Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-07, 22:34   #1
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default PixelTunedUp Game

hello. gasit aici un joculet misto, cu masinute pixel ca cele pe care le am eu in semnatura. practic, este un joc multiplayer, forum based. iti faci cont si ai $25.000 sa iti alegi o masinuta si sa incepi sa o modifici. sunt prezente optiuni pt putere (nitro, turbo, exhaust, intake, ecu, supercharger, engine swap, etc), de styling (carbon, kituri, etc). cand te inscrii primesti o casa gratis:P. jocul mai are si posibilitatea de ati lua o slujba dar banii vin cel mai bine din curse mie misa parut foarte interesant asa ca va dau si voua linkul inca o data, va puteti inscrie aici
p.s. sunt si curse de drift, drag, circuit si offroad
enjoy
p.s. intai cititi regulile. sunt destul de importante si poate parea complicat fara ele
__________________
Retro? Yes plx.
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 07-05-07, 01:37   #2
DaViD TL
Echipa de sprijin

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 850
Member of:
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
Default Re: PixelTunedUp Game

gratis te inregistrezi nu ?!?
DaViD TL is offline   Reply With Quote
Old 08-05-07, 19:51   #3
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: PixelTunedUp Game

un mini ghid: hello. faci cam asa...dai request pt o casa, request pt o slujba (la slujba o sa astepti muuult, eu inca mai astept). dupa ce ai primit o casa, iti alegi o masina. ai credit initial 25.000. te uiti ce masina se incadreaza in buget si o cumperi. o cumperi in felul asta: pe topicul ei scrii (banii de pana acum) - (costul ei) = (total)
de ex: $25000-$6000=$19000. ii faci un topic in ''casa'' ta, unde o sa listezi si restul modificarilor aduse ei. de banii ramasi iti cumperi piese. tot in acelasi stil si adaugi puterea la baza. de ex o masina are 60bhp si cumperi un turbo cu [+60bhp], faci update la ''share'' si in loc de 60 initiali scrii 120. desigur, listezi si modificarile aduse, cu pret cu tot. dupa asta, te inscrii in curse...pe baza datelor masinii, folosind un algoritm, se stabileste castigatorul. primesti bani in functie de pozitie si iei upgraduri noi si tot asa nrk
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 06:19   #4
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: PixelTunedUp Game

Si care-i treaba cu photoshopul? Trebuie sa-ti modifici masina "desenandu-i" modificarile? Mi se pare putin exagerata treaba asta...avand in vedere ca nu toata lumea are acces la photoshop sau sa stie sa-l foloseasca...iar fara chestia asta jocul nu prea mai are farmec...
__________________
"I drift not because it is a quicker way around a corner, but it is the most exciting way"
Keiichi Tsuchiya (土屋圭市, Tsuchiya Kei'ichi) Dori-Kin (DRIFT KING)
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 10:06   #5
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: PixelTunedUp Game

sincer, eu folosesc paintu sa modific manga cars
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 14:55   #6
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: PixelTunedUp Game

mi-am facut si eu cont si am cerut o locuinta.acum astept sa primesc aprobarea si sa imi cumpar o toyota AE86.

Am o intrebare:cum fac curse?
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 18:34   #7
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: PixelTunedUp Game

te inscrii la cursa asa: introduci datele masinii la acea cursa si folosind un algoritm, astia decid winnerul si pagubele aduse masinii....
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 19:15   #8
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: PixelTunedUp Game

Ms.Mai vb diseara pe mess
La cimitiru de masini am vz masini strivite de copaci,atacate de huligani si chiar masinaciuruita de gloante.Cine decide aceste necazuri?Un server?

PS: sper sa prind o masina la second sau chiar una busita la bani buni.
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 19:24   #9
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: PixelTunedUp Game

sincer, teas sfatui sa iei un 86. costa 5 sau 6000 si poti face transplant de motor:P sau poate pur si simplu un skyline r32
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 19:39   #10
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: PixelTunedUp Game

Daca as lua AE86 nu as face transplant de motor pt ca imi place f mult motorul de 1,6 de pe el.
R32 numa unu lovit tare as lua pt ca daca dau 20000 pe el imi ramane numa 5000 sa il fac si eu vreau sa il modific la greu pt ca imi place sa am o masina conceputa de mine cu putini caluti da care va avea f multi la final.

Zi si mie cum e faza cu cazutu de copaci si hotii....
catalanu is offline   Reply With Quote
Old 09-05-07, 20:59   #11
Trickz

Stage 5
 
Trickz's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,724
Member of:
[Moderators]
[Virtual Tuning]
[RENAULT]
Default Re: PixelTunedUp Game

nu stiu exact. cred ca sunt niste chestii in caz ca nu ai mai folosit masina mult timp etc
Trickz is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 02:54   #12
BogdanNZ
Toyota Driver


Stage 5
 
BogdanNZ's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 928
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
[Toyota]
Default Re: PixelTunedUp Game

Deci realizati si voi ca toti asa numitii algoritmi folositi sa decida anumite evenimente cum ar fi cursele, pot fi manareli...pana la urma noi ne-stiind ce algoritmi/formule folosesc, ei pot pune ce timpi vor,aleg random castigatorul etc....
BogdanNZ is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 15:05   #13
catalanu
Banned

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 597
Member of:
[4Rally]
Default Re: PixelTunedUp Game

Nu asta e important.Sa te simti bine si sa te distrezi e imp.Ca victorii o sa vina si ele.
catalanu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -