am vzut multe masini facute super fain si am zis ca trebe sa incerc si eu avand in vedere ca am mai lucrat cu chit si poate ma descurc
e o broscuta vw din 98 facuta de bburago scara 1/18
modificari
-astupat siglele
-astupat nr inmatriculare spate + fata
-rotunjit bara fata, spate, aripi laterale spate
-uniformizat plafon
-grila fata scoasa, intoarsa 180 de grade orizontal si apoi vertical si chituit sa para dintr-o bucata
-astupat semnalizari fata+spate+proiectoare
-spoiler pe portbagaj
-astupat capac de la rezervor
am folosit
-smirghel de diferite tipuri
- chit auto Nigrin ( din practiker)
-si un aparat de sudura ca sa dau 2 puncte de sudura sa stea grila fata calumea
acu o sa o vopsesc mov perlat + geamuri fumurii + stopuri clare
am de ales intre 2 tipuri de jenti : undele donk (adica fff mari) si unele normale pt 1/18 dar care par cam mititele
o sa mai instalez niste neoane + faruri + stopuri+ proiectoare
si o toba
in primele poze am incercuit locurile unde am facut modificari
sper sa va placa