Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Firme Piese Auto

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-12-06, 14:43   #76
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by mirciulik View Post
pe un 307 sw din 2002 s-ar potrivi? cine ar face montajul
Se pot pune insa pt. acest autoturism eu personal nu-ti pot asigura montajul.
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 01-12-06, 14:47   #77
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by RuDoLf3721 View Post
uite aici poze cu faruri identice... nu am xenon,far cu lupa.
Da, se poate imi trebuie dimensiunea exacta a lupei...
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 01-12-06, 14:52   #78
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by sori View Post
se poate pune?ms astept !
Ar merge ceva-ceva... Nu-ti pot zice exact privind acea poza...
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 03-12-06, 23:21   #79
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Crezi ca ai putea sa faci sa arate asa pe un C4 Coupe???
Si care ar fii costurile?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	c4angeleyes28mzhl8.jpg
Views:	181
Size:	27.4 KB
ID:	184156  
shadow is offline  
Old 08-12-06, 00:47   #80
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by shadow View Post
Crezi ca ai putea sa faci sa arate asa pe un C4 Coupe???
Si care ar fii costurile?
Pretul Kitului (3,5 mil lei) este acelasi indiferent pt. ce tip de masina este, pt. manopera pretul la astfel de masini se discuta la fata locului dupa ce vad cam ce am de facut!
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 08-12-06, 21:52   #81
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

te rog zimi neaparat daca merge la o bora daca ai mai pus si daca asiguri montajul.sunt foarte interesat
naka66vio is offline  
Old 11-12-06, 21:46   #82
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
te rog zimi neaparat daca merge la o bora daca ai mai pus si daca asiguri montajul.sunt foarte interesat
Da, se poate. S-a montat pe Bora.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 069.jpg
Views:	236
Size:	111.5 KB
ID:	187957  
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 12-12-06, 10:15   #83
vlad_cielo

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 117
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Farurile din poza nu exista pe Bora in Romania, decat parca la cineva in CT. in rest sunt faruri normale cu oglinda nu cu lupa.
vlad_cielo is offline  
Old 12-12-06, 10:38   #84
vlad_cielo

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 117
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Farurile din poza nu exista pe Bora in Romania, decat parca la cineva in CT. in rest sunt faruri normale cu oglinda nu cu lupa.
Apropopo eu am faruri pe bora de la Fk exact ca ale lui Xel'Naga. Merge sa punem si la noi? Ele au acele jumatati de inele si ma gandeam daca se pot scoate si pune cercuri complete?
vlad_cielo is offline  
Old 14-12-06, 08:27   #85
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by vlad_cielo View Post
Farurile din poza nu exista pe Bora in Romania, decat parca la cineva in CT. in rest sunt faruri normale cu oglinda nu cu lupa.
Da si e vre-o problema daca mai apere vre-o Bora in Romania cu astfel de faruri ORIGINALE Hella sau Bosch si nu prostiile alea de FK?

naka66vio, daca vrei sa le vezi live pe Bora asociatului meu va trebui sa faci o mica plimbare pana la Constanta, te asigur ca vei ramane profund impresionat. Cand te hotaresti ne auzim la un telefon si te voi pune in legatura cu el.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 068.jpg
Views:	234
Size:	108.9 KB
ID:	188664  
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 14-12-06, 08:31   #86
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by vlad_cielo View Post
Farurile din poza nu exista pe Bora in Romania, decat parca la cineva in CT. in rest sunt faruri normale cu oglinda nu cu lupa.
Apropopo eu am faruri pe bora de la Fk exact ca ale lui Xel'Naga. Merge sa punem si la noi? Ele au acele jumatati de inele si ma gandeam daca se pot scoate si pune cercuri complete?
Te astept sa vad exact despre ce este vorba. Nu-l cunosc pe acel "Xel'Naga". In principiu s-ar putea pune.
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 14-12-06, 13:57   #87
vlad_cielo

Stage 3
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 117
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Eu am zis ca omul care te-a intrebat are faruri normale cu oglinda. Sunt foarte misto farurile (din cate stiu eu sunt din state). Daca vedeam pe aici sau cineva imi aducea farurile alea crede-ma le luam. DAR majoritatea lumii are faruri originale cu oglinda si nu cu lupa. Despre asta era vorba. IAr restul isi mai iau "prostiile" de la Fk. ASa ca mai bine ii raspundeai omului daca ai pus pe far cu oglinda de la bora (chiar sunt curios cum le pui). Cat despre mine la ce atitudine ai, ma lipsesc. Noroc ca mai aduc si altii angel-eyes cum ai tu, care recunosc ca sunt de prima calitate( cele mai misto de pe piata). MErsi si vezi ca eram un potential client care incerca sa te ajute...
vlad_cielo is offline  
Old 17-12-06, 19:38   #88
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by vlad_cielo View Post
Eu am zis ca omul care te-a intrebat are faruri normale cu oglinda. Sunt foarte misto farurile (din cate stiu eu sunt din state). Daca vedeam pe aici sau cineva imi aducea farurile alea crede-ma le luam. DAR majoritatea lumii are faruri originale cu oglinda si nu cu lupa. Despre asta era vorba. IAr restul isi mai iau "prostiile" de la Fk. ASa ca mai bine ii raspundeai omului daca ai pus pe far cu oglinda de la bora (chiar sunt curios cum le pui). Cat despre mine la ce atitudine ai, ma lipsesc. Noroc ca mai aduc si altii angel-eyes cum ai tu, care recunosc ca sunt de prima calitate( cele mai misto de pe piata). MErsi si vezi ca eram un potential client care incerca sa te ajute...
Nu am zis ca erai sau ca nu erai un potential client, am zis doar ca in farurile de Bora si nu numai (cele stock) se pot pune lupe originale.

Este o operatie destul de costisitoare si scumpa, dar cine vrea calitate...

Acelasi lucru s-a facut si la acea Bora din Constanta, tu ai crezut ca-s faruri de tuning? Nu, sunt cele stock cu proiectoare in ele la care s-a atasat o pereche de lupe Bosch. Rezultatul a fost mult peste asteptarile clientului cantitatea si calitatea luminii produsa fiind mult peste standardul stock ce l-a avut respectiva masina. In plus, designul arata..., las la aprecierea voastra.
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Old 18-12-06, 00:58   #89
mad max

Stage 5
 
mad max's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,206
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by Sorin Golf 3 cabrio View Post
Este o operatie destul de costisitoare si scumpa, dar cine vrea calitate...
Ne-ai spart cu faza asta. Tot o dai ca e o operatie costisitoare si scumpa ... iar despre farurile Fk spui ca sunt niste "prostii" .... le-ai supus tu vreunui test??? Nu cred ... pana atunci rezuma-te la marfa ta aia "scumpa si costisitoare". Atitudinea si limbajul asta nu te recomanda ca om serios.

PS: Pentru tine asa ... "vre-o" de fapt se scrie in mod normal in limba romana "vreo".
__________________
STOCK IS FOR LOOSERS. BAUBAU Racing!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti nu de teama ca le-ai putea pierde ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!!!
Everybody can buy a car, but not everybody can modify a car...
DE VANZARE CIELO GSI 16V!!! https://forum.4tuning.ro/496-anunturi...o-gsi-16v.html
mad max is offline  
Old 18-12-06, 01:52   #90
Sorin Golf 3 cabrio

Stage 5
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,173
Default Re: Vand kituri Angel-eyese nu-s kitch-uri

Quote:
Originally Posted by mad max View Post
Ne-ai spart cu faza asta. Tot o dai ca e o operatie costisitoare si scumpa ... iar despre farurile Fk spui ca sunt niste "prostii" .... le-ai supus tu vreunui test??? Nu cred ... pana atunci rezuma-te la marfa ta aia "scumpa si costisitoare". Atitudinea si limbajul asta nu te recomanda ca om serios.

PS: Pentru tine asa ... "vre-o" de fapt se scrie in mod normal in limba romana "vreo".
Scuze domnule Lingvist pt. acel "vre-o" scris repede si in graba, deh, la orele de gramatica obisnuiam sa mai si chiulesc si poate eu nu am timp ca altii sa stau prea mult la calculator sau ma bag in seama aiurea...

Faruri Fk... te-ai gandit vreo data ca poate eu tin zilnic in mana cateva perechi bune de faruri originale dar si after-market? Daca aveai si tu macar 1% din experienta mea, te asigur ca nu te bagai in seama...


...In fine, te pot ajuta cu ceva sau...?
Sorin Golf 3 cabrio is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -