Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 06-03-12, 18:20   #1
Robicutz

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 750
Default Porblema placa video

Salut baieti am si eu o problema care ar fii cam asa : am placa video ATI Radeon HD 4650 si de la un timp unele jocuri mi se vad in purici roz. Care aveti vreo ideea despre problema va rog ajutati-ma...
__________________
Nu conduc prea tare, zbor prea jos !
Robicutz is offline   Reply With Quote
Old 06-03-12, 18:29   #2
R.Equinox

Stage 5
 
R.Equinox's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 4,077
Member of:
[2 Roti]
[DACIA]
Default Re: Porblema placa video

Imi dau doar cu parerea.....

Eu inainte aveam Nvidia Gforce 8400...Si cooleru de pe ea cateodata nu se mai invartea...si se incalzea foarte tare..cam pe la 100 grade celsiu...Si imi mergeau greu jocurile..se vedeau naspa...apoi am schimbat-o ...toate bune si frumoase pana ce imi apare cum zici tu...m-am uitat eu cat m-am uitat si mi-am dat seama ca e miniprocesorul de vina...ala care te-am intrebat ce e de se misca).....Acum nustiu..asta e parerea mea....eu acum am schimbat "pasta" aia de la microprocesor si nu mai am treaba..imi merge tot fara probleme....e doar Parerea mea....Care are alte explicatii sa zica)
__________________
Dacia 1310 L
96/1.4 65 cp
R.Equinox is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 14:00   #3
myaytza

Stage 4
 
myaytza's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 216
Default Re: Porblema placa video

Vezi daca nu se supraincalzeste...dai si tu la AMD Catalyst si vezi cate grade are, daca da , da-i ventilatorul la maxim...si mai vezi atunci
myaytza is offline   Reply With Quote
Old 09-03-12, 13:24   #4
Robicutz

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 750
Default Re: Porblema placa video

Merci baieti de idei dar nu cred ca se supraincalzeste cred k mi se duc condensatorii aia sau cum se numesc...
Robicutz is offline   Reply With Quote
Old 08-04-12, 14:45   #5
HD-90-MTZ

Stage 5
 
HD-90-MTZ's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 457
Member of:
[VW]
Default Re: Porblema placa video

Fa-i un test in Furmark de minim 5 min si vezi la ce temperaturi ajunge placa si daca iti apar in timpul testului acei purici roz.
HD-90-MTZ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -