata VW passat 1997> (8D) 970 lei cumprins tva, cautiune 240 lei

Cum se procedeasa:
D_v ne sunati sau ne trimitet 1 mail unde ne spuneti: ce piesa dorit, Nume si Prenume D_v, cnp, Adresa de livrare;
noi va trimitem o servodirectia prin curierat rapid impreuna cu factura, bon fiscal si certificat de garantia;
in factura sunt 2 preturi: Reconditionare si cautiune. plata se face la ramburs DAR NUMAI pt pret de reconditionare, cautione este trecuta cu termen de plata la 30 de zile prin OP. Ce inseamna asta: ca aveti 30 de zile pentru schimbare caseta D_v si trimire inapoi caseta uzata. UNICUL CAZ in care caseta uzata nu vor fii aceptata este sa caseta uzata s-a sparta din cauza un accident de circulatie. Atant.
cand primim caseta uzata va trimitem inapoi o factura cu minus (stornare) pt valoarea de cautiune.
Garantia catre defecte de fabricatie este de 18 luni cum prevazut in legea 449/2003
em pare rau ca am scris atant de greu dar sunt Italian. daca nu avet inteles bine ce am scris va rog spunetemi asa luni fac sa va rasponde director de vanzari (un roman).
va doresc o weekend placut.
Enrico


Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
pentru un vw passat se poate face ceva ca scapa ulei pe la semering si cam cat costa
MEDES CALAN is offline  
Old 22-09-07, 09:59   #6
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

dar eu nu inteleg nimic..... cat trebuie sa platesc pana la urma 970 sau 240???
al3x82 is offline  
Old 22-09-07, 10:02   #7
al3x82

Stage 5
 
al3x82's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 939
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

cred ca am inteles dupa ce am citit de 10 ori ) ... acum sa va explic ce am inteles si imi spuneti daca e bine...dvs imi trmite-ti pompa de servo eu platesc 970 lei pe ea si daca va trimit pompa defecta imi returnati 240 lei
al3x82 is offline  
Old 22-09-07, 11:19   #8
MEDES CALAN

Stage 2
 
MEDES CALAN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 41
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

In primul rand va am dat preturi de servodirectie, o pompa costa mai mai putin:

1 pompa reconditionata VW Passat >1996 (357) 364 lei, cautiune 0
1 pompa reconditionata VW Passat 1997> (8D) 415 lei, cautiune 0
1 pompa NOUA VW Passat 1997> (8D) ZF 6 suruburi 525 lei
preturi cumprins TVA

Incerc sa va esplic mai bine (greu pentru un )

factura ve vine cu o valoare de 1210 lei;
la livrare platiti la curier 970 ron si primiti bon fiscal pt asta;
daca ma trimitet inapoi caseta vechie in 30 de zile va trimit inapoi o factura cu minus de valoare -240 lei si datoria voastra s-a terminata;
daca nu ma trimitet inapoi caseta vechie in timp de o luna SAU cand primesc caseta vechie vez ca e sparta din cauza un acident de circulatie D_v trebuie sa ma platit INCA 240 lei prin Ordin de Plata sau Mandat Postal.


Quote:
Originally Posted by al3x82 View Post
cred ca am inteles dupa ce am citit de 10 ori ) ... acum sa va explic ce am inteles si imi spuneti daca e bine...dvs imi trmite-ti pompa de servo eu platesc 970 lei pe ea si daca va trimit pompa defecta imi returnati 240 lei
Attached Images
   
MEDES CALAN is offline  
Old 22-09-07, 13:28   #9
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

sal pt un renault megane 1 din 2001 1.6 16v caseta de directie nu pierde ulei nikkkk da cand virez pe loc la un momendat imi face un zgomot parca pocneste nu (nu cand e la maxim) vreau sa stiu cat ma costa sa o reconditionez bafta
EDC_cip is offline  
Old 22-09-07, 14:13   #10
MEDES CALAN

Stage 2
 
MEDES CALAN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 41
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

daca servodirectia are si bataje pe gropi este vina de la bucsa, daca nu este la piston.
In orice caz servodirectia trebuie dezmembrata si se procedeaza cu inlocuire tot set de reparatie dece daca scoatan semeringuri si i bagan inapoi nu existe nic o seguranta ca lucru merge cum trebuie (servodirectia este o componente ale sistemului de directie si sistemului de directie este o sistem de siguranta de la masina): prin circuit se afla o presiune de 80bar (aproape ATM) si o miiiiica sgriatura pe buza de la semering incepe sa pierda.
Pret este 890 ron tva inclus, garantie 200 ron tva inclus

esplic si dumneavoastra ce inseamna:

cand primit servodirectia platit a la firma curierat 890 lei (pentru asta suma avet dovada de plata de bon fiscal)
daca ma trimitet caseta vechia inapoi in timp de 30 de zile NU MAI PLATIT NIMIC
daca nu ma trimitet caseta vechia inapoi in 30 de zile sau caseta vechia este sparta din cauza un acident de circulatie trebuie ma platit garantia de 200 lei prin mandat postal sau prin ordin de plata.

Pe caseta este lipit un adeziv cu numerul OEM Renault (es.7700 834 577), cu asta numerul va trimitem fara probleme o caseta reconditionata, fara trebuie ne trimitet un fax cu carta de la machina
In cazul dorit mai multe explicatie sau dorit de vorbire cu Director Tehnic (un roman) va rog sunati la numerul nostru la inceputul de thread.
respecte
Enrico




Quote:
Originally Posted by EDC_cip View Post
sal pt un renault megane 1 din 2001 1.6 16v caseta de directie nu pierde ulei nikkkk da cand virez pe loc la un momendat imi face un zgomot parca pocneste nu (nu cand e la maxim) vreau sa stiu cat ma costa sa o reconditionez bafta
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	A366.jpg
Views:	50
Size:	3.7 KB
ID:	350890  
MEDES CALAN is offline  
Old 22-09-07, 15:33   #11
EDC_cip

Stage 5
 
EDC_cip's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 794
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[RENAULT]
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

da mss cand ajung in tara am sa te sun sa vb caseta mea e un TRW ok mssssss
EDC_cip is offline  
Old 25-09-07, 09:28   #12
MEDES CALAN

Stage 2
 
MEDES CALAN's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 41
Default Re: Reconditionam SERVODIRECTIE

daca acuma esti in Italia puot si sa cumpari asta Servodirectia de la mea firma acolo.
Enrico

Quote:
Originally Posted by EDC_cip View Post
da mss cand ajung in tara am sa te sun sa vb caseta mea e un TRW ok mssssss
MEDES CALAN is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -