Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 03-02-08, 22:29   #61
GSPI
Honda Driver

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 123
Member of:
[Honda]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

acest circuit nu o sa existe

prin acest scrutin s-a schimbat doar incadrarea pt acest teren din islaz comunal in teren pt constructii.

sunt interese prea mari la mijloc si tot acest teren v-a fi folosit pt improprietarirea mai multor 'baieti destepti' cu suprafete mari de teren in apropierea autostrazii si la marginea padurii in acelasi timp.

nu vom avea parte de un circuit !!!
__________________
FN1
GSPI is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 22:32   #62
Horhe_STI
Presedinte Speedline Motorsport

Stage 4
 
Horhe_STI's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 262
Member of:
[Moderators]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[4Rally]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

Pe ce te bazezi cand zici asta? Ai informatii? Sau e doar o supozitie ?
Horhe_STI is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 22:56   #63
B-87-CTE
Dacia Driver

Stage 5
 
B-87-CTE's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 801
Member of:
[DACIA]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

Quote:
Originally Posted by GSPI View Post
acest circuit nu o sa existe

prin acest scrutin s-a schimbat doar incadrarea pt acest teren din islaz comunal in teren pt constructii.

sunt interese prea mari la mijloc si tot acest teren v-a fi folosit pt improprietarirea mai multor 'baieti destepti' cu suprafete mari de teren in apropierea autostrazii si la marginea padurii in acelasi timp.

nu vom avea parte de un circuit !!!
sa organizeze ei atata sarada doar ca sa puna mana pe un teren???mai bine faceau un schimb si rezolvau prb mai usor....
B-87-CTE is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 23:02   #64
GSPI
Honda Driver

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 123
Member of:
[Honda]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

locuiesc in Snagov
am fost la vot
in fata tuturor locurilor unde se vota erau baietii cu Q7 care au nenorocit lumea pe aici si asteptau raspunsul
acel teren are o directie clara: se vor lotiza terenurile si se vor vinde la preturi mult mai mari.
acolo vor fi pusi in posesie toti cei care au cumparat dreptul de proprietate pentru cei 12% din teren retinut la vanzare de catre statul Roman
Crede-ma : ii urasc pe toti: Consilieri+primar+ acolitzi

Pe buletinul de vot scria cu totul altceva decat sa fim de acord cu infiintarea unui circuit sau ce vor ei sa faca.

A fost unul dintre cele mai mari boomuri din ISTORIE

Vor fi improprietariti oameni GREI si se vor scoate multe milioane de euro ,bani negri..............
GSPI is offline   Reply With Quote
Old 03-02-08, 23:10   #65
GSPI
Honda Driver

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 123
Member of:
[Honda]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

Quote:
Originally Posted by B-87-CTE View Post
sa organizeze ei atata sarada doar ca sa puna mana pe un teren???mai bine faceau un schimb si rezolvau prb mai usor....
nu au ce schimb sa faca
trebuiau improprietariti si acel loc este ideal
este langa autostrada Buc-Bv si intro zona foarte frumoasa(padure).Zona este cu totul alta decat ceea ce arata la stiri,in Snagov nu mai sunt oi,capre,vite de multi ani.

Daca era ceva real veneau cu un proiect real.Acele proiecte fluturate prin fata babelor pt mine nu reprezinta nimic.

Am cautat pe net in seara asta ceva despre Grand Prix One!
Cautati si voi!Eu nu am gasit nimic.

ESTE DOAR UN BOOM IMOBILIAR si nimeni u o sa se sesizeze pt ca sunt toti implicati.
De ce nu a intervenit DNA pana acum?
Sa se publice liste cu improprietaritii din Snagov si o sa vedeti doar:ministrii,procurori,judecatori,politisti,sena tori si ligai ai primarului
GSPI is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 00:05   #66
B-87-CTE
Dacia Driver

Stage 5
 
B-87-CTE's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 801
Member of:
[DACIA]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

Quote:
Originally Posted by GSPI View Post
nu au ce schimb sa faca
trebuiau improprietariti si acel loc este ideal
este langa autostrada Buc-Bv si intro zona foarte frumoasa(padure).Zona este cu totul alta decat ceea ce arata la stiri,in Snagov nu mai sunt oi,capre,vite de multi ani.

Daca era ceva real veneau cu un proiect real.Acele proiecte fluturate prin fata babelor pt mine nu reprezinta nimic.

Am cautat pe net in seara asta ceva despre Grand Prix One!
Cautati si voi!Eu nu am gasit nimic.

ESTE DOAR UN BOOM IMOBILIAR si nimeni u o sa se sesizeze pt ca sunt toti implicati.
De ce nu a intervenit DNA pana acum?
Sa se publice liste cu improprietaritii din Snagov si o sa vedeti doar:ministrii,procurori,judecatori,politisti,sena tori si ligai ai primarului
ce pot sa zic.......lucreaza la nivel inalt(au acces la planurile de urbanism,nu cumpara nimic in plus ,nu fa supozitii),oricum odata si odata ,o sa crape piata asta imobiliara,sper sa se intample asta pana termina prima portiune de autostrada ,se vad ce mai fac atunci cu pamantu'
__________________
Fericirea e ca si o femeie usoara.Se da aceluia care o plateste mai bine.
B-87-CTE is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 03:52   #67
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

Quote:
Originally Posted by GSPI View Post
nu au ce schimb sa faca
trebuiau improprietariti si acel loc este ideal
este langa autostrada Buc-Bv si intro zona foarte frumoasa(padure).Zona este cu totul alta decat ceea ce arata la stiri,in Snagov nu mai sunt oi,capre,vite de multi ani.

Daca era ceva real veneau cu un proiect real.Acele proiecte fluturate prin fata babelor pt mine nu reprezinta nimic.

Am cautat pe net in seara asta ceva despre Grand Prix One!
Cautati si voi!Eu nu am gasit nimic.

ESTE DOAR UN BOOM IMOBILIAR si nimeni u o sa se sesizeze pt ca sunt toti implicati.
De ce nu a intervenit DNA pana acum?
Sa se publice liste cu improprietaritii din Snagov si o sa vedeti doar:ministrii,procurori,judecatori,politisti,sena tori si ligai ai primarului
dude,ai grija ce zici,astea is afirmatzii grave,mi-ar placea sa nu fie adevarate,dar din mai multe motive tind sa te cred.eu te pot sfatuiesc sa continui sa te documentezi si sa iei o atitudine ferma.sigur potzi face asta.
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 08:12   #68
GSPI
Honda Driver

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 123
Member of:
[Honda]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

nu se mai poate face nimic!
eu nu am treaba cu ei si de aceea i-mi permit sa spun ce vreau.
GSPI is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 11:45   #69
B-87-CTE
Dacia Driver

Stage 5
 
B-87-CTE's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 801
Member of:
[DACIA]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

am vazut si pe la stiri ,cate ceva....a cam fost lumea la vot.sunt si ceva oameni impotriva ,cum ar fii un vice-primar...Dar ,nimic agresiv din parte presei.din ce partid e primarul?
B-87-CTE is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 21:41   #70
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

Quote:
Originally Posted by GSPI View Post
nu se mai poate face nimic!
eu nu am treaba cu ei si de aceea i-mi permit sa spun ce vreau.
dude,te rog sa nu razi,dar daca nu ai idee ce sa faci du-te la OTV.
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 22:55   #71
GSPI
Honda Driver

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 123
Member of:
[Honda]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

primarul e din mai multe partide.adica se misca dupa putere
nu mai conteaza,eu raman la parerea mea ca a fost un boom imobiliar
GSPI is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 22:58   #72
B-87-CTE
Dacia Driver

Stage 5
 
B-87-CTE's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 801
Member of:
[DACIA]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

vom vedea................
B-87-CTE is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 23:09   #73
GSPI
Honda Driver

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 123
Member of:
[Honda]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

http://www.ziua.net/display.php?data...2-04&id=232633

exact ce banuiam
GSPI is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 23:18   #74
GSPI
Honda Driver

Stage 3
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 123
Member of:
[Honda]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

Secretul primarului

"Este foarte mică evaluarea terenului acuma, pentru că este islaz - 5 euro mp pentru acest islaz - dar acuma puteţi să si scrieţi, este o nebunie de-a mea, de-asta am scris prima oară transformarea din islaz īn curţi-construcţii: că devine teren care la noi se va duce pānă la 100 euro valoare, pentru că eu mă duc la notariat şi spun ce valoare are curţi-contrucţii? Īntre 50 şi 100 de euro, să zicem, īmi dă statul valoarea, asta a fost nebunia mea pe care am ţinut-o pentru sufletul meu, deci indiferent că iese sau nu investiţia, noi ne-am īmbogăţit, un teren de 4 l-am dublat de 10 ori, şi asta rămāne al comunitaţii, se vinde".
GSPI is offline   Reply With Quote
Old 04-02-08, 23:23   #75
3B_S2

Stage 4
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 179
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
Default Re: Primul circuit Grand Prix One din Romānia

Quote:
Originally Posted by GSPI View Post
Secretul primarului

"Este foarte mică evaluarea terenului acuma, pentru că este islaz - 5 euro mp pentru acest islaz - dar acuma puteţi să si scrieţi, este o nebunie de-a mea, de-asta am scris prima oară transformarea din islaz īn curţi-construcţii: că devine teren care la noi se va duce pānă la 100 euro valoare, pentru că eu mă duc la notariat şi spun ce valoare are curţi-contrucţii? Īntre 50 şi 100 de euro, să zicem, īmi dă statul valoarea, asta a fost nebunia mea pe care am ţinut-o pentru sufletul meu, deci indiferent că iese sau nu investiţia, noi ne-am īmbogăţit, un teren de 4 l-am dublat de 10 ori, şi asta rămāne al comunitaţii, se vinde".
eram sigur ca e cum zici tu,ca asta mai lipsea din tot peisaju kkaturilor din dulea noastra Romanie
3B_S2 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -