Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - PIESE, ACCESORII, CONSUMABILE, etc > Alte Anunturi Piese

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-02-05, 09:26   #1
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default Execut piese tuning la comanda (creatii)!!!

Lucrez cu fibra de sticla cat si cu fibra de carbon si execut piese dupa specificatiile (preferintele) voastre...
Pentru fiecare piesa in parte se va face o matrita in functie de ceea ce doriti voi.
Preturile variaza in functie de complexitatea lucrarii si de materialul folosit.
Treaba sta cam in felul urmator: doritorii isi aleg un model (poze de pe net, creatzii personale etc.), il posteaza aici si eu le spun cam cat ii duce... ca bani
Momentan am posibilitatea sa confectionez elemente de caroserie (spoilere, praguri, eleroane (din fibra), capote, aripi, \"umflari\" aripi etc.), filtre sport din carbon si tobe din carbon (gen moto)
La toate piesele de mai sus pot face si pregatire pentru vopsitorie (fuler), vopsitorie si AEROGRAF.
Numai bine!
Pentru alte detalii, nu ezitati sa intrebati!

PS: Pentru cei din lumea MOTO: Efectuez si reparatii carene moto, rezervoare etc.
PS2: Am uitat sa mentzionez ceva... daca exista doritori, pot face incinte audio din fibra direct pe masina (gen show-room auto)
__________________
It's time to LET loose tha demon
-=-=-=-=-=-=-
Opel Calibra 2.0 Turbo 4x4 '96
Opel Astra F Caravan 2.0i 16v SFi (ex 1.6 16v ECO)
djkhan77 is offline  
Old 14-02-05, 11:07   #2
25WTK

Stage 2
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 33
Default

As vrea sa stiu cat m-ar costa niste umflaturi din fibra si praguri(vezi poza)pt. o Alfa 33?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	alfa33prag_323.jpg
Views:	334
Size:	66.6 KB
ID:	18490  
25WTK is offline  
Old 14-02-05, 12:49   #3
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default Alfa 33

salut
nu prea intzeleg eu bine din poza asta dar pragurile sunt intre 70 - 100 EUR cu tot cu pregatit ptr vopsitorie (fuler) iar in ceea ce priveste umflaturile... fii mai specific.
djkhan77 is offline  
Old 14-02-05, 12:52   #4
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
filtre sport din carbon si tobe din carbon (gen moto)
Poti sa pui te rog poze cu ce ai mai exact?! Si spune te rog si preturile pt filtre si tobe! Mersi.
B 68 VLD is offline  
Old 14-02-05, 13:00   #5
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default

200SX, am vazut si ti-am raspuns...

VLD, ideea e ca eu nu am modele gata facute pentru ca nu as avea ce sa fac cu ele... tocmai d'asta am specificat \"creatzie\" daca vrei spre exemplu un filtru de aer in forma de libelula, eu il fac, sau toba de carbon cu / fara site in forma de triunghi sau alta forma geometrica pe care ai vrea s-o incadrezi sub masina k sa nu te deranjeze itzi fac. avantajul la filtrele de aer pe care le fac este ca pot arata cum vretzi voi si ca le pot construi sa traga aerul din locurile originale (prizele originale) precum si din alte partzi (pe care le-atzi dori voi).
Un pretz nu pot sa-tzi spun nici pentru filtre, nici pentru tobe pana nu vorbim in prealabil de niste dimensiuni, forme etc.

Daca mai avetzi intrebari, va raspund fara probleme...
djkhan77 is offline  
Old 14-02-05, 13:09   #6
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Quote:
VLD, ideea e ca eu nu am modele gata facute pentru ca nu as avea ce sa fac cu ele... tocmai d'asta am specificat \"creatzie\" daca vrei spre exemplu un filtru de aer in forma de libelula, eu il fac, sau toba de carbon cu / fara site in forma de triunghi sau alta forma geometrica pe care ai vrea s-o incadrezi sub masina k sa nu te deranjeze itzi fac. avantajul la filtrele de aer pe care le fac este ca pot arata cum vretzi voi si ca le pot construi sa traga aerul din locurile originale (prizele originale) precum si din alte partzi (pe care le-atzi dori voi).
Un pretz nu pot sa-tzi spun nici pentru filtre, nici pentru tobe pana nu vorbim in prealabil de niste dimensiuni, forme etc.
Ok, mersi! Eu am crezut ca le ai si vrei sa le vinzi!
B 68 VLD is offline  
Old 14-02-05, 13:11   #7
dogarel

Stage 5
 
dogarel's Avatar
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 563
Default

Pentru asa bara si pentru pragurile din poza cam cat ar fi?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	spoiler_284.jpg
Views:	356
Size:	31.2 KB
ID:	18507  
dogarel is offline  
Old 14-02-05, 13:47   #8
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default Golf

pentru spoiler fatza + praguri (cu tot cu prelungirea pe aripi) + pregatit te duce undeva pe la vreo 400 EUR (bineintzeles ca vorbim despre fibra de sticla :P)
dar am o intrebare(in cazul in care vrei sa faci spoileru la mine): semnalizatoarele le ai sau macar niste dimensiuni?
djkhan77 is offline  
Old 14-02-05, 13:59   #9
B 68 VLD

Stage 5
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 1,882
Default

Asa ceva poti face?! La ce bani?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	zeus_208.jpg
Views:	250
Size:	18.5 KB
ID:	18509  
B 68 VLD is offline  
Old 14-02-05, 14:06   #10
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default eleron

sigur... daca imi oferi dimensiunile nu ar fi o mare problema... din cate vad este reglabil nu???
VLD, eleronul poate fi pentru masini : de la tico (nu e cazul) pana la calibre, ford scorpio etc. ofera-mi niste dimensiuni orientative si itzi spun si eu un pretz orientativ... pe tine pentru ce masina te intereseaza?
Materialul suportului vrei sa fie aluminiu, fier, tabla (glumesc cu tabla), fibra...?
Piesa nu este \"foarte\" dificila, dar pentru a fi \"de bun gust\" trebuie gandita putzin...
djkhan77 is offline  
Old 14-02-05, 15:05   #11
[T3m]b3||
Midnight Racers Member

Stage 5
 
[T3m]b3||'s Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,570
Member of:
[Midnight Racers]
[BMW]
[2 Roti]
Default

Bine ai venit in lumea tuningului !

Succes !
[T3m]b3|| is offline  
Old 14-02-05, 20:10   #12
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default Sarr'na :P

Merci mult pentru primire...
Daca vreodata avetzi vreo \"problema\", putem colabora din toate punctele de vedere... Nu de alta dar am intzeles ca voi nu prea avetzi timp de creatzii...
Numai bine si bafta si voua in continuare!
djkhan77 is offline  
Old 14-02-05, 21:04   #13
COObra

Stage 5
 
COObra's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,460
Default

zi-mi si mie cat imi iei pt spoilerul asta in fibra.
latimea masini este de aprox 1,7m
multumesc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	e12_front_spoiler_138.jpg
Views:	146
Size:	49.1 KB
ID:	18543  
COObra is offline  
Old 15-02-05, 01:23   #14
djkhan77

Stage 2
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 59
Default BMW coobra

salut coobra!
in cazul in care te referi la bucata de la bara in jos te costa cam 100EUR (adica la cursul actual cca 3500000 cu tot cu fuler nu te-am uitat pentru pozele de la Herastrau... merci inca odata :P ), dar daca vrei si bara din fibra, cu prelungire cu tot (adica daca vrei de la proiectoare in jos din fibra) va trebui sa \"ne\" mai gandim... daca s-ar merita...
tu decizi...
bafta in continuare!
djkhan77 is offline  
Old 15-02-05, 01:44   #15
XTACY

Stage 3
 
XTACY's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 140
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
Default 300

Cat m-ar duce pragurile si bara de la nismo rosu,eleronu, sau bara fata(cu alb) si la bara spate gen \"modena\" ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nis2_782.jpg
Views:	219
Size:	16.8 KB
ID:	18558   Click image for larger version

Name:	nis1_572.jpg
Views:	173
Size:	19.1 KB
ID:	18559   Click image for larger version

Name:	300zx_1024_181.jpg
Views:	179
Size:	198.5 KB
ID:	18560  

XTACY is offline  
Closed Thread


- Copyright 2026 4Tuning -