Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 01-01-05, 11:27   #1
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default STAND PENTRU MASURAT PUTEREA, INCLUSIV 4x4


In primul rand vreau sa rog administratorul siteului sa mute topicul asta uinde crede ca e mai potrivit, atunci cand are destul timp.
Da exista in Romania in Bucuresti stand de masurat puterea pentru orice tip de autoturism indiferent de tipul de tractiune.
Este cu circuit inchis deocamdata si nu va pot da mai multe amanunte.
Cei care sunt interesati sunt rugati sa scrie aici iar apoi o sa le cer mesaje private si o sa ne intalnim daca hotaram ceva concret.
Vreau sa facem din asta un real spectacol sa strangem multe masini sa mergem sa le facem testul filmand si discutand despre asta.
Fiind cu circuit inchis o sa vreau sa fac o lista cu cei interesati apoi sa mergem la test cand stabilim toti de comun acord.
Nu cunosc pretul dar nu poate fi mai mare ca la Metrotehnica Seat, iar daca suntem mai multi discutam un pret engros, inchiriam cateva zile 2-3 noi standul.
Se poate testa orice fel de masina cu orice tip de tractiune.
Se poate da putere motor si putere la roti, fiind foarte profi aparatutra de aici.
Attached Images
File Type: gif grafic2_260.gif (69.7 KB, 141 views)
File Type: gif grafic1_735.gif (33.7 KB, 121 views)
__________________
Professional DynoTuning
[email protected]
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 11:31   #2
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING

poze
Attached Images
File Type: gif masurare_257.gif (15.3 KB, 124 views)
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 12:00   #3
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Eu ma bag dar acum depinde de pret, si mai iau si cateva masini din club.
luca is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 13:06   #4
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ce tip de Dyno este?

Foarte interesant si ma bucur ca sa schimba ceva

As vrea sa stiu si eu care este pretul?

O sa fie si eu interesant, daca pretul va fii bun

Face si flash?
__________________
www.insomniaracing.org

Portocala Mecanica
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 15:10   #5
supersev

Stage 4
 
supersev's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 170
Member of:
[Insomnia]
Default

da.. pare o idee interesanta ... dar sa ni se dea un pic mai multe detalii cand va fi posibil , bineinteles ...
supersev is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 18:06   #6
guci

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 29
Default power

A spus omul ca nu poate da mai multe detaslii deocamdata.
Pretul e destul de mare in west peste 100euro si pentru Romanoa cred ca un 50 poate ar fi onorabil.
In plus eu zic ca e bine sa masurati toate sau cat mai multe masini in acelasi loc in grup pt a vedea macar diferentele de putere daca nu sunteti siguri ca puterea aratata e reala.Faza doi platiti la alt stand in acceasi zi toti pt unul si mergeti sa faceti diferenta.Mai mult de atat nu pot gandi acum.
Benzina ar fi bine sa fie acceasi sa puneti cam acceasi cantitate toti la rand.
Cum suna?
guci is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 19:01   #7
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default LEGAL RACING

Cati vreti sa mergeti si cat vreti sa dati, intalnitiva, vorbiti apoi comunicati concluzia aici.
Prea multa vorba, daca nu e bun va spun eu sa nu mergeti, dar se pare ca e super tare jucaria.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 19:04   #8
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Parerea mea e ca ar trebui sa afle careva pretul si apoi vom vedea daca mergem sau nu.
luca is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 19:07   #9
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"luca\"
Parerea mea e ca ar trebui sa afle careva pretul si apoi vom vedea daca mergem sau nu.
Pretul e 100euro fara tva dar daca vca strangeti poate-l dam jos de tot deci ca sa fac un pret bun e nevoie de cat mai multi.
Ce masina ai de pus pe stand?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 19:18   #10
zetemte

Presedinte Insomnia Racing

Stage 5
 
zetemte's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of:
[Moderators]
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Ok, te sunam cand ma intorc in Bucuresti in cateva zile.

Vorbeam in numele Insomniei. Incerec sa aflu daca ar fii cineva interesant de la noi. Pentru mine nu are rost, pentru ca nu am inca modificari pe masina.

Au aparatura pentru AFR acolo?
zetemte is offline   Reply With Quote
Old 01-01-05, 19:48   #11
luca

Stage 5
 
luca's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of:
[2 Roti]
Default

Vorbesc cu baietii si iti spunem, asteptam sa vedem cata lume se strange.
luca is offline   Reply With Quote
Old 19-02-05, 16:24   #12
im570rm

Stage 5
 
im570rm's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
Default

stiu ca e tarziu dar in caz ca va mai intereseaza costa 100 de euro de pers iar daca iti faci flash la dimsport costa 50 de euro
im570rm is offline   Reply With Quote
Old 19-02-05, 21:11   #13
Razvan P

Stage 4
 
Razvan P's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 231
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default

Sebastian as vrea si eu sa fac un test masinii mele ( s40 t5 AWD ) ;daca ai detalii te rog da-mi un pm
Razvan P is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -