Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > PC Games

PC Games Totul despre jocurile pe calculator

Reply
 
Thread Tools
Old 30-06-09, 12:45   #1
Dark Side
Colectionar Machete

Stage 5
 
Dark Side's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,305
Member of:
[Colectionar Machete]
Default Terminator Salvation - The Game

Terminator Salvation The GameA aparut de curand un joc de tip RPG nou. Acest joc se bazeaza pe ultimul
film din seria "Terminator" ce,curios,se plaseaaza inainte de primul film din seria "Terminator".
Eu am jucat jocul si l-am terminat in 4 zile,e drept pe "easy".
Jocul nu este foarte lung... are totusi doar 7gb.
Si nici nu este la nivelul grafic al jocurilor actuale dar merge pentru putina distractie!
In joc o sa apara mai multe feluri de inamici,atat terestrii cat si aerieni.
Iata o lista cu aproape toti:
- T600 Terminator,un inamic aproape indestructibil ce va face orice sa te opreasca. Este inarmat cu o mitraliera rotativa si cu un aruncator de grenade. Daca va apropiati prea mult de el va omoara cu o PALMA.
-T 600 Skinjob,un T600 cu un fel de piele de cauciuc. Poate fi confundat cu un om doar de la departare. Este mai vulnerabil fata de T600 de mai sus.
-Aerostats,sunt niste masinarii zburatoare micute ce sunt inarmate cu mitraliere. Sunt usor de distrus odata ce le ai in vizor,dar aveti grija.... se misca extrem de rapid. Sunt foarte periculoase in grupuri numeroase.
-T 7-T,acesta este robotul ce il veti intalni cel mai des in joc. Inainte sa inceapa batalia puteti vedea cum cerceteaza zona cu un fel de raza infrarosie.
La partea frontala,Paienjenii (asa cum mai este cunoscut T 7-T) au un scut foarte rezistent. Totusi in spate bateria este descoperita. Acolo este "calcaiul" (punctul slab) al lui T 7-T,numai sa ajungeti pana acolo in viata pentru ca Paienjenii sunt inarmati cu doua mintraliere grele....
Mai sunt si alti inamici cum ar fi un fel de motociclete fara pilot ce merg si pe sina de tren cat si pe sosea. Si mai este un robot zburator de dimensiuni considerabile,cel mai mare inamic din aer. Acela poate fii doborat numai cu rachete.
In joc aveti acces la o varitate de arme. De la pusti si mitraliere pana la aruncatoare de grenade si de rachete. Aveti de asemenea accesul si la mitraliere statice (adica din acelea care nu le cari dupa tine) si la un tanc Skynet la sfarsitul jocului,cel din urma are un tun ce trage cu plasma. De asemenea aveti grenade si bombe. In joc un lucru vital este sa va deplasati (in timpul unei lupte) cu ajutorul diferitelor masini,baraje (distructibile ) de beton,ziduri etc. adica sa treceti de la o ascunzatoare la alta pana ajungeti (ne-observati) in spatele inamicului.
De alungul jocului tie (Jhon Conner) ti se vor alatura diferiti luptatori (oameni,fie ei din Rezistenta sau din afara ei). Acestia in mare sunt: Blair Williams,Angie Salter si Barnes. (ultimul este un tip,primele doua sunt tipe)
Eu nu o sa o tin cu polologhia.... doar va spun ca nu e un joc super-pretentios asa ca ar trebui sa mearga bine si pe calculatoare mai slabe...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	terminator_salvation_game_wallpaper_1.jpg
Views:	59
Size:	39.5 KB
ID:	987982   Click image for larger version

Name:	terminator-salvation-t600.jpg
Views:	67
Size:	101.5 KB
ID:	987983   Click image for larger version

Name:	terminator_salvation_videogame_1.jpg
Views:	63
Size:	40.9 KB
ID:	987984  

Click image for larger version

Name:	Terminator-Salvation-Game-Photo.jpg
Views:	65
Size:	179.4 KB
ID:	987985   Click image for larger version

Name:	terminator_salvation14.jpg
Views:	63
Size:	186.9 KB
ID:	987986   Click image for larger version

Name:	terminator_salvation_videogame_2.jpg
Views:	69
Size:	44.5 KB
ID:	987987  

__________________
Corvette Racing Fan

~~~" PREA DES NOI NE BUCURAM DE CONFORTUL UNEI OPINII FARA DISCONFORTUL CUGETARII."~~~
J.F. Kennedy
Dark Side is offline   Reply With Quote
Old 02-07-09, 19:20   #2
BigDaddy_1112

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 307
Default Re: Terminator Salvation - The Game

Eu l-as incerca, dar nu prea cred ca e mare lucru de capul lui! Mai intai ma uit la film!
Tot timpul am spus jocurile scoase pentru a promova filme nu sunt de calitate! Inafara de Wanted: Weapons of Fate! Chiar daca avea un control de mare c***t, mi-a placut!
BigDaddy_1112 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -