09-12-06, 20:07
|
#1
|
Stage 1
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
|
Vand SHIFT LIGHT
este un circuit electronic care indica atingerea unei turatii a motorului pentru schimbarea in treapta superioara, pretul este de 50 RON pt montajul cu indicatia prin 2 leduri si 70 RON pt montajul cu 2 becuri. Ledurile (becurile) pot indica turatii independente ambele putand fi reglate foarte usor. Se poate monta pe orice tip de masina.
|
|
|
09-12-06, 21:07
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Nov 2005
Posts: 595
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
baga si tu o poza plz sa vdm despre c e vb.
|
|
|
09-12-06, 21:12
|
#3
|
Stage 1
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
maine am sa fac un video cred ca e cel mai sugestiv. As vrea sa le uploadez pe un site ceva sa poate sa vada oricine mai usor. Daca aveti idee... va rog sa-mi spuneti.
|
|
|
11-12-06, 23:21
|
#4
|
Stage 3
Join Date: Dec 2004
Posts: 115
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
interesanta idee...
buna pt surzi( am o vecina care la sonerie are un bec care lumineaza camera cand suna cineva) sau cei care au muzica f tare si nu mai simt turatiile motorului..
__________________
addicted 2 power
|
|
|
14-12-06, 14:51
|
#5
|
Stage 1
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
scuze pentru intarziere, in primul rand kapp, surzii n-au ce cauta la volan  , si am aici un site unde puteti viziona functionarea circuitului pe masina mea (Dacia, pe carburatie) insa merge pe orice tip de masina, straina sau nu. https://www.youtube.com/watch?v=OP_dQZACgCQ
|
|
|
17-12-06, 22:26
|
#6
|
Stage 2
Join Date: Aug 2006
Posts: 48
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
Daca nu stiai exista asa ceva pe masina si se numeste turometru; astea sunt bune pentru incepatorii care nu simt inca masina.
|
|
|
17-12-06, 22:30
|
#7
|
Stage 1
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
i-auzi frate, mai e unu care a descoperit turometru de curand. scopul acestui circuit e de a DETECTA o turatie optima pentru schimbarea in raport superior. Daca nu stii, asa ceva se numeste treapta de viteza, in limbaj liber. daca ai mai multe posturi nu inseamna ca esti si mai destept de ma iei pe mine de sus.
|
|
|
17-12-06, 22:51
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,881
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [Anonymous Motorsport ]
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
auzi dar mai atractive nu le ai?
ma refer sa fie mai frumoase nu ....
|
|
|
18-12-06, 07:26
|
#9
|
Stage 1
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
ba da, chiar acum 2 zile am facut o alta varianta, cu un fel de bec facut din leduri, am facut si niste poze, dar asteptam o cutie de la un prieten prin posta si apoi urma sa pun pozele finale, dar am sa pun pozele care le am acum. varianta prefinala JPG , becu prefinal JPG. "Becul" poate fi realizat si cu leduri ultrabright, dar acelea sunt 1 leu bucata si am sa fac numai daca imi cere cineva. Am sa instalez si pe masina mea si o sa fac si un video si cu asta dar va mai dura cateva zile.
|
|
|
21-12-06, 07:26
|
#10
|
Stage 1
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
aici e varianta cu leduri rosii ultrabright, nu te poti uita direct in el ca orbesti
|
|
|
21-12-06, 07:56
|
#11
|
Stage 2
Join Date: Mar 2006
Posts: 51
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
Chestiile astea le faci tu ?
nu poti face un mic montaj cu led-uri de mai multe culori ? - ca un fel de turometru, dar sa fie foarte compact .. l-as pune cumva vertical pe stilpul din stinga, ca daca stau cu ochii pe boost, nu mai vad turometrul din bord ..
__________________
'99 E36 Compact 120kw
|
|
|
21-12-06, 08:12
|
#12
|
Stage 1
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
da, chestiile astea le fac eu, tu ai vrea un torumetru cu leduri? sau doar cateva leduri acolo care sa faca.. ce?  fii mai explicit. Dar pot face si turometru cu leduri si acelasi montaj cu mai multe leduri.... si compact...
|
|
|
21-12-06, 18:56
|
#13
|
Stage 1
Join Date: Dec 2006
Posts: 12
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
aici e o alta varianta a becului, cea de mai devreme dar putin imbunatatita.
|
|
|
21-12-06, 20:01
|
#14
|
 Stage 4
Join Date: Apr 2006
Posts: 192
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
pt intelinside: prosti astia care au facut asa ceva si le pun pe subaru,evo....oamenii cred ca sunt dusi ca nu stiu sa schimbe .
FRATE : lasa-ne
|
|
|
21-12-06, 20:02
|
#15
|
 Stage 4
Join Date: Apr 2006
Posts: 192
|
Re: Vand SHIFT LIGHT
un uppppppppppppppp de la mine.am si eu pe masina,si e treaba cu el.
|
|
|
|
|