Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-11-10, 11:30   #346
PDV_1989

Stage 5
 
PDV_1989's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5,387
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[Opel]
[DACIA]
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
La service unde am facut eu de obicei masina nu exista sa nu aibe piesa... fac acolo de toate, au oameni peste tot si aduc tot ce-ti trebuie... Acuma ideea e sa nu iei masina rupta, ca daca o iei doar ca sa bagi bani in ea... mai ia-ti bicicleta! Cauta un Logan d-asta pomana la 2000 euro, si te-ai scos
Iti dai seama ca te gandesti din prima faza in care ai banii, ori iei o masina BUNA la care sa schimbi doar consumabile ori iti iei una RUPTA care sa o faci cum vrei tu.
In cealalta legatura am luat eu un logan 1,5 dci la 1400 euro fost taxiu, l-am luat pentru a il face cum vreau eu.
__________________
PDV_1989 is offline  
Old 11-11-10, 11:35   #347
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: DreamWorks

zi si celalalt motiv pt logan nu te sfii.... :P


eu am avut experiente neplacute in care mi-a venit ambreiajul si kitul de lant dupa ce am vandut mobra...stiti cum e...omu dupa ce s-a fript odata sufla si-n iaurt acu...asa o fi cum ziceti voi...pana la urma e o afacere.
__________________
SUPAPA_Jr is offline  
Old 11-11-10, 11:35   #348
B-99-SAA
Daewoo Driver

Stage 5
 
B-99-SAA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 3,540
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by PDV_1989 View Post
Iti dai seama ca te gandesti din prima faza in care ai banii, ori iei o masina BUNA la care sa schimbi doar consumabile ori iti iei una RUPTA care sa o faci cum vrei tu.
In cealalta legatura am luat eu un logan 1,5 dci la 1400 euro fost taxiu, l-am luat pentru a il face cum vreau eu.
N-am nimic cu Loganul tau, dar tinand cont ca el are 1800-2000 euro maxim, i-ar trebui o masina cam in 1500 euro, ca oricum mai schimba la ea cate ceva. Si o masina rupta si ieftina nu mi-as lua, pentru ca pana o faci cum trebuie, te ia durerea de cap, te lasa prin oras (sau in afara!).... Asta daca reusesti sa o faci, ca pana repari una cade alta. Acuma Loganu poate fi caz aparte, ca nu e din '90, dar sunt sanse sa fie si el cazut... Oricum , Alex, eu zic sa cauti ceva rentabil si abea dupaia sa dai banii! Urmareste o pomana ceva, unu care are nevoie de bani urgent si da masina ieftin. Asteptam topicul cu noua achizitie...
__________________
Ex: '98 Daewoo Tico SX -> sold!
Ex: '00 Daewoo Cielo Hatchback -> sold!

Now: '01 VW Golf variant -> no topic
B-99-SAA is offline  
Old 11-11-10, 11:38   #349
aditzu08

Stage 5
 
aditzu08's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 483
Member of:
[DACIA]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by SUPAPA_Jr View Post
aditu...parerea ta e pur si simplu ingradita...ia-o logic...ce preferi...loganu caruia ii gasesti piese si daca ii faci motoru cacat si il faci sa mearga (cu o investitie) in 1 saptamana sau un AE 86 pe care sa-l ai aproape unic...dar in garaj pt ca are nevoie de o pompa de apa?
dupa cum ti-au raspuns si ceilalti piese se gasesc
aditzu08 is offline  
Old 11-11-10, 11:44   #350
PDV_1989

Stage 5
 
PDV_1989's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5,387
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[Opel]
[DACIA]
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: DreamWorks

Supapa - Cum am mai zis , loganul l-am luat cu gandul sa il fac de la "0", dupa nici 2 luni masina a iesit ca si noua, absolut totul nou pe ea...

SAA - Depinde acum si daca vrea neaparat masina sa fie de RO/BG...Eu de ex am luat un golf2 GTI kr in 500 euro inmatriculat ro,bine-n teles ca masina nu arata :O, la tablarie si articulatie statea foarte bine mai putin motorul care tragea intr-un mare fel dar papa elei ca si benzina...Ar putea sa se uite dupa un golf3 gti,cielo,bmw 88-96....sunt multe masinii care le gaseste si la bani buni dar asta sa caute.

Last edited by PDV_1989; 11-11-10 at 11:47.
PDV_1989 is offline  
Old 11-11-10, 11:46   #351
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by B-99-SAA View Post
N-am nimic cu Loganul tau, dar tinand cont ca el are 1800-2000 euro maxim, i-ar trebui o masina cam in 1500 euro, ca oricum mai schimba la ea cate ceva. Si o masina rupta si ieftina nu mi-as lua, pentru ca pana o faci cum trebuie, te ia durerea de cap, te lasa prin oras (sau in afara!).... Asta daca reusesti sa o faci, ca pana repari una cade alta. Acuma Loganu poate fi caz aparte, ca nu e din '90, dar sunt sanse sa fie si el cazut... Oricum , Alex, eu zic sa cauti ceva rentabil si abea dupaia sa dai banii! Urmareste o pomana ceva, unu care are nevoie de bani urgent si da masina ieftin. Asteptam topicul cu noua achizitie...
Nici odata tata nu a cumparat masini obosite, le alege cu atentie .Normal...stau si 1-2 luni fara masina, pana gasesc ceva convenabil.Nu stiu daca o sa mai fac topic noi masini...Pana una, alta, daca vedeti prin oras Honda Civic Eg sau e36 coupe, ma anuntati si pe mine.
Am gasit cu cine sa vin vineri...
NXdev is offline  
Old 11-11-10, 11:48   #352
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by PDV_1989 View Post
Supapa - Cum am mai zis , loganul l-am luat cu gandul sa il fac de la "0", dupa nici 2 luni masina a iesit ca si noua, absolut totul nou pe ea...

SAA - Depinde acum si daca vrea neaparat masina sa fie de RO/BG...Eu de ex am luat un golf2 GTI kr in 500 euro inmatriculat ro,bine-n teles ca masina nu arata :O, la tablarie si articulatie statea foarte bine mai putin motorul care tragea intr-un mare fel dar papa elei ca si benzina...Ar putea sa se uite dupa un golf3 gti,cielo,bmw 88-96
Asa e PDV:P, daca se cauta cu atentie, gasim orice.Marcile de baza sunt bmw, honda, si poate golf.
NXdev is offline  
Old 11-11-10, 11:53   #353
PDV_1989

Stage 5
 
PDV_1989's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 5,387
Member of:
[VW]
[Hyundai]
[Opel]
[DACIA]
[RENAULT]
[2 Roti]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Asa e PDV:P, daca se cauta cu atentie, gasim orice.Marcile de baza sunt bmw, honda, si poate golf.
Niciodata nu spune ca te duci dupa marca X ca nu sti cum gasesti alt ceva care iti convine mai mult ca X
Bafta
PDV_1989 is offline  
Old 11-11-10, 12:04   #354
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Nici odata tata nu a cumparat masini obosite, le alege cu atentie .Normal...stau si 1-2 luni fara masina, pana gasesc ceva convenabil.Nu stiu daca o sa mai fac topic noi masini...Pana una, alta, daca vedeti prin oras Honda Civic Eg sau e36 coupe, ma anuntati si pe mine.
Am gasit cu cine sa vin vineri...
sa intelegem ca taicatu decide ce masina iti iei pana la urma? ziceti voi cu piesele ca gasiti si etc, dar dureaza pana le aduce...si unele sunt mai piperate. Voi faceti comparatia asta, dar nu vad la nici din voi masini mai rare, in fine...marea majoritate de aici sta pe buzunaru lu tati si mami. Hai cu flamurile, cum zicea pdv-ul mai adun posturi

p.s: nxdev pisici si ursi gasesti la maxim 2000e foarte bune si inmatriculate, trebuie doar sa cauti...e plin netu de oferte. Asea stiu un e30 2.0 24v vanos in 4 usi la 800e daca te intrereseaza anunta-ma. Bafta! Alege si tu o masina tot in 2usi
__________________
DMX Custom's since 2005!
NightClubRacer is offline  
Old 11-11-10, 12:08   #355
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
sa intelegem ca taicatu decide ce masina iti iei pana la urma? ziceti voi cu piesele ca gasiti si etc, dar dureaza pana le aduce...si unele sunt mai piperate. Voi faceti comparatia asta, dar nu vad la nici din voi masini mai rare, in fine...marea majoritate de aici sta pe buzunaru lu tati si mami. Hai cu flamurile, cum zicea pdv-ul mai adun posturi

p.s: nxdev pisici si ursi gasesti la maxim 2000e foarte bune si inmatriculate, trebuie doar sa cauti...e plin netu de oferte. Asea stiu un e30 2.0 24v vanos in 4 usi la 800e daca te intrereseaza anunta-ma. Bafta! Alege si tu o masina tot in 2usi
Nu decide el...eu decid, el imi spune daca e buna masina.Eu sunt de parere ca am avut o masina destul de rara...Gata cu subiectul asta ca n-are rost...

Va asteptam maine seara in numar cat mai mare.
NXdev is offline  
Old 11-11-10, 12:11   #356
NightClubRacer

Stage 5
 
NightClubRacer's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 5,646
Member of:
[2 Roti]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by NXdev View Post
Nu decide el...eu decid, el imi spune daca e buna masina.Eu sunt de parere ca am avut o masina destul de rara...
asea suna mai bine, nu lasa loc de interpretare si zici tu cu masina ta, dar de ce nu i-ai schimbat ambreaju ala din cate stiu te plangeai ca e cam scump...asea ca uite exemplul concret, masina rara...ambreaj mai scump. Bafta!
NightClubRacer is offline  
Old 11-11-10, 12:26   #357
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by NightClubRacer View Post
asea suna mai bine, nu lasa loc de interpretare si zici tu cu masina ta, dar de ce nu i-ai schimbat ambreaju ala din cate stiu te plangeai ca e cam scump...asea ca uite exemplul concret, masina rara...ambreaj mai scump. Bafta!
Nu era scump ambreiajul, intre 450 - 800 ron fara manopera, depinde de firma.Nu l-am schimbat fiindca am alte plati de facut...mult mai importante, doar cateva persoane stiu despre ce e vorba.
NXdev is offline  
Old 11-11-10, 12:26   #358
NXdev

Stage 5
 
NXdev's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 3,273
Member of:
[Honda]
Default Re: DreamWorks

Quote:
Originally Posted by PDV_1989 View Post
Niciodata nu spune ca te duci dupa marca X ca nu sti cum gasesti alt ceva care iti convine mai mult ca X
Bafta
Asa e .
NXdev is offline  
Old 11-11-10, 13:12   #359
babone
Honda Driver

Stage 5
 
babone's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 918
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: DreamWorks

man depinde ce vrei tu sa faci cu masina respectiva,depinde cat vrei sa investesti in ea si pe ce plan,eu recomand o masina turbo .de exemplu ai putea lua un fiat uno turbo care costa destul de putin si se pot face multe sub capota.poti incerca tot un nissan dar un s13,depinde acum si de preferintele tale.la capitolul honda personal as lua crx-u vechi.spor la treaba,poate trec si eu maine seara,depinde la ce ora va intalniti
babone is offline  
Old 11-11-10, 15:26   #360
Tyfu
CITROEN Driver

Stage 4
 
Tyfu's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 252
Member of:
[CITROEN]
Default Re: DreamWorks

Maine daca mai ramane valabila invitatia trec si eu ...spre rusinea mea nu am trecut saptamana trecuta pt ca am avut niste belele
Tyfu is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -