Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

View Poll Results: Care considerati ca este cel mai reusit pictorial "Fata&Masina"?
01. Alex1002ro - pictorial 1 26 9.35%
02. Alex1002ro - pictorial 2 5 1.80%
03. Andy_x3m - pictorial 1 9 3.24%
04. Andy_x3m - pictorial 2 12 4.32%
05. Bodyspeed 11 3.96%
06. ElvisGeorgianBadin - pictorial 1 3 1.08%
07. ElvisGeorgianBadin - pictorial 2 24 8.63%
08. GolfTuning - pictorial 1 11 3.96%
09. GolfTuning - pictorial 2 8 2.88%
10. GolfTuning - pictorial 3 14 5.04%
11. MKE 14 5.04%
12. MustangMachOne 27 9.71%
13. MPA - pictorial 1 32 11.51%
14. MPA - pictorial 2 82 29.50%
Voters: 278. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 25-03-08, 07:29   #76
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Quote:
Originally Posted by TL20ELV View Post
Vot la MPA pictorial 1... Bravo... Superba tipa, trebuia un pic mai mult si masina dar cu o bunaciune ca tipa aia ai cautat sa umpli viewfinderul si nu te invinovatesc...
Daca o combinai cu Lambo... era demential

si nu va mai precipitati baieti cu pozele, toti am avut sanse egale... tre sa-ti mearga vrajeala si te descurci si fara legitimatie...

Eu cei drept am pozat mai mult fata... am participat chiar daca nu ma incadram perfect in tema... Noi sa fim sanatosi
Crezi tu ca M3-ul nu are destula clasa?
In plus este masina preferata a tipei dn pictorial.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 07:34   #77
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Quote:
Originally Posted by 200SX View Post
Nu pot sa nu observ ca ambele pictoriale ale lui MPA au cele mai multe voturi, se pare ca "alearga" si pt aur si pt argint.
Merita.
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 07:35   #78
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Foarte profesionist tehnic dar si artistic.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 13:51   #79
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

votat Bodyspeed
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 20:46   #80
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Cu mare intarziere ma fac si eu auzit. Din pacate nu am putut participa, nu pentru ca nu am avut cu ce ci pentru ca un provider smecher de internet m-a lasat fara Mbiti cam 2 saptamani si ceva. Recunosc, eu am pus mai mult accent pe fata si am cam neglijat partea "masina". Nu ca as putea fi invinuit de acest lucru...

Mie mi-a placut pictorialele 1 si 7. Mentiuni speciale pentru 4 si 5 (faza cu farul).

MPA> are 2 pictoriale grozave, de revista chiar. A imbinat frumos un talent care se vede, aparatura foto profesionista si ceva avantaje "speciale". Sa nu se supere pe mine dar nu l-am votat deoarece am vrut sa dau o sansa in plus celor care, ca si mie, am luptat cu conditii comune participantilor, de acceasi parte a gardului (bike stunts) si de aceeasi parte a usii de la pavilioane. Eu ma gandesc ca pentru a juriza corect e nevoie de conditii similare pentru toti. Cine are talent mai mult va fi in fata. Cine are aparatura mai buna...bine pentru el. Insa subiectul foto ar trebui sa fie expus in aceleasi conditii.

Strict pt MPA> Vreau sa te felicit, ai poze reusite, sper sa nu iei personal ce am scris mai sus si sa intelegi punctul meu de vedere. As dori mult sa stiu ce aparatura ai folosit. Imi place foarte mult coloristica. Foarte reala. Poate pe partea de blurr (poza de la cort cu tipul ala facand tumbe) obiectivul sa nu fie la fel de capabil ca si in redarea culorilor. M-am uitat atent la cei cu foto de acolo si aveau Canon si Nikon. Vreau sa stiu ce body ai folosit si ce obiectiv. Multumesc.
__________________
Enjoying: EOS 7D Mark II & 16-32 F4 IS (L).
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 22:16   #81
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Quote:
Originally Posted by Vyk View Post
Cu mare intarziere ma fac si eu auzit. Din pacate nu am putut participa, nu pentru ca nu am avut cu ce ci pentru ca un provider smecher de internet m-a lasat fara Mbiti cam 2 saptamani si ceva. Recunosc, eu am pus mai mult accent pe fata si am cam neglijat partea "masina". Nu ca as putea fi invinuit de acest lucru...

Mie mi-a placut pictorialele 1 si 7. Mentiuni speciale pentru 4 si 5 (faza cu farul).

MPA> are 2 pictoriale grozave, de revista chiar. A imbinat frumos un talent care se vede, aparatura foto profesionista si ceva avantaje "speciale". Sa nu se supere pe mine dar nu l-am votat deoarece am vrut sa dau o sansa in plus celor care, ca si mie, am luptat cu conditii comune participantilor, de acceasi parte a gardului (bike stunts) si de aceeasi parte a usii de la pavilioane. Eu ma gandesc ca pentru a juriza corect e nevoie de conditii similare pentru toti. Cine are talent mai mult va fi in fata. Cine are aparatura mai buna...bine pentru el. Insa subiectul foto ar trebui sa fie expus in aceleasi conditii.

Strict pt MPA> Vreau sa te felicit, ai poze reusite, sper sa nu iei personal ce am scris mai sus si sa intelegi punctul meu de vedere. As dori mult sa stiu ce aparatura ai folosit. Imi place foarte mult coloristica. Foarte reala. Poate pe partea de blurr (poza de la cort cu tipul ala facand tumbe) obiectivul sa nu fie la fel de capabil ca si in redarea culorilor. M-am uitat atent la cei cu foto de acolo si aveau Canon si Nikon. Vreau sa stiu ce body ai folosit si ce obiectiv. Multumesc.
SMENA a folsit si cred ca nu conteaza ce foloseste asta tine de "inspiraia fiecaruia"
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 22:24   #82
Vyk

Stage 5
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 631
Member of:
[FOTO]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
SMENA a folsit si cred ca nu conteaza ce foloseste asta tine de "inspiraia fiecaruia"
Ceea ce folosesti se vede in rezultatele finale. Multumesc de raspuns.
Vyk is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 22:27   #83
BTN1

Stage 3
 
BTN1's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 101
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Fata&masina=cuplul perfect pentru mpa 2!Vot pt mpa 2!
BTN1 is offline   Reply With Quote
Old 25-03-08, 22:33   #84
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Body: Canon 40d
Obiective Folosite: 17-55 f2.8, 85 f1.8, 100 f2.8
Blitz: 580 exII
mpa is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 10:13   #85
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Quote:
Originally Posted by mpa View Post
Body: Canon 40d
Obiective Folosite: 17-55 f2.8, 85 f1.8, 100 f2.8
Blitz: 580 exII
Pozele sunt pe masura "dotarilor"
100 - 2.8 la care din poze l-ai folosit ?
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 10:19   #86
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Poti sa te uiti in EXIF. O sa vezi exact cu ce am lucrat la fiecare poza.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 10:35   #87
sNap7
Honda Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,566
Member of:
[Honda]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Quote:
Originally Posted by mpa View Post
Poti sa te uiti in EXIF. O sa vezi exact cu ce am lucrat la fiecare poza.
Buna idee, am uitat de exif.
Mutumesc.
sNap7 is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 10:49   #88
cris_ratza

Stock
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

14. MPA - pictorial 2 -Best Romanian Act Car & Girl !!!
cris_ratza is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 22:42   #89
TL20ELV

Stage 3
 
TL20ELV's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 78
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

Quote:
Originally Posted by SEBASTIAN View Post
Crezi tu ca M3-ul nu are destula clasa?
In plus este masina preferata a tipei dn pictorial.
Nu e vorba de clasa... Lambo oricum e masina mai de bling bling pt PIMPS dar dadea grafic mai exploziv... zic eu
TL20ELV is offline   Reply With Quote
Old 28-03-08, 23:35   #90
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: ##[ProvocareFoto]VOTEAZA cel mai reusit pictorial Fata&Masina 4TuningDAYS

da am inteles si eu glumeam de fapt ...
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -