Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 10-02-14, 20:16   #1
KidForDrift

Stage 5
 
KidForDrift's Avatar
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 969
Default DayZ - Arma II : Surviving Game!

Salut, de curand am aflat de jocul asta numit DayZ. Mi s-a parut foarte interesant prima oara cand l-am vazut, si am continuat pe youtube, sa imi dau seama ce e de capul lui. > Un review: https://www.youtube.com/watch?v=iV1M6WFv-j4
Din cate am citit eu, acest mod necesita jocul ARMA II + ARMA II Operation Arrowhead + Modul DayZ + patch-uri si beta la care nu ma pricep.
Am incercat download-ul asta: http://thepiratebay.se/torrent/72037...8LAN%29_3xDVD5 si dupa urmarirea fiecaror pasi de instalare a functionat perfect (Chiar daca a luat vreo 2-3 ore instalarea si extragerea, si chiar daca necesita 40GB Free Space si cerinte relativ mari.
A urmat cautarea si instalarea modului, dupa niste pasi urmariti pe site-ul de torrent urcat mai sus in josul paginii 3 dar nu au functionat(pasii urmati), si am ajuns sa dezistalez jocul complet dupa instalarea patch-ului 1.8.0.3.

Doresc ajutorul unei persoane care se pricepe / care a mai jucat acest joc care sa ma invete / sa ma ghideze ceea ce trebuie sa fac si ceea ce trebuie sa instalez si sa il pot juca Multiplayer pe Tunngle / Play withsix ori DayZ Commander. Ma puteti contacta pe Y.M: asp.iasi ori lasa comment aici. Multumesc!

PC Specs:
-Procesor: Intel Core i5-3470 CPU @ 3.20GHz
-Placa Video: Nvidia Gforce GT440 1gb 128 bit
-Placa de Baza: Gigabyte H61M-DS2, socket 1155
-Hard: 500GB ATA
-RAM: Kit Dual Channel Kingston 8GB (2 x 4096MB), DDR3, 1600MHz
-Windows 7 Ultimate 64 bit
__________________

SMOKE TYRES NOT DRUGS!

Last edited by KidForDrift; 10-02-14 at 20:38.
KidForDrift is offline   Reply With Quote
Old 10-02-14, 22:02   #2
robi_jam

Stage 4
 
robi_jam's Avatar
 
Join Date: May 2012
Posts: 279
Default Re: DayZ - Arma II : Surviving Game!

Iubesc jocul asta, in general imi plac jocurile astea survival, gen Fallout 3, DayZ etc... M-am jucat de cateva ori si eu, dar, am un lag infernal cu grafica la minim. E din cauza procesorului single core. Eu i-am gasit o alternativa pe Multi Theft Auto ( GTA San Andreas multiplayer ).

Ce nu imi place, e ca sunt tone de idioti ( banditi ), care gasesc un Sniper decent, se pun la ultimul etaj al unei cladiri abandonate, si cum iesi pe strada, te alegi cu un glont in cap in 70 % din cazuri. Cand ma jucam, eu mergeam mai mult prin padure si pe liniile de cale ferata. Sa gasesti o masina e extrem de greu, si cand o gasesti de obicei motorul sau rotile sunt stricate si trebuie sa le repari. Sa gasesti o arma e la fel de greu, cauti prin case de iti vine rau, si gasesti numa' topoare sau alte tampenii. Chiar si un pistol Makarov e greu de gasit, nu mai zic de munitie.

Pacat ca nu il pot juca calumea fara lag.
__________________
robi_jam is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -