Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO

4TuningDAYS 2008 - 15-16 Martie - ROMEXPO Expozitia de Tuning, Car-Audio, Masini Modificate & Rally

Reply
 
Thread Tools
Old 17-03-08, 11:40   #1
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally Days

Ministrul a fost intampinat la Rally Days de prima echipa romaneasca aliniata la startul Raliului Dakar in 2008, dupa care a trait senzatii autentice intr-o masina de raliu alaturi de pilotul Daniel Onoriu.

In acest week-end, la Romexpo, a avut loc un amplu eveniment auto-moto, incluzand SMAEB (Salonul de Motociclete, Accesorii si Echipamente Bucuresti), 4TuningDAYS si Rally Days.

Printre vizitatori s-a numarat si ministrul transporturilor, domnul Ludovic Orban, invitat in standul Team Dakar Romania. Gabi Nicolae, pilot si manager Team Dakar Romania i-a prezentat ministrului cele doua masini de competitie Mitsubishi L 200, motocicleta KTM pilotata de Ioan Lutas, ca si quad-ul Polaris Outlaw pilotat de catre Razvan Irimescu, ultimii doi anuntandu-si participarea la Dakar Series Central Europe Rally impreuna cu Team Dakar Romania, adica: Gabi Nicolae, Liviu Stan, Claudiu Muresan, Sorin Oncioiu, Mihai Deobald.

„Ne bucuram ca domnul ministru este interesat de acest fenomen si ca ne sustine in demersul nostru de a reprezenta Romania in campionatele de rally raid din strainatate. Ca orice sportiv care reprezinta Romania peste hotare, suntem mandri ca simtim sustinere si din partea oficialitatilor noastre”, a declarat Gabi Nicolae.

Dupa vizita la standul dakar-istilor, ministrul Orban a avut placerea sa savureze momente unice intr-o masina de raliu alaturi de Vicecampionul National din Campionatul de Viteza in Coasta al Romaniei, cea mai spectaculoasa ascensiune a anului 2007, pilotul Daniel Onoriu. Aflat intr-un bolid de sute de Cai Putere, un Mitsubishi Evo IX, lui Daniel i-a reusit o demonstratie de indemanare maxima in uralele multimii de spectatori. Placut impresionat de vizita, ministrul si-a recunoscut o mai veche pasiune, cursele de raliu.

Cu aceasta ocazie, s-a adus in discutie si urmatorul mare eveniment din domeniu, Dakar Series Central Europe Rally, care va avea portiune din tara noastra ca si suprafata de concurs. Acesta se va desfasura intre 20 si 26 aprilie, si va avea startul la Budapesta.


Foto aici: http://www.ono41.ro/forum/showthread...=4193#post4193
__________________
www.ono41.ro (NOU)
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 12:27   #2
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

http://www.ono41.ro/forum/showthread...=4194#post4194
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 12:38   #3
pilula20

Stage 5
 
pilula20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Opel]
[Competitor CNCA]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

si un filmuletz
Attached Files
File Type: mpg 4tuning day ono[1].avi.mpg (23.84 MB, 223 views)
pilula20 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-08, 12:49   #4
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

Am si eu 2 filmulete cu Onoriu si cu Orban de la 4tuning days, pe langa 2 GB de filme si poze
Attached Files
File Type: avi DSCF1601.AVI (7.16 MB, 138 views)
File Type: avi DSCF1602.AVI (3.75 MB, 106 views)
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 06:31   #5
sil4tuning

Purtator cuvant SUN RACERS

Stage 5
 
sil4tuning's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,847
Member of:
[Sun Racers]
[Opel]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

eu nici nu as fi dat mana cu scarba de orban asta nici platit....
sil4tuning is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 09:22   #6
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

-Dupa spectacolul oferit de Daniel , dl ministru a coborat din masina....a mers catre spate. La un momentdat sa apropiat de esapamentul masini care la relanti arunca flacari de 30-40 cm....nu a observat decat dupa ceva timp probabil simtind caldura. Cu un gest copilaresc sa uitat in jos...a facut ochii mari sa sa retras realizand ca mai avea putin si mirosea a incins. Daca cineva a surprins aceste imagini pe video poate le puneti aici.
__________________
NO SPEED LIMIT ROMANIA
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 10:11   #7
florinfty

Stage 5
 
florinfty's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 536
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

am eu ceva,am incercat aseara fara succes ...o sa mai incerc diseara cand ajung acasa.
florinfty is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 19:26   #8
florinfty

Stage 5
 
florinfty's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 536
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

sper sa fie ok...
Attached Files
File Type: avi Ono 2.avi (76.84 MB, 152 views)
florinfty is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 21:53   #9
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

a fost frumos cand a venit ono la romexpo... nu stiu ce a cautat orban da ma rog...fie
no limits design is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 22:00   #10
mark_uss
Xtreme Club Emotion Member

Stage 5
 
mark_uss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 468
Member of:
[Xtreme Club Emotion]
[PORSCHE]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

hai sa nu facem politica e prea murdara ..si plina romania de ea
mark_uss is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 22:26   #11
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

Quote:
Originally Posted by florinfty View Post
sper sa fie ok...
L-am vazut de N ori si de fiecare data cand il vad ma intristez rau de tot, la acest eveniment am vazut ca baietii din MR au facut sickere cu MIKUTU si l-au pus pe luneta, am cerut si eu de la Tano unul si l-am pus pe luneta de la evo9.

As vrea sa mai zic cateva cuvinte despre Mikutu dar ............... sunt blocat
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 22:33   #12
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

Sa revenim la topic, am un filmulet din interior in care se vede ca ministrul Orban s-a tinut tare si nu s-a speriat mai deloc

https://www.youtube.com/watch?v=pMNP6wf5T08
ono41 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-08, 23:45   #13
sTAILLL

Stage 5
 
sTAILLL's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 858
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

Super tare ONO bravo...
p.s dar Domnului ministru Orban nu ia pomenit nimeni de pista 402m de care este mare nevoie?
sTAILLL is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 00:54   #14
F_L_R

No Speed Limit

Stage 5
 
F_L_R's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 2,245
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

Quote:
Originally Posted by sTAILLL View Post
Super tare ONO bravo...
p.s dar Domnului ministru Orban nu ia pomenit nimeni de pista 402m de care este mare nevoie?
-Deviezi de la subiect....402 este in constructie deja si atat.
F_L_R is offline   Reply With Quote
Old 19-03-08, 09:46   #15
ono41

Stage 5
 
ono41's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,008
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Ludovic ORBAN, Ministrul Transporturilor, a avut parte de senzatii tari la Rally

Ludovic Orban, copilot la raliu cu Daniel Onoriu
http://www.ono41.ro/forum/showthread.php?t=561
ono41 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -