Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - DrifterGT (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/210807-machete-lucru-driftergt.html)

DrifterGT 25-09-10 19:01

Machete in lucru - DrifterGT
 
6 Attachment(s)
Salut, dupa ce multi mi'au zis sa fac un thread incep cu ceva la ce am muncit azi... c.c.a 3 ore.

AUDI Q7 1:24 Welly

Modificari:

-Grila fata metalica (eliminat cele 4 cercuri/placuta numarului)
-Jante pe 24" negru lucios
-Discuri frana rosii
-Etrieri frana rosii
-Suspensia micsorata
-2 Tobe negru/alb (gaurite)
-Covorase de metal interior
-Numar inmatriculare personalizat

Aceasta este prima mea masina modificata ... daca aveti pareri bune/rele spuneti'le , chiar am nevoie de cateva sfaturi pentru viitor!

Sau ce as mai putea modifica la ea ?

Multumesc si vizionare placuta ;).

cruizer11 25-09-10 19:08

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
Frumos ti-a iesit super cel mai mult imi place grila.:D

FED express 25-09-10 19:08

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
asa man, bravo...:yes: da tobele alea is ca niste scocuri si mi se par ingrozitoare asa albe...
vezi tu...:lol::yes: abea astept sa vad la ce mai mesteresti:blink:

2010 25-09-10 19:12

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
Hehehehee..asa da man, bravo pentru initiativa:!:
Buna treaba ai facut dar eu zic sa dai cu negru si portiunea de sub grila va fi mai de efect..cred

DrifterGT 25-09-10 19:52

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3682772)
Frumos ti-a iesit super cel mai mult imi place grila.:D

Sper sa iti placa si cea de pe lambo :D.

Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3682777)
asa man, bravo...:yes: da tobele alea is ca niste scocuri si mi se par ingrozitoare asa albe...
vezi tu...:lol::yes: abea astept sa vad la ce mai mesteresti:blink:

:]]] ai dreptate , aia aveam la indemana , o sa fac din antena radio cat de curand :D .

Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3682785)
Hehehehee..asa da man, bravo pentru initiativa:!:
Buna treaba ai facut dar eu zic sa dai cu negru si portiunea de sub grila va fi mai de efect..cred

Multumesc , o sa incerc in viitor :D.

Acum am aplicat proiectul "plasa" si pe cel de'al 2lea murcielago.
Deoarece gaurile de aerisire fata erau pline de plastic , m'am gandit sa le fac cu plasa ;).

DrifterGT 26-09-10 13:33

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
5 Attachment(s)
Noi modificari !

AUDI Q7 !

-Grila metalica vopsita neagra
-Carcasa cromata grila vopsita negru lucios
-Detaliere cate ceva in interior
-Detaliere motor (vopsit cate ceva)
-Vopsit pe dedesupt in rosu
-Adaugat evacuare scurta neagra dubla

RANGE ROVER VOGUE

-Grila fata neagra (scoasa emblema)
-Jante pe 28" crom
-Discuri de frana
-Etrieri rosii
-Stopuri full black 100%
-Folie geamuri spate
-Interior vopsit tot culoare rosu-maro culoare pielii
-Volan vopsit negru lucios
-Adaugat mocheta neagra
-Detaliat cate ceva la motor.


Alte idei de tuning ? :-) (inafara de kit si revopsit :D)

Pozele cu rezolutie mai mare le gasiti aici -> click

2010 26-09-10 14:04

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
Nr fff tare, e de Emirate???
Incearca sa pui plasa si la praguri..

DrifterGT 26-09-10 15:02

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3684005)
Nr fff tare, e de Emirate???
Incearca sa pui plasa si la praguri..

Salut , am incercat sa pun plasa dar ... FAIL , prea tampit locul acela , doar ca am vopsit bandoul de deasupra grilei de jos in negru (era argintiu).

Dupa am scos farurile (din nituri) , am dat jos partea cromata , si am vopsit sticla farului in negru lucios.

Le'am prins inapoi cu un fel de poxilina (e ceva negru care prinde bine si se modeleaza)

Dupa am dat stopurile jos , dar la acestea am vopsit partea croamata in negru si am lasat sticla stopului rosie sa arate cat de cat a stop :D.

NOTA* Vopseaua nu este uscata si poate se vede putin urat , dar cand se va usca iese super!.

O sa va tin la curent cu tot ce o sa mai "tunez"

cruizer11 26-09-10 19:39

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
Geamuri fumurii nu ii faci?Sau desigur daca ai reusi sa ii bagi si niste hydro ar fi prea tare:D

eddycdk 29-09-10 07:06

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 3684097)
Dupa am scos farurile (din nituri) , am dat jos partea cromata , si am vopsit sticla farului in negru lucios.

trebuia sa procedezi invers, la fel ca si la stopuri!
sa vopsesti partea cromata (mai putin lupele si oala pt DRL)

tobele inca trebuie scurtate!

DrifterGT 30-09-10 11:42

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by eddycdk (Post 3690092)
trebuia sa procedezi invers, la fel ca si la stopuri!
sa vopsesti partea cromata (mai putin lupele si oala pt DRL)

tobele inca trebuie scurtate!

Ooo ai intrat pe topicul meu maestre...

Pai a fost simpla problema , aia a fost ideea mea de a vopsi doar partea cromata , dar din pacate cand sa pun cel de'al II-lea far a pocnit nitul.

Si singura optiune era sa lipesc direct sticle de caroserie prin acel kit... altceva nu am avut ce face :( , inca mai am carcasele farurilor spate si sticlele sunt vopsite cu marker deci il pot curata usor :D.

Doar sa imi dai o idee cum sa prind sticla de carcasa cromata si de caroserie!

InSidE 30-09-10 16:54

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
A iesit bine.Spor la treaba!

DrifterGT 03-10-10 02:25

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
2 Attachment(s)
Multumesc.

Acum pe la ora 1:16 :D ascultam muzica in M5-ul meu :evil_laug:evil_laug:evil_laug:evil_laug la volum MAXIM ... cand deodata ...

Buff odata , Buff de 2 ori :hahano::hahano: ... boxele ambele s'au ars de la bass-ul prea mare si multi DB.

Ehh asta e :sad::cry: s'a dus s'a dus... , ma chinuii vre'o juma' de ora sa scot tot lipiciul ala de pe banchete si portbagaj si ramane mai curat ca nou!

Deodata ce l'am desfacut am umblat putin la suspensie , si din lipsa de ocupatie i-am pus niste arcuri rosii 8). (poze mai multe maine).

Pe viitor as vrea sa il fac ori alb ori negru , care credeti ca va iesi mai bine ?

2010 03-10-10 16:37

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
Negru mat inclusiv jantele + buza rosie..aaa si foliat:!:

DrifterGT 04-10-10 20:27

Re: Machete in lucru-DrifterGT
 
3 Attachment(s)
Am adaugat mocheta la M5 :D.


All times are GMT +2. The time now is 00:02.

- Copyright 2026 4Tuning