Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Machete Auto > Machetele mele

Machetele mele Colectii personale de machete

Reply
 
Thread Tools
Old 20-06-10, 22:43   #46
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Ehe cati sunt chiar azi mam luat de niste coinaci de vro 10 ani care desfaceau o cutie.
Quote:
Originally Posted by 2010 View Post
Eu sunt unu dintre ei, eu zic daca aveti posibilitatea sa va uitati sa o si faceti, eu am cumparat un Jaguar si cand am desfacut acasa cutia sigilata nu avea masca la motor....asa ca mai bine ma uit sa vad ce cumpar
PRIETENI nu ma intelegeti gresit! Eu si acum mai visez noaptea si am ramas cu traume cand acum vreo 3-4 ani, niste ratati desfaceau cutiile de Bburago Bijoux si le tranteau sau le rupeau faruri/stopuri.Si asta se intampla in Metro!, pe vremea cand eu cautam machete.Si azi ii vad parca in fata ochilor.Nu va mint.Vai, pacat ca nu eram cel care sunt azi..ca le ziceam cateva fir'ar ei sa fie de nesimtiti...ca pentru ei sun "jucarii de copii mici " si habar nu au cata pasiune investesc unii!
Respectele mele Costi si toti cei de aici, nu urmati exemplul celor de mai sus..recunosc, cand se poate si eu mai desfac, sa ma asigur ca totul e in oridine inauntru, dar niciodata nu inversez cutii sau mai fac alte porcarii!
FED express is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 22:46   #47
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by FED express View Post
PRIETENI nu ma intelegeti gresit! Eu si acum mai visez noaptea si am ramas cu traume cand acum vreo 3-4 ani, niste ratati desfaceau cutiile de Bburago Bijoux si le tranteau sau le rupeau faruri/stopuri.Si asta se intampla in Metro!, pe vremea cand eu cautam machete.Si azi ii vad parca in fata ochilor.Nu va mint.Vai, pacat ca nu eram cel care sunt azi..ca le ziceam cateva fir'ar ei sa fie de nesimtiti...ca pentru ei sun "jucarii de copii mici " si habar nu au cata pasiune investesc unii!
Respectele mele Costi si toti cei de aici, nu urmati exemplul celor de mai sus..recunosc, cand se poate si eu mai desfac, sa ma asigur ca totul e in oridine inauntru, dar niciodata nu inversez cutii sau mai fac alte porcarii!
Aia se pot numi vandali.Practic eu consider ca o macheta e ca un bibelou asa ar trebui tratata.Mai vad si azi cate un copil mic cu o macheta rara cum da cu ea de pamant o zgarie si o rupe si cand il vad mi se rupe inima dar nu ai ce sa ii ceri ca vezi doamne e mic.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 23:12   #48
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Wink re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Aia se pot numi vandali.Practic eu consider ca o macheta e ca un bibelou asa ar trebui tratata.Mai vad si azi cate un copil mic cu o macheta rara cum da cu ea de pamant o zgarie si o rupe si cand il vad mi se rupe inima dar nu ai ce sa ii ceri ca vezi doamne e mic.
Asa eram si eu cand eram mic , venea "mos craciun" si imi aducea autoart 1:18 si eu ziceam "uite tati face boom" ) si trosc de perete , sareau usi , capote , portbagaje ) nah... acum imi pare rau dar toti am fost mici , si acum mai am cateva care au scapa de la "boom" . Acum le privesc cu alti ochi ... chiar daca multi nu ma inteleg cu pasiunea asta de a strage "jucarii" .
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 23:46   #49
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Asa eram si eu cand eram mic , venea "mos craciun" si imi aducea autoart 1:18 si eu ziceam "uite tati face boom" ) si trosc de perete , sareau usi , capote , portbagaje ) nah... acum imi pare rau dar toti am fost mici , si acum mai am cateva care au scapa de la "boom" . Acum le privesc cu alti ochi ... chiar daca multi nu ma inteleg cu pasiunea asta de a strage "jucarii" .
Exact asa eram si eu...am avut adevarate bijuterii de la Bburago Bijoux aveam Ferrari Testarossa,Shelby Cobra,Bmw 850 si altele si le aruncam ca prostu de pe bloc,faceam derby cu ele,le dadeam foc la unele...nu aveam minte daca mas intoarce acum in trecut cred ca mas bate singur
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 20-06-10, 23:58   #50
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Machetele de astazi sunt:
-Mercedes Benz SSK,Bburago scala 1/24; (Mercedesul are postament dar l-am dat jos pentru poza)
-Porsche 356 B,Bburago scala 1/24.
P.S. : Pozele arata asa ciudat pentru ca le-am facut cu veioza nu cu blitzul pentru a se vedea detaliile mai bine.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00669.JPG
Views:	88
Size:	829.8 KB
ID:	1527560   Click image for larger version

Name:	DSC00673.JPG
Views:	91
Size:	886.0 KB
ID:	1527561   Click image for larger version

Name:	DSC00687.JPG
Views:	95
Size:	864.5 KB
ID:	1527562  

Click image for larger version

Name:	DSC00688.JPG
Views:	101
Size:	863.1 KB
ID:	1527563   Click image for larger version

Name:	DSC00690.JPG
Views:	90
Size:	840.8 KB
ID:	1527564   Click image for larger version

Name:	DSC00692.JPG
Views:	103
Size:	822.9 KB
ID:	1527565  

Click image for larger version

Name:	DSC00693.JPG
Views:	92
Size:	792.1 KB
ID:	1527566   Click image for larger version

Name:	DSC00694.JPG
Views:	92
Size:	810.9 KB
ID:	1527567   Click image for larger version

Name:	DSC00695.JPG
Views:	91
Size:	792.9 KB
ID:	1527568  

Click image for larger version

Name:	DSC00696.JPG
Views:	92
Size:	801.2 KB
ID:	1527569   Click image for larger version

Name:	DSC00697.JPG
Views:	92
Size:	811.1 KB
ID:	1527570  
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 00:04   #51
2010

Stage 5
 
2010's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 20,550
Member of:
[Moderators]
[Colectionar Machete]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Tare Mert-ul dar nici Porsche nu e mai prejos, imi plac babele tale
2010 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 00:07   #52
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by 2010 View Post
Tare Mert-ul dar nici Porsche nu e mai prejos, imi plac babele tale
Multumesc.Am zis ca daca tot am inceput cu babe sa le termin.Mai am o babuta de prezentat maine si un camion vechi cu trailer.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 09:13   #53
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Aia se pot numi vandali.Practic eu consider ca o macheta e ca un bibelou asa ar trebui tratata.Mai vad si azi cate un copil mic cu o macheta rara cum da cu ea de pamant o zgarie si o rupe si cand il vad mi se rupe inima dar nu ai ce sa ii ceri ca vezi doamne e mic.
Ba, eu ii ofer niste bani, si gata afacerea!, stiu, sunt crud!
FED express is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 09:14   #54
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post
Asa eram si eu cand eram mic , venea "mos craciun" si imi aducea autoart 1:18 si eu ziceam "uite tati face boom" ) si trosc de perete , sareau usi , capote , portbagaje ) nah... acum imi pare rau dar toti am fost mici , si acum mai am cateva care au scapa de la "boom" . Acum le privesc cu alti ochi ... chiar daca multi nu ma inteleg cu pasiunea asta de a strage "jucarii" .
Mda, cred ca suntem cativa, care impartasim experientele alea
P.S:Ma, da tie Mos Craciun numa AutoArt-uri iti aducea??Nii ma la el..
FED express is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 09:20   #55
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Exact asa eram si eu...am avut adevarate bijuterii de la Bburago Bijoux aveam Ferrari Testarossa,Shelby Cobra,Bmw 850 si altele si le aruncam ca prostu de pe bloc,faceam derby cu ele,le dadeam foc la unele...nu aveam minte daca mas intoarce acum in trecut cred ca mas bate singur
Te rog eu, nu mai povesti deastea ca nici tie nu-ti fac bine, si pe mine pa apuca plansu, ca sincer si eu mai faceam dealea, da aveam vro 6-7 ani,apoi mi-a vint mintea la cap cate putin.

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Machetele de astazi sunt:
-Mercedes Benz SSK,Bburago scala 1/24; (Mercedesul are postament dar l-am dat jos pentru poza)
-Porsche 356 B,Bburago scala 1/24.
P.S. : Pozele arata asa ciudat pentru ca le-am facut cu veioza nu cu blitzul pentru a se vedea detaliile mai bine.
Mercedes din acela am si eu, doar pe rosu.E o macheta grozava, mai ales la pretul care era pe atunci.

Porsche-le 356 este cam singura macheta din colectia aia veche Bburago, care as mai vrea-o.De mult visez la ea.Odata, am vazut la Bucuresti, un exemplar care avea si figurine-era tot Bburago, dart tin minte ca avea si doua figurine-poate Ferdinand si cu fiu-so Ferry Porsche, God knows..

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Multumesc.Am zis ca daca tot am inceput cu babe sa le
termin.Mai am o babuta de prezentat maine si un camion vechi cu trailer.
A bea astept sa-ti vad trailerul ala.Sunt tare curios!
FED express is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 10:32   #56
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by FED express View Post
Te rog eu, nu mai povesti deastea ca nici tie nu-ti fac bine, si pe mine pa apuca plansu, ca sincer si eu mai faceam dealea, da aveam vro 6-7 ani,apoi mi-a vint mintea la cap cate putin.



Mercedes din acela am si eu, doar pe rosu.E o macheta grozava, mai ales la pretul care era pe atunci.

Porsche-le 356 este cam singura macheta din colectia aia veche Bburago, care as mai vrea-o.De mult visez la ea.Odata, am vazut la Bucuresti, un exemplar care avea si figurine-era tot Bburago, dart tin minte ca avea si doua figurine-poate Ferdinand si cu fiu-so Ferry Porsche, God knows..



A bea astept sa-ti vad trailerul ala.Sunt tare curios!
Am mai vazut si eu un 356 de curse parca era avea niste acctibilduri pe ea si o culoare foarte ciudata (un cacaniu asa culoarea lemnului).Arata destul de bine dar imi plac mai mult machetele de strada,simple,mai ales daca este vorba despre o macheta clasica.Mai am un Citroen Traction Avant pe care il prezint si pe dumnealui maine odata cu trailerul care e tot asa cu acctibilduri de curse da nu prea se incadreaza intre babornitele mele.
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 10:36   #57
DrifterGT

Stage 5
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 3,134
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by FED express View Post
Mda, cred ca suntem cativa, care impartasim experientele alea
P.S:Ma, da tie Mos Craciun numa AutoArt-uri iti aducea??Nii ma la el..
Muhahahahha , era Mos'n putere atunci ... acu a intrat la criza ...

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Machetele de astazi sunt:
-Mercedes Benz SSK,Bburago scala 1/24; (Mercedesul are postament dar l-am dat jos pentru poza)
-Porsche 356 B,Bburago scala 1/24.
P.S. : Pozele arata asa ciudat pentru ca le-am facut cu veioza nu cu blitzul pentru a se vedea detaliile mai bine.
Frumoasa chestia cu veioza , la pozele 3-4-5 se vede chiar fain , frumos mertzul !~
DrifterGT is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 10:38   #58
FED express
Old School Cars

Stage 5
 
FED express's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 5,265
Member of:
[Colectionar Machete]
[Old School Cars]
[FORD]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by cruizer11 View Post
Am mai vazut si eu un 356 de curse parca era avea niste acctibilduri pe ea si o culoare foarte ciudata (un cacaniu asa culoarea lemnului).Arata destul de bine dar imi plac mai mult machetele de strada,simple,mai ales daca este vorba despre o macheta clasica.Mai am un Citroen Traction Avant pe care il prezint si pe dumnealui maine odata cu trailerul care e tot asa cu acctibilduri de curse da nu prea se incadreaza intre babornitele mele.
Traction Avant-ul e cumva 1/24 si negru Bburago?? daca da, e ca al meu, doar ca al meu a intrat azi la reanimare.
FED express is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 10:39   #59
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by DrifterGT View Post


Muhahahahha , era Mos'n putere atunci ... acu a intrat la criza ...



Frumoasa chestia cu veioza , la pozele 3-4-5 se vede chiar fain , frumos mertzul !~
Are si un aer mai retro de la veioza...
cruizer11 is offline   Reply With Quote
Old 21-06-10, 10:40   #60
cruizer11
VW Driver


Stage 5
 
cruizer11's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 1,733
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[VW]
[MERCEDES]
[KIA]
[Competitor CNCA]
Default re: Machetele mele - cruizer11

Quote:
Originally Posted by FED express View Post
Traction Avant-ul e cumva 1/24 si negru Bburago?? daca da, e ca al meu, doar ca al meu a intrat azi la reanimare.
Nu este gri metalizat ca si Cobra,cu actibilduri rosu cu negru cu numar de curse 18.Dar ai nimerit-o ca este de la Bburago)
cruizer11 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -