Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Tuning pe machete

Tuning pe machete Tutoriale, Proiecte, Realizari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 14-10-10, 13:30   #31
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by FatX View Post
e super pasatul dar rotile sunt cam inafara asa le lasi sau erau puse provizoriu??
Pai ele sunt prea mari si inauntru nu mai am cum sa decupez sa le incadrez , si nici sa o fac cu kit sa aibe loc rotile !(ca stric minunatie de vopsea)!

O sa le schimb cu altele normale ca astea sunt prea late si intradevar arata urat asa.

Modificari recente au fost indepartarea rotilor si a parasolarului spate!
DrifterGT is offline  
Old 14-10-10, 20:05   #32
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Pai ele sunt prea mari si inauntru nu mai am cum sa decupez sa le incadrez , si nici sa o fac cu kit sa aibe loc rotile !(ca stric minunatie de vopsea)!

O sa le schimb cu altele normale ca astea sunt prea late si intradevar arata urat asa.

Modificari recente au fost indepartarea rotilor si a parasolarului spate!
Vrem pozeeee
2010 is offline  
Old 14-10-10, 21:56   #33
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by 2010 View Post
Vrem pozeeee
Uite poze :

Modificari*

*Eliminat parasolar spate
*Pus placa radiator verde metalizat dupa grila
*Modificat jantele in cat sa iasa numai 1mm afara
*Eliminat oglinzi (probabil vor veni altele , deoarece cele stock era una stramba si erau prinse oribil)
*Latit cauciucuri pe spate

-Din cauza jantelor modificate cat sa intre fix sub aripa , am eliminat discurile de frana si etrieri!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00069_2.JPG
Views:	151
Size:	640.2 KB
ID:	1695509   Click image for larger version

Name:	DSC00071.JPG
Views:	233
Size:	735.7 KB
ID:	1695510  

Last edited by DrifterGT; 14-10-10 at 22:24.
DrifterGT is offline  
Old 14-10-10, 22:34   #34
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

Sunt prea mari jantele pentru tipul ăsta de maşină ....încearcă să o faci mai low şi cu jante mai mici ...grila făcută neagră ...etc etc etc şi parasolarul e prea gros ...
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline  
Old 14-10-10, 23:03   #35
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Sunt prea mari jantele pentru tipul ăsta de maşină ....încearcă să o faci mai low şi cu jante mai mici ...grila făcută neagră ...etc etc etc şi parasolarul e prea gros ...
What ?!?!?! grila vopsita in negru ? si acum cum e ? alba ?

Cat despre jante toti mi'au zis sa le bag mai in interior ca sunt prea iesite , dupa ce m'am chinuit 3 ore sa le tai in 2 sa incapa , acu sa le schimb , dupa ce le schimb o sa imi ziceti ca tot astea erau mai frumoase si tot asa... in concluzie la capitolul jante ramane asa .

"parasolarul e prea gros" ?!?!?! gros ca diametru ? sau ca grosime ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	download.jpg
Views:	134
Size:	618.9 KB
ID:	1695586  
DrifterGT is offline  
Old 14-10-10, 23:04   #36
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

O iesit frumoasa rau succes in continuare
cruizer11 is offline  
Old 14-10-10, 23:09   #37
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
What ?!?!?! grila vopsita in negru ? si acum cum e ? alba ?

Cat despre jante toti mi'au zis sa le bag mai in interior ca sunt prea iesite , dupa ce m'am chinuit 3 ore sa le tai in 2 sa incapa , acu sa le schimb , dupa ce le schimb o sa imi ziceti ca tot astea erau mai frumoase si tot asa... in concluzie la capitolul jante ramane asa .

"parasolarul e prea gros" ?!?!?! gros ca diametru ? sau ca grosime ?

Din a doua poză de mai sus , probabil din cauza blitzului se vede ca un argintiu

Cum vrei tu ...la capitolul jante dar sinceră să fiu arată oribil ...nu cred că ai să vezi vreodată pe stradă aşa jante pe o maşină clasată la limuzine cu ditamai roţile şi ieşite în afară de zici că e hummer wannabe

Nu la grosime mă refeream la parasolar ...logic , mai bine îl scoţi de tot şi pui o folie uşor închisă ...oricum asta e maşină de lux şi ai exagerat foarte mult cu ea , dacă se face un tuning pe ea se face cu bun gust nu kitsch ...dar fiecare cu gusturile lui , ei ...
DTH is offline  
Old 15-10-10, 01:23   #38
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Cool Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
O iesit frumoasa rau succes in continuare
Multumesc !

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Din a doua poză de mai sus , probabil din cauza blitzului se vede ca un argintiu

Cum vrei tu ...la capitolul jante dar sinceră să fiu arată oribil ...nu cred că ai să vezi vreodată pe stradă aşa jante pe o maşină clasată la limuzine cu ditamai roţile şi ieşite în afară de zici că e hummer wannabe

Nu la grosime mă refeream la parasolar ...logic , mai bine îl scoţi de tot şi pui o folie uşor închisă ...oricum asta e maşină de lux şi ai exagerat foarte mult cu ea , dacă se face un tuning pe ea se face cu bun gust nu kitsch ...dar fiecare cu gusturile lui , ei ...
Masina este 80% dupa cea reala 1:1 care mi'a placut cum arata , avea jante pe 21" , grila neagra , parasolar tuning firma X , folie geamuri , 3 boxe mari spate ...

Numai ca in realitate avea putin mai mici rotile ca de pe macheta!

Am o idee , hai sa facem KITSCH TUNING MACHETE , ce zici ? poate macar acolo castig , ca la battle'urile pe un topic de tuning , tuning'ul nu e apreciat , doar stock... )!
DrifterGT is offline  
Old 15-10-10, 02:00   #39
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Multumesc !



Masina este 80% dupa cea reala 1:1 care mi'a placut cum arata , avea jante pe 21" , grila neagra , parasolar tuning firma X , folie geamuri , 3 boxe mari spate ...

Numai ca in realitate avea putin mai mici rotile ca de pe macheta!

Am o idee , hai sa facem KITSCH TUNING MACHETE , ce zici ? poate macar acolo castig , ca la battle'urile pe un topic de tuning , tuning'ul nu e apreciat , doar stock... )!


Înseamnă că ori nu ai făcut tu cum trebuie macheta ( ceea ce cred 100% ) ori proprietarul maşinii era paralel cu tot ce înseamnă tuning ...mă cam îndoiesc că în străinătate sunt maşini urâte ...am văzut ce au străinii şi dacă vezi una urătă ...vezi odată la .....mult timp


Da , probabil o să fi nambăr uan la kitsch tuning Tuning-ul este de apreciat cânt de făcut cu bun gust
DTH is offline  
Old 15-10-10, 06:35   #40
bobo-wow
Colectionar Machete

Stage 5
 
bobo-wow's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 657
Member of:
[Colectionar Machete]
[DAEWOO]
[Competitor CNCA]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Înseamnă că ori nu ai făcut tu cum trebuie macheta ( ceea ce cred 100% ) ori proprietarul maşinii era paralel cu tot ce înseamnă tuning ...mă cam îndoiesc că în străinătate sunt maşini urâte ...am văzut ce au străinii şi dacă vezi una urătă ...vezi odată la .....mult timp


Da , probabil o să fi nambăr uan la kitsch tuning Tuning-ul este de apreciat cânt de făcut cu bun gust
Mie imi place masina pana la urma e masina lui si daca iti place e foarte bine la mai multe tuning-uri. La parasolare vezi cum faci si scoate la imprimanta ceva de lipit si schimba parasolarul eu zic ca arata mai bine.Spor la treaba


Bogdan
bobo-wow is offline  
Old 15-10-10, 09:25   #41
InSidE

Stage 4
 
InSidE's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 186
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Înseamnă că ori nu ai făcut tu cum trebuie macheta ( ceea ce cred 100% ) ori proprietarul maşinii era paralel cu tot ce înseamnă tuning ...mă cam îndoiesc că în străinătate sunt maşini urâte ...am văzut ce au străinii şi dacă vezi una urătă ...vezi odată la .....mult timp


Da , probabil o să fi nambăr uan la kitsch tuning Tuning-ul este de apreciat cânt de făcut cu bun gust
Foarte buna replica MDB.
InSidE is offline  
Old 15-10-10, 12:10   #42
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Thumbs down Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by MillionDollarBaby View Post
Înseamnă că ori nu ai făcut tu cum trebuie macheta ( ceea ce cred 100% ) ori proprietarul maşinii era paralel cu tot ce înseamnă tuning ...mă cam îndoiesc că în străinătate sunt maşini urâte ...am văzut ce au străinii şi dacă vezi una urătă ...vezi odată la .....mult timp


Da , probabil o să fi nambăr uan la kitsch tuning Tuning-ul este de apreciat cânt de făcut cu bun gust
Asta ar insemna sa dam in judecata MAISTO ALL STARS pentru kitsch la range nu ?

Ca din cate am inteles tuning'ul cu bun gust este apreciat , si range'ul meu nu a fost...

In fine tot ce o sa mai modific nu o sa mai postez pe forum ca nu are rost ... pe bune!

Multumesc !

PS: Numai romanii sunt obsedati cu kitsch , daca o masina arata diferit e kitsch , atunci hai sa fie toate la fel sa vedem cum arata , presupun ca atunci vor fi frumoase nu ?

Last edited by DrifterGT; 15-10-10 at 12:15.
DrifterGT is offline  
Old 15-10-10, 13:55   #43
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Asta ar insemna sa dam in judecata MAISTO ALL STARS pentru kitsch la range nu ?

Ca din cate am inteles tuning'ul cu bun gust este apreciat , si range'ul meu nu a fost...

In fine tot ce o sa mai modific nu o sa mai postez pe forum ca nu are rost ... pe bune!

Multumesc !

PS: Numai romanii sunt obsedati cu kitsch , daca o masina arata diferit e kitsch , atunci hai sa fie toate la fel sa vedem cum arata , presupun ca atunci vor fi frumoase nu ?


Înainte să te ataci ...mai bine te documentezi ce înseamnă TUNING că totuşi suntem pe un forum de tuning ..deci ai de unde să înveţi Şi ţin să te contrazic dar românii chiar se pricep la tuning ...
DTH is offline  
Old 15-10-10, 15:31   #44
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

MDB chiar are dreptate sincer am vazut masini modificate cu gust in alte tari dar nici romanii nu sunt mai prejos.Adevratele masini modificate cu gust frate, cu gust.O sa-mi para rau ca m-am bagat si eu dar ce sa fac...sincer Alex, trebuiau niste jante care sa scoata masina in evidenta(macheta, pardon), frumusetea ei.Eu nu cred ca cea dupa care te-ai inspirat avea asa jante.(da-ne o poza sa vedem)...nu toti au gust la tuning sa stii, de acea peste tot in lume exista masini modificate cu gust si fara gust, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne certam pe tema asta.Fiecare are gusturile lui, este macheta ta si ai dreptul sa o modifici dupa bunul tau plac.Incearca sa pui niste jante mai normale si sincer cauciucul ala pare prea gros pe spate, zici ca e de offroad, parerea mea este sa modifici putin is susupensiile.
Nu trebuie sa te superi ca doar aici suntem prieteni si asa e rostul unul dintre rosturile comnuitatii, sa invatam unii de la altii asa ca nu fi suparat
FED express is offline  
Old 15-10-10, 16:00   #45
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default Re: Machete in lucru - DrifterGT

A pus omul poze cu masina reala mai sus..
2010 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -