Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > PC Games - HARDWARE - Console > Hardware

Hardware Configuratii, componente, cerinte, preturi, sfaturi, modificari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-02-08, 01:07   #1
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Smile Problema ACER ASPIRE 5610Z

Salut lume am si eu o problema la notebook ...cind la-m cumparat din magazin era cu win vista instalat,si mie personal nu prea mia placut si am instalat win xp.ideea este ca de cind am inst xp-ul am pierdut comenzile externe de pe notebook adika butoanele de play,pause,stop,volum +/-.......are cineva idee cum le reinstalez???ca nu am gasit nicaieri softul de instalare.....
ps:am reinstalat win vista si tot degeaba...

////MULTUMESC ANTICIPAT\\\\
WILD_CAT is offline  
Old 14-02-08, 03:17   #2
lascarica
Super Moderator

Stage 5
 
lascarica's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 4,330
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Problema ACER ASPIRE 5610Z

Probabil ca de pe pagina de support de la acer ,ai luat si instalat numai driverele.....softul pentru comenzile respective este foarte posibil sa fie inclus in pachetul de aplicatii. Scormoneste in ala (adica unde gasesti si aplicatii multimedia,etc) si vei gasi si ceea ce ai nevoie acum
PS: si alta data ,daca nu vrei sa te pricopsesti cu un laptop pe care sa-l foloseasca MS/usa in proportie de 50%, intereseaza-te dinainte de model si cauta pe pagina de suport daca exista ceva pt xp (la asta ai totusi parte de ~75% tu...si daca te pricepi un pic,poti ajunge la 90% tu si 10% MS ). Indiciu : la sistemele portabile profesionale(statii grafice in genere) ale firmelor bune se mai livreaza drivere si pt xp. Deasemenea la no-name-uri, de multe ori gasesti drivere de la modele anterioare ce merg fara probleme daca e vb de acelasi chipset al mb. ...si nu numai in cazul asta cateodata
Succes !
__________________
...
un cumul de idei si de concepte, menite sa ne confere identitate, inglobate intr-un pachet avand capacitatea de a le perpetua...
*Ma destind jongland cu propriile-mi ganduri in vasta cultura de amintiri trecute si viitoare*
Gold_Fm - purest form of entertainment music; Romānia Muzical - only music.
lascarica is offline  
Old 18-02-08, 21:27   #3
WILD_CAT

Stage 5
 
WILD_CAT's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 369
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Hyundai]
Default Re: Problema ACER ASPIRE 5610Z

mss mult LASCARIKA ...... s-a rezolvat problema i-am cautat drivere pe net mai bine cum ai zis tu si gata...
MERSIC.....lascarica!!!!

topic closed.
WILD_CAT is offline  
Old 04-04-08, 18:52   #4
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Problema ACER ASPIRE 5610Z

Am si eu o problema cu un Aspire 5520. L-am luat azi, cu Vista instalat, l-am formatat in ideea sa instalez XPu', iar un prieten mi-a spus ca n-ar merge. In afara de anumite aplicatii/shortcut-uri lipsa (problema lui WILDCAT, de mai sus), ce alta problema ar mai putea aparea ?

Cine stie, sa-mi raspunda si mie, repede ! E foarte urgent! Calculatorul trebuie sa plece in seara asta spre Timisoara si sa fie functional !

Merci anticipat !
__________________
DelSol D13Z6

Last edited by Gabi; 04-04-08 at 18:54.
Gabi is offline  
Old 04-04-08, 20:05   #5
Opportunity

Stage 5
 
Opportunity's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,509
Member of:
[Moderators]
[SKODA]
[FOTO]
[Opel]
Default Re: Problema ACER ASPIRE 5610Z

ideea e ca laptopurile vin cu windowsurile 'preparate' de ei..spre ex la dell , ai windows vista cu logo dell..si shortcuturile lor.. in principiu nu ar trebui sa ai nicio problema in afara de ce a zis wildcat. bafta
Opportunity is offline  
Old 05-04-08, 01:47   #6
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: Problema ACER ASPIRE 5610Z

Pana la urma am reinstalat Vista si e totul ok.

Closed !
Gabi is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -