Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 12-09-06, 12:43   #331
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Need For Speed ...NEW

Aia e ...am vrut sa fac poze cu telu dar a intervenit ceva si nu am mai facut.
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 12-09-06, 13:22   #332
lucky.2k5

Stage 4
 
lucky.2k5's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 218
Default Re: Need For Speed ...NEW

Quote:
Originally Posted by DaBotta View Post
eu acuma sunt pregatit HARDWARE ptr CARBON , mi-am skimbat procul pe un P4 PRESCOTT 3.0GHz , placa video nu mai am jegul de ATI RADEON 9550 cu 128 , ci am un GeForce 7300GT 256 mb DDR2 . CARBON i am ready 4 you :P
Si yo am tot un Radeon 9550si cred ca o sa mearga! MW imi mergea perfect dar la detalii medii!
lucky.2k5 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-06, 14:57   #333
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Need For Speed ...NEW

Daca ai placa video buna si iti merge cu detalii la medium ti se vede bine atunci
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 12-09-06, 15:11   #334
Cristy65

Stage 5
 
Cristy65's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,140
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Need For Speed ...NEW

eu in afara de procesor am d toate 512 ram sh ati radeon 9550 gamer edition. procesor de 1.2. Sh dacia are mai mare
Cristy65 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-06, 18:52   #335
lucky.2k5

Stage 4
 
lucky.2k5's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 218
Default Re: Need For Speed ...NEW

128 mb video , procesor 2600+,512 ram! cred ca o sa mearga(sper)
lucky.2k5 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-06, 19:15   #336
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Need For Speed ...NEW

cate griji va mai faceti mai baieti... daca vine unu si zice:
Quote:
intr-un interviu in dat in exclusivitate revistei PeeSee Ghemz a lui Vasilica pantofarul, EA a facut publice System Requirements pentru NFSC:
7.9 GB liber pe hard
4096 MB RAM
procesor 7.4 GHz
placa video minim 600 MB cu sistem racire azot
voi il credeti si va luati PS3, k nu se mai poate... mie daca nu imi merge (putin probabil) nu o sa ma apuc sa-mi iau rami si placi video noi
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 08:56   #337
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Need For Speed ...NEW

a aparut un filmulet cu Emanuelle Vaugier. eu l-am luat de pe site-ul EA, dar am vazut k e si pe NFS-Planet
http://nfsplanet.com/nfsc_movies.php?lang=eng
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 09:42   #338
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Need For Speed ...NEW

Pt cei cu 512 ram[intru si eu in aceeasi categorie] daca vedeti ca mere rau inchideti mai multe programe[explorer,etc] si daca nici atunci nu merge overclockati-o.Cu placa video daca face fite overclockati-o[dar nu prea mult ca e riscu` sa faca ]
P.S.:Poti face sa ai memorie la placa video de 1024
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 19:02   #339
sky_man

Stage 3
 
sky_man's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 109
Question Re: Need For Speed ...NEW

Si pt cei cu xbox nu ar trebuii sa isi faca probleme dak ii merge sau nu carbon nu?
sky_man is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 19:55   #340
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Need For Speed ...NEW

Iti zic eu ca pe xbox nu vei experimenta aceeasi experienta ca pe pc...daca mai bagi si volanu` nu mai zic...eu sunt de parerea urmatoare:imi convine sa imi mearga mai rau jocu` dar sa imi ofere o experienta deosebita=>LFS is the perfect game.Sa nu mai zic de jucatu online sau pe hamachi .Dar te inteleg acum ca esti entuziasmat
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 13-09-06, 20:19   #341
AdiNX

Stage 5
 
AdiNX's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,058
Default Re: Need For Speed ...NEW

Quote:
Originally Posted by sky_man View Post
Si pt cei cu xbox nu ar trebuii sa isi faca probleme dak ii merge sau nu carbon nu?
astfel de intrebari sunt inutile. daca nu mergea pe xbox, nu mai anuntau k va iesi jocul si pe xbox... e la mintea puiului (care nu va face rau, deci mancati pui!)
AdiNX is offline   Reply With Quote
Old 14-09-06, 02:02   #342
DaBotta

Stage 5
 
DaBotta's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,413
Member of:
[Opel]
[FORD]
[VW]
[Hyundai]
Default Re: Need For Speed ...NEW

cu 7300 GT pe rezolutia 1024x768 mere MW cu toate detaliile la maxim , dar trebuie sa imi schimb cooleru pe procesor ca se incinge la 80 de grade , ii prea slab cooleru pentru PRESCOTTU de 3.0ghz. Dar ganditi-va ca urmeaza sa vina si Windows VISTA si pentru ala trebuie calculator nu vrajeala
DaBotta is offline   Reply With Quote
Old 14-09-06, 06:45   #343
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Need For Speed ...NEW

Quote:
Originally Posted by Sl1V3R View Post
Iti zic eu ca pe xbox nu vei experimenta aceeasi experienta ca pe pc...daca mai bagi si volanu` nu mai zic...eu sunt de parerea urmatoare:imi convine sa imi mearga mai rau jocu` dar sa imi ofere o experienta deosebita=>LFS is the perfect game.Sa nu mai zic de jucatu online sau pe hamachi .Dar te inteleg acum ca esti entuziasmat
Cum ai tras tu concluzia ca nu avea o experienta cel putin la fel de placuta de a juca nfsc pe xbox decat pe pc? Ce are in minus? Ai vazut grafica la toca3 in comparatie cu cea de pc? Daca nu, atunci nu vorbi in necunostiinta de cauza!
__________________
3SGE is offline   Reply With Quote
Old 14-09-06, 07:20   #344
Sl1V3R

Stage 5
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,013
Default Re: Need For Speed ...NEW

Nu ai inteles...am spus ca nu poti compara jucatul pe un controller cu jucatu cu volanu` sunt cu totul alte senzatii.Mi se pare ca poti pune si la xbox volan[la ps sigur poti deci s-ar putea si aici].Si ca sa se vada bine trebuie si sa ai una bucata televizor bun.Si chiar si cu un televizor bun nu o poti compara cu grafica de pe o configuratie de nota 11[crede-ma ca am vazut jocuri pe astfel de configuratii si se vede foarte bine,detaliat excelent].Consolele nu vor scoate niciodata performante mai bune ca un pc desi suntem avertizati ca pc-urile scad din ce in ce mai mult din po****ritate[ceea ce mi se pare un mare bullshit].Nu-i nevoie sa sari asa ca nu am zis ca xbox suckz!!!
Eu nu am inteles dc sa ne punem windows vista???Ca sa pape 1gb ram ca deschidem paint-ul???Thanks but no thanks!!!Scz de offtopic
Sl1V3R is offline   Reply With Quote
Old 14-09-06, 15:47   #345
3SGE


Stage 5
 
3SGE's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,077
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Need For Speed ...NEW

Quote:
Originally Posted by Sl1V3R View Post
Nu ai inteles...am spus ca nu poti compara jucatul pe un controller cu jucatu cu volanu` sunt cu totul alte senzatii.Mi se pare ca poti pune si la xbox volan[la ps sigur poti deci s-ar putea si aici].Si ca sa se vada bine trebuie si sa ai una bucata televizor bun.Si chiar si cu un televizor bun nu o poti compara cu grafica de pe o configuratie de nota 11[crede-ma ca am vazut jocuri pe astfel de configuratii si se vede foarte bine,detaliat excelent].Consolele nu vor scoate niciodata performante mai bune ca un pc desi suntem avertizati ca pc-urile scad din ce in ce mai mult din po****ritate[ceea ce mi se pare un mare bullshit].Nu-i nevoie sa sari asa ca nu am zis ca xbox suckz!!!
Eu nu am inteles dc sa ne punem windows vista???Ca sa pape 1gb ram ca deschidem paint-ul???Thanks but no thanks!!!Scz de offtopic
Exista volan si pedale pt xbox! Stai relax. Si sa stii ca xbox-ul este unica consola care functioneaza cu hdtv! Adica high definition tv! Daca ai televizor hdtv este totul mai mult ca perfect!
3SGE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -