| Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept... |
01-01-05, 11:27
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
STAND PENTRU MASURAT PUTEREA, INCLUSIV 4x4
In primul rand vreau sa rog administratorul siteului sa mute topicul asta uinde crede ca e mai potrivit, atunci cand are destul timp.
Da exista in Romania in Bucuresti stand de masurat puterea pentru orice tip de autoturism indiferent de tipul de tractiune.
Este cu circuit inchis deocamdata si nu va pot da mai multe amanunte.
Cei care sunt interesati sunt rugati sa scrie aici iar apoi o sa le cer mesaje private si o sa ne intalnim daca hotaram ceva concret.
Vreau sa facem din asta un real spectacol sa strangem multe masini sa mergem sa le facem testul filmand si discutand despre asta.
Fiind cu circuit inchis o sa vreau sa fac o lista cu cei interesati apoi sa mergem la test cand stabilim toti de comun acord.
Nu cunosc pretul dar nu poate fi mai mare ca la Metrotehnica Seat, iar daca suntem mai multi discutam un pret engros, inchiriam cateva zile 2-3 noi standul.
Se poate testa orice fel de masina cu orice tip de tractiune.
Se poate da putere motor si putere la roti, fiind foarte profi aparatutra de aici.
|
|
|
01-01-05, 11:31
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
LEGAL RACING
poze
|
|
|
01-01-05, 12:00
|
#3
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of: [2 Roti]
|
Eu ma bag dar acum depinde de pret, si mai iau si cateva masini din club.
|
|
|
01-01-05, 13:06
|
#4
|
Presedinte Insomnia Racing
 Stage 5
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of: [Moderators] [Insomnia] [PARTICIPANT CURSE]
|
Ce tip de Dyno este?
Foarte interesant si ma bucur ca sa schimba ceva
As vrea sa stiu si eu care este pretul?
O sa fie si eu interesant, daca pretul va fii bun
Face si flash?
|
|
|
01-01-05, 15:10
|
#5
|
 Stage 4
Join Date: Oct 2004
Posts: 170
Member of: [Insomnia]
|
da.. pare o idee interesanta ... dar sa ni se dea un pic mai multe detalii cand va fi posibil , bineinteles ...
|
|
|
01-01-05, 18:06
|
#6
|
Stage 2
Join Date: Nov 2004
Posts: 29
|
power
A spus omul ca nu poate da mai multe detaslii deocamdata.
Pretul e destul de mare in west peste 100euro si pentru Romanoa cred ca un 50 poate ar fi onorabil.
In plus eu zic ca e bine sa masurati toate sau cat mai multe masini in acelasi loc in grup pt a vedea macar diferentele de putere daca nu sunteti siguri ca puterea aratata e reala.Faza doi platiti la alt stand in acceasi zi toti pt unul si mergeti sa faceti diferenta.Mai mult de atat nu pot gandi acum.
Benzina ar fi bine sa fie acceasi sa puneti cam acceasi cantitate toti la rand.
Cum suna?
|
|
|
01-01-05, 19:01
|
#7
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
LEGAL RACING
Cati vreti sa mergeti si cat vreti sa dati, intalnitiva, vorbiti apoi comunicati concluzia aici.
Prea multa vorba, daca nu e bun va spun eu sa nu mergeti, dar se pare ca e super tare jucaria.
|
|
|
01-01-05, 19:04
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of: [2 Roti]
|
Parerea mea e ca ar trebui sa afle careva pretul si apoi vom vedea daca mergem sau nu.
|
|
|
01-01-05, 19:07
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,499
Member of: [Mitsubishi] [PARTICIPANT CURSE] [SUBARU]
|
Re:
Quote:
|
Originally Posted by \"luca\"
Parerea mea e ca ar trebui sa afle careva pretul si apoi vom vedea daca mergem sau nu.
|
Pretul e 100euro fara tva dar daca vca strangeti poate-l dam jos de tot deci ca sa fac un pret bun e nevoie de cat mai multi.
Ce masina ai de pus pe stand?
|
|
|
01-01-05, 19:18
|
#10
|
Presedinte Insomnia Racing
 Stage 5
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,332
Member of: [Moderators] [Insomnia] [PARTICIPANT CURSE]
|
Ok, te sunam cand ma intorc in Bucuresti in cateva zile.
Vorbeam in numele Insomniei. Incerec sa aflu daca ar fii cineva interesant de la noi. Pentru mine nu are rost, pentru ca nu am inca modificari pe masina.
Au aparatura pentru AFR acolo?
|
|
|
01-01-05, 19:48
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2004
Posts: 1,491
Member of: [2 Roti]
|
Vorbesc cu baietii si iti spunem, asteptam sa vedem cata lume se strange.
|
|
|
19-02-05, 16:24
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 489
|
stiu ca e tarziu dar in caz ca va mai intereseaza costa 100 de euro de pers iar daca iti faci flash la dimsport costa 50 de euro
|
|
|
19-02-05, 21:11
|
#13
|
 Stage 4
Join Date: Aug 2004
Posts: 231
Member of: [Insomnia] [PARTICIPANT CURSE]
|
Sebastian as vrea si eu sa fac un test masinii mele ( s40 t5 AWD ) ;daca ai detalii te rog da-mi un pm
|
|
|
|
|