Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute > Starea curselor auto

Starea curselor auto analiza 4tuning a momentului... starea de fapt si de drept...

Reply
 
Thread Tools
Old 26-01-05, 00:25   #16
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

-Sunt nerabdator sa particip ca aplaudac la prima cursa organizata de Dv . Domnule RebelYell!!!
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 26-01-05, 03:04   #17
D Y C

Stage 3
 
D Y C's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 160
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RebelYell\"
... prea putini au vrut insa sa se implice (cu idei) ... de aceea vom organiza cursele legale asa cum credem noi de cuvinta ... ...
va voi tine la curent cu ce vom organiza noi ... daca vom reusi in proiectele noastre ... doamne ajuta
1. Poate ne explici si noua, publicului larg, ce inseamna acest NOI
2. Sincer sa fiu nu cred ca lipsa de idei e problema. Daca intrebi orice user de pe acest forum va veni cu cel putin 10 idei frumoase. Problema e CINE va pune aceste idei in aplicare
__________________
... be the best or die tryin' ...

Many hearts but one soul - ACS Ghost Racing Team
D Y C is offline   Reply With Quote
Old 26-01-05, 11:03   #18
aR99bMw

Stage 5
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 1,856
Default

fratzilor....curse legale se vor organiza mai multe ca anul trecut...dar pe plan local....va spun eu.... nu cred ca va mai fi cineva care sa se ocupe numai de curse si sa le organizeze prin mai multe orase din tzara cum facea legal recing.....
__________________
j
aR99bMw is offline   Reply With Quote
Old 28-01-05, 01:33   #19
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

Nu fi sigur!!! Ne-am intors!!!!!!!!!!!! Mai multi mai puternici si cu oameni care vor ceva cu adevarat!!!!! Aveti rabdare!!!!!!Nu o sa regretati
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 19-02-05, 17:01   #20
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
Nu fi sigur!!! Ne-am intors!!!!!!!!!!!! Mai multi mai puternici si cu oameni care vor ceva cu adevarat!!!!! Aveti rabdare!!!!!!Nu o sa regretati

Ba da unii o vor face, vor regreta amarnic.
Vom face ce trebuie sa facem ca totul sa fie facut ca la carte.
Vremuri vechi noi, vremuri noi tot noi.
Mai bine asezati, mai bine organizati, mai bine titrati, mai bine promovati astia suntem noi acum si asteptam concurenta sa o calcam in picioare.
Oare cine poate sa faca o cursa atat de bine si de mare ca sa se compare?
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 19-02-05, 22:30   #21
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default

Sigur pe majoritatea bucura avantul vostru si fortele noi pentru ca in final scopul este comun tuturor de aici, adica mai multe curse! Siguri veti avea multa sustinere si multi va vor tine pumnii dar poate asa cum ati revenit in forta mai puternici, mai hotarati, mai siguri pe ceea ce vreti/veti realiza, mai buni in ceea ce faceti poate puteti sa fiti si mai buni unii cu altiisi sigur veti avea mai multe rezultate, mai multa sustinere, mai putina raca si mai multi `fani` !
Puteti sa asteptati concurenta si numai pentru a avea ce depasi, pentru a avea in continuare ce demonstra comparativ, pentru a va dovedi din nou intr-adevar buni.. NU pentru a o \"calca in picioare\"! E totusi o incercare de reushita nu un razboi ! Concurenta indeamna la mai mult &la mai bine!
Pentru noi/toti restul - care nu-si permit inca sa organizeze- concurenta voastra inseamna mai multe curse! Deci ne dorim oricat de multe incercari posibile, [kiar daca la inceput sunt doar tentative].. si`ar fii bine pentru toata lumea sa va depasiti unu pe altu NU dandu-le-n cap lor si ridicandu-va voi evident mai sus, nu prin cuvinte, injurii, ironii si taieri de avant.. ci prin fapte, asa cum ati facut`o si pana acum!

Ultimu vers e tare de tot.. parc`ar fii Stefan cel Mare dupa casthigarea unui razboi cu turcii =)) nice one
Multa bafta in tot ceea ce va propuneti !
__________________
God, give our angels the necessary speed to follow us :>
TranceGirl is offline   Reply With Quote
Old 20-02-05, 00:42   #22
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TranceGirl\"
Sigur pe majoritatea bucura avantul vostru si fortele noi pentru ca in final scopul este comun tuturor de aici, adica mai multe curse! Siguri veti avea multa sustinere si multi va vor tine pumnii dar poate asa cum ati revenit in forta mai puternici, mai hotarati, mai siguri pe ceea ce vreti/veti realiza, mai buni in ceea ce faceti poate puteti sa fiti si mai buni unii cu altiisi sigur veti avea mai multe rezultate, mai multa sustinere, mai putina raca si mai multi `fani` !
Puteti sa asteptati concurenta si numai pentru a avea ce depasi, pentru a avea in continuare ce demonstra comparativ, pentru a va dovedi din nou intr-adevar buni.. NU pentru a o \"calca in picioare\"! E totusi o incercare de reushita nu un razboi ! Concurenta indeamna la mai mult &la mai bine!
Pentru noi/toti restul - care nu-si permit inca sa organizeze- concurenta voastra inseamna mai multe curse! Deci ne dorim oricat de multe incercari posibile, [kiar daca la inceput sunt doar tentative].. si`ar fii bine pentru toata lumea sa va depasiti unu pe altu NU dandu-le-n cap lor si ridicandu-va voi evident mai sus, nu prin cuvinte, injurii, ironii si taieri de avant.. ci prin fapte, asa cum ati facut`o si pana acum!

Ultimu vers e tare de tot.. parc`ar fii Stefan cel Mare dupa casthigarea unui razboi cu turcii =)) nice one
Multa bafta in tot ceea ce va propuneti !

am urmarit ultimele tale posturi si se pare ca tu sti ceva mai mult decat vrei sa ne spui, vorbesti des de etape locale.
Hai da pe fata daca ai ceva de spus nu mai fi asa de subtila sau tu esti desteapta si restul prosti?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 20-02-05, 00:50   #23
x-28-TRA
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
x-28-TRA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 966
Member of:
[X-Team Racing Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
Default

inainte de razboi multzi vitejii se arata
sa vedem daca organizeaza alcineva inafara de nsl si lr curse .poate mr or sa reusesca dar ............................nu o sa ma dau ))))))))
x-28-TRA is offline   Reply With Quote
Old 20-02-05, 09:19   #24
Hazbulatov

Stage 4
 
Hazbulatov's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 181
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Vom face ce trebuie sa facem ca totul sa fie facut ca la carte.
Vremuri vechi noi, vremuri noi tot noi.
Mai bine asezati, mai bine organizati, mai bine titrati, mai bine promovati astia suntem noi acum si asteptam concurenta sa o calcam in picioare.
Oare cine poate sa faca o cursa atat de bine si de mare ca sa se compare?[/b]
Numai niste prosti ar putea regreta pt ca organizatzi din nou curse legale. Oricum atzi demonstrat in acest timp de pauza ca nimeni nu este instare sa organizeze o cursa macar. Iar acum sa fim sinceri: CINE VREI SA ORGANIZEZE O CURSA ATAT DE MARE SI BINE CA A VOASTRA ??????? Iar sa fim sinceri ultimile 2 etape din anu trecut, cea de indemanare organizata de MR si cea de viteza (NSL&LR), desi sunt 2 tipuri de curse cea de liniutze a fost mult mai spectaculoasa si a venit cred ca de 2 ori mai multa lume ca la PRISMA.
Deci NSL, LR nu ne lasatzi ca nu o sa avem nici o cursa organizata de nimeni altcineva decat de voi
Va Multumesc
__________________
I said no to drugs but they whouldn't listen.
Hazbulatov is offline   Reply With Quote
Old 22-02-05, 09:42   #25
TranceGirl

Stage 4
 
TranceGirl's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 204
Member of:
[Moderators]
Default Re:

SEBASTIAN ce am vrut sa va spun v`am spus! Cand o sa mai am ceva altceva de zis stai linishtit ca o \"dau pe fatza\" pana atunci fiecare isi vede de treaba lui! Etape locale vor fii kiar daca shtiu eu ceva sau nu, kiar daca va convine sau nu, kiar daca nu vor fii de atata amploare ca cele pe care le organizati voi dar toata lumea evolueaza, NU NUMAI VOI !
Intr-adevar.. exact ultima fraza am vrut s`o evidentiez..cum te`ai prins? Hai sa terminam cu fazele astea de gradinita, n`a vorbit nimeni de desteptaciune aici si nu cred ca se vrea un test ! Era vorba strict de felul de a vedea concurenta si al vostru intotdeauna a fost prea dur &iritant !
Daca mi`ai fii urmarit posturile asa cum te`ai laudat ai fii vazut ca nu ma pot abtine de la replica doar cand vad cum va loviti cu cuvintele.. ceea ce ma face sa apreciez mai mult pe cei care tac si fac [sau macar incearca, invata din greseli, merg mai departe ]si in acelasi timp shtiu sa abordeze diplomatic dar nu rautacios concurenta ! Sau pe voi va intereseaza numai parerea celor care va fac galerie si va aplauda indiferent ce ziceti ?! Restu nu mai conteaza.. alte pareri de la alti `destepti` la fel?!
Multa bafta inca o data in tot ceea ce faceti si pt. voi, si pt. concurenta si pt. toti care incearca ceva!

Offtopic: Hazbulatov \"ar putea\" \"ne lasati\" se scrie cu ar si ne impreunat shtiu ca nu e site de gramatica dar totusi......
TranceGirl is offline   Reply With Quote
Old 22-02-05, 12:54   #26
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"TranceGirl\"
SEBASTIAN ce am vrut sa va spun v`am spus! Cand o sa mai am ceva altceva de zis stai linishtit ca o \"dau pe fatza\" pana atunci fiecare isi vede de treaba lui! Etape locale vor fii kiar daca shtiu eu ceva sau nu, kiar daca va convine sau nu, kiar daca nu vor fii de atata amploare ca cele pe care le organizati voi dar toata lumea evolueaza, NU NUMAI VOI !
Intr-adevar.. exact ultima fraza am vrut s`o evidentiez..cum te`ai prins? Hai sa terminam cu fazele astea de gradinita, n`a vorbit nimeni de desteptaciune aici si nu cred ca se vrea un test ! Era vorba strict de felul de a vedea concurenta si al vostru intotdeauna a fost prea dur &iritant !
Daca mi`ai fii urmarit posturile asa cum te`ai laudat ai fii vazut ca nu ma pot abtine de la replica doar cand vad cum va loviti cu cuvintele.. ceea ce ma face sa apreciez mai mult pe cei care tac si fac [sau macar incearca, invata din greseli, merg mai departe ]si in acelasi timp shtiu sa abordeze diplomatic dar nu rautacios concurenta ! Sau pe voi va intereseaza numai parerea celor care va fac galerie si va aplauda indiferent ce ziceti ?! Restu nu mai conteaza.. alte pareri de la alti `destepti` la fel?!
Multa bafta inca o data in tot ceea ce faceti si pt. voi, si pt. concurenta si pt. toti care incearca ceva!

Offtopic: Hazbulatov \"ar putea\" \"ne lasati\" se scrie cu ar si ne impreunat shtiu ca nu e site de gramatica dar totusi......

Nu vreau sa se inteleaga ca ar fi ceva rau, dar garantezi ca in Craiova nu se va intampla nimic in curand?
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 22-02-05, 15:48   #27
piersi

Stage 1
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 18
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"NSL_Florica\"
Nu fi sigur!!! Ne-am intors!!!!!!!!!!!! Mai multi mai puternici si cu oameni care vor ceva cu adevarat!!!!! Aveti rabdare!!!!!!Nu o sa regretati

Ba da unii o vor face, vor regreta amarnic.
Vom face ce trebuie sa facem ca totul sa fie facut ca la carte.
Vremuri vechi noi, vremuri noi tot noi.
Mai bine asezati, mai bine organizati, mai bine titrati, mai bine promovati astia suntem noi acum si asteptam concurenta sa o calcam in picioare.
Oare cine poate sa faca o cursa atat de bine si de mare ca sa se compare?
e o atitudine cat de cat buna. am aceeasi parere cu tranceGirl deci nu o mai repet. dar am o intrebare ca n-am mai intrat de mult pe forum: de unde aceasta schimbare de atitudine la LR? Teama de a pierde teren sau dorinta de a face ceva mai bun k altii?
piersi is offline   Reply With Quote
Old 23-02-05, 00:33   #28
NSL_Doru

Stage 5
 
NSL_Doru's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 467
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"TranceGirl\"
SEBASTIAN ce am vrut sa va spun v`am spus! Cand o sa mai am ceva altceva de zis stai linishtit ca o \"dau pe fatza\" pana atunci fiecare isi vede de treaba lui! Etape locale vor fii kiar daca shtiu eu ceva sau nu, kiar daca va convine sau nu, kiar daca nu vor fii de atata amploare ca cele pe care le organizati voi dar toata lumea evolueaza, NU NUMAI VOI !
Intr-adevar.. exact ultima fraza am vrut s`o evidentiez..cum te`ai prins? Hai sa terminam cu fazele astea de gradinita, n`a vorbit nimeni de desteptaciune aici si nu cred ca se vrea un test ! Era vorba strict de felul de a vedea concurenta si al vostru intotdeauna a fost prea dur &iritant !
Daca mi`ai fii urmarit posturile asa cum te`ai laudat ai fii vazut ca nu ma pot abtine de la replica doar cand vad cum va loviti cu cuvintele.. ceea ce ma face sa apreciez mai mult pe cei care tac si fac [sau macar incearca, invata din greseli, merg mai departe ]si in acelasi timp shtiu sa abordeze diplomatic dar nu rautacios concurenta ! Sau pe voi va intereseaza numai parerea celor care va fac galerie si va aplauda indiferent ce ziceti ?! Restu nu mai conteaza.. alte pareri de la alti `destepti` la fel?!
Multa bafta inca o data in tot ceea ce faceti si pt. voi, si pt. concurenta si pt. toti care incearca ceva!

Offtopic: Hazbulatov \"ar putea\" \"ne lasati\" se scrie cu ar si ne impreunat shtiu ca nu e site de gramatica dar totusi......

Nu vreau sa se inteleaga ca ar fi ceva rau, dar garantezi ca in Craiova nu se va intampla nimic in curand?
Deja descoperi surpriza ... si m-am abtinut mult prea mult ! Ceea ce vroia sa sugereze Eliza nu va fi posibil in viitorul apropiat pentru ca deocamdata in Craiova decat NO SPEED LIMIT are acte legale ! Oricum eu sper din tot sufletul ca si celelalte cluburi sa isi definitiveze actele pentru ca noi cei de aici vom avea numai de castigat ! Multa bafta tuturor !
NSL_Doru is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 08:57   #29
RebelYell

Stage 1
 
RebelYell's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 22
Default

multumesc trancegirl si hondarul care au dat raspunsuri concrete la unele intrebarile mele ...
DYC - mike tyson nu cred ca va organiza niciodata o competitie de box - de aceea exista don king de exemplu
intrebarea era sub ce format sa se organizeze cursele ... raspunsul ar fi fost: da ... vreau curse legale si nu ilegale ... as propune orasul X care are o pista excelenta bla bla ... sunt multi spectatori ... propun taxa de 100.000 pentru concurenti ... propun ca sponsorii sa aiba posibilitatea sa branduiasca masinile astfel incat sa ne coste mai putin pasiunea noastra ... etc.
exista cum spuneam firme mari interesate de fenomen ... orice marketing serios stie ca acest fenomen atrage exact targetul pe care il cauta ... deci costuri mai mici de promovare pentru el ... dar de asemenea stie ca nu tb sa isi lege numele de un fenomen care sa aibe o mediatizare negativa ...
nu incerc sa predau lectii aici ...
eu sunt doar cineva care, participand ca spectator la cateva curse, a intuit potentialul pe care il are fenomenul ... si care stie ca se pot scoate bani frumosi din asta daca stii sa gestionezi cum trebuie intreaga situatie ... pentru asta nu este nevoie sa pui multa pasiune ... deci obiectivitate
ex.: tarif mic pentru spectatori pentru a atrage masele si implicit sponsorii, nu cum mai citeam pe aici (tarife mari din alte considerente)
ca sa nu ma intind prea mult ... sper sa se clarifice in curand situatia
RebelYell is offline   Reply With Quote
Old 24-02-05, 13:08   #30
D Y C

Stage 3
 
D Y C's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 160
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"RebelYell\"
... si care stie ca se pot scoate bani frumosi din asta daca stii sa gestionezi cum trebuie intreaga situatie ... pentru asta nu este nevoie sa pui multa pasiune ...
Cred ca asta spune totul despre tine.

Daca dumneata crezi ca LR & NSL fac asta pt bani te inseli amarnic. TOTUL SE FACE DIN PASIUNE PT MASINI. Daca te uiti mai bine pe acest forum iti dai seama de asta. Nineni nu organizeaza curse legale pt bani si nimeni nu vine la cursele legale pt bani. Obisnuieste-te cu ideea asta.

Si daca dumneata vrei sa scoti bani din asta te sfatuiesc sa cauti in alta parte. Iti vei da seama unde. Fa-ti un bine si nu mai abera .
D Y C is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -