Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Alte Anunturi Piese

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-09-05, 10:04   #1
horias

Stock
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 7
Default Vand CHIP powerbox pt.marire putere la auto VW Diesel

Vand CHIP Power box adus din Germania.
Se poate folosi pt. tuning pentru toate tipurile de motoare diesel din concernul VW (VW, Audi, Seat, Skoda): Passat, Golf, Bora, Audi A3, A4, A6, Seat şi Skoda īn varianta Classic şi Kombi, maşini echipate cu motoare SDI sau TDI de 44 KW, 55 KW, 66 KW şi 81 KW.
.
Creşte puterea cu 20% pānă la 40% īn cazul motoarelor TURBO.
.
CARACTERISTICI DUPA MONTARE:
Se menţine consumul in oras iar la viteze de croaziera, consumul scade usor fata de varianta de serie. Acest lucru depinde foarte mult si de modul de condus al şoferului. Prin tuning nu se produce nici un mesaj de eroare al sistemului de diagnoză, adică maşina se comportă la o inspecţie ca o maşină de serie. Detectarea defecţiunilor modulului de comandă al motorului rămāne īn continuare intactă.
Acceleraţia şi elesticitatea se īmbunătăţesc considerabil, īnsă īn funcţie de greutatea şi construcţia fiecărei maşini. Acceleraţie de la 0-100 km/h: cu 1,5 pānă la 4 sec. mai bună faţă de serie iar elasticitate de la 60-160 km/h cu 1,5 pānă la 6 sec. mai bună faţă de serie. Viteza max. creste cu 10-30 km/h.
Prin montarea cip-ului, resp. a ştecherului de tuning, motorul nu este mai puternic solicitat.
Montarea se poate face f.usor si de cumparator, conform schemei de montaj anexate.

Pret : 200 EUR
horias is offline  
Old 04-10-05, 20:20   #2
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default

n-am fost niciodata adeptul powerbox-ului insa ca si pret e foarte ok...iti doresc bafta la vanzare dar am o singura precizare de facut apropo de ce zici tu la viteza maxima...niciodata la orice masina din orice fel de chip/powerbox/flash nu vei obtine mai mult de 10-15km/h (excludem aici masinile prea puternice limitate electronic la 250 gen m3 m5 amg care fug mult peste daca le scoti limitarea care la randul ei se scoate automat daca ii faci un flash) ... 30km/h ce zici tu acolo e o cifra fabuloasa
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline  
Old 05-10-05, 00:30   #3
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default

am si eu o intrebare! viteza maxima nu ramane aceasi avand in vedere ca rapoartele cutiei de viteza raman aceleasi?
UNLORD is offline  
Old 05-10-05, 09:14   #4
horias

Stock
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 7
Default

Chip-ul respectiv este montat deja pe masina mea si e probat de 2 luni. Problema este ca va conduce si sotia mea (incepatoare) aceasta masina si nu am chef de reparatii, asa ca daca tot il scot, prefer sa-l vand.
Treaba cu viteza maxima este probata de mine (inainte nu urca mai mult de 185, iar acum am mers cu 205 si cred ca ajungea si la 210, deoarece mai era loc la pedala).
horias is offline  
Old 11-10-05, 14:14   #5
horias

Stock
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 7
Default

up
horias is offline  
Old 28-05-07, 16:31   #6
Grasu_MRC_PH

Stage 2
 
Grasu_MRC_PH's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 34
Default Re: Vand CHIP powerbox pt.marire putere la auto VW Diesel

Quote:
Originally Posted by horias View Post
Vand CHIP Power box adus din Germania.
Se poate folosi pt. tuning pentru toate tipurile de motoare diesel din concernul VW (VW, Audi, Seat, Skoda): Passat, Golf, Bora, Audi A3, A4, A6, Seat şi Skoda īn varianta Classic şi Kombi, maşini echipate cu motoare SDI sau TDI de 44 KW, 55 KW, 66 KW şi 81 KW.
.
Creşte puterea cu 20% pānă la 40% īn cazul motoarelor TURBO.
.
CARACTERISTICI DUPA MONTARE:
Se menţine consumul in oras iar la viteze de croaziera, consumul scade usor fata de varianta de serie. Acest lucru depinde foarte mult si de modul de condus al şoferului. Prin tuning nu se produce nici un mesaj de eroare al sistemului de diagnoză, adică maşina se comportă la o inspecţie ca o maşină de serie. Detectarea defecţiunilor modulului de comandă al motorului rămāne īn continuare intactă.
Acceleraţia şi elesticitatea se īmbunătăţesc considerabil, īnsă īn funcţie de greutatea şi construcţia fiecărei maşini. Acceleraţie de la 0-100 km/h: cu 1,5 pānă la 4 sec. mai bună faţă de serie iar elasticitate de la 60-160 km/h cu 1,5 pānă la 6 sec. mai bună faţă de serie. Viteza max. creste cu 10-30 km/h.
Prin montarea cip-ului, resp. a ştecherului de tuning, motorul nu este mai puternic solicitat.
Montarea se poate face f.usor si de cumparator, conform schemei de montaj anexate.

Pret : 200 EUR
PLS DA-MI UN SITE SI-UN mail...SI LASA-MI AICI IN CEL MAI SCURT TIMP CE POA` SA FACA LA UN PASSAT 2004 1.9 TDI 101cp
Grasu_MRC_PH is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -