Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 22-08-14, 17:42   #1
dorinn

Stage 5
 
dorinn's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 675
Member of:
[VW]
Default distantiere 2cm 5x112 H&R

vand 2 flanse distantiere 5x112
prindere dubla
sunt din aluminiu si sunt foarte usoare
pret 250 lei
telefon 0745688722
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_4633[1].JPG
Views:	29
Size:	3.82 MB
ID:	3020453   Click image for larger version

Name:	IMG_4634[1].JPG
Views:	22
Size:	2.63 MB
ID:	3020454  
dorinn is offline   Reply With Quote
Old 24-08-14, 13:07   #2
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Re: distantiere 2cm 5x112 H&R

Quote:
Originally Posted by dorinn View Post
vand 2 flanse distantiere 5x112
prindere dubla
sunt din aluminiu si sunt foarte usoare
pret 250 lei
telefon 0745688722
Hmm,ce sa mai credem?ca ai fost bannat degeaba pe cel mai serios site........www.vwforum.ro?
Buna seara,asta seara am decis sa aduc la cunostinta membrilor vwforum experienta mea neplacuta de a mai descoperi un user neserios pe acest minunat forum.Povestea mea incepe ca asa: In data de 25 februarie 2013 am gasit pe acest forum un anunt al userului dox99 care la acea vreme vindea un set de flanse H&R de 20 mm.Am contactat telefonic personajul la cele 2 numere de telefon date pe forum (0745688722 si inca un cosmote)acesta mi-a prezentat produsul ca fiind in stare buna de functionare,fara vicii ascunse.Stabilim de comun acord sa imi trimita prin posta romana sa imi trimita produsul cu conditia sa ii pun banii in cont in avans.A doua zi fac transferul banilor catre contul pe care acesta il avea deschis la ING si astept.......si astept cam 3 saptamani,si coletul nu mai ajungea,dupa aceste 3 saptamani si nenumarate sms,mailuri(pe care le am arhivate) acesta imi spune ca acel colet s-a intors la el si ca urmeaza sa mi-l trimita prin fancurier.Astept inca o saptamana curierul,platesc transportul si ridic coletul ......dupa fix 1 luna.Partea minunata acum incepe........acel produs OK si in stare buna,prezenta de fapt vicii ascunse (una dintre flanse era crapata,exact unde se prinde prezonul,fapt ce pune in pericol siguranta in trafic si a mea personala si a familiei mele).Contactez prin email userul si acesta imi confirma ca stia de acea crapatura dar ca din punctul lui de vedere nu e nici o problema......Ii aduc la cunostinta acestuia intentia mea de returna marfa si dorinta mea de a mi se returna suma platita.Mentionez ca flansele nu au stat pe masina decat maxim 30 minute.II returnez coletul inapoi pe data de 22.04.2013 cazand de comun acord ca isi va ridica flansele cu probleme(mi-a trimis sms ca ridica coletul luni sau sambata),mai mult saptamana aceasta am trimis sms prin care il intreb dk isi ridica flansele si imi spune ca sigur in saptamana 06-10.05.2013 ridica coletul.Nici pana in prezent nu si-a ridicat flansele cu probleme si nu am intrat in posesia banilor.Mai mult i-am dat contul meu bancar sa imi transfere banii pt urgentarea acestei operatiuni.Azi si ieri am fost sunat de angajatii fan courier ca userul dox99-Boeriu Dorin nu si-a ridicat ,,fiarele" de la curier si ca voi plati retur la ele si sa vin sa le ridic sambata sau luni de la sediul lor.Se poate verifica numarul de AWB3112319610026.Sincer va spun ca sunt dezamagit ca sunt plimbat si mintit de 3 saptamani ca imi voi recupera banii pentru niste fiare nenorocite,vandute pe post de flanse H&R in stare buna.nu doresc decat sa imi recuperez banii pe care i-am platit pentru un produs care la data vanzarii mi-a fost prezentat ca fiind in stare buna de functionare de catre vanzator,iar in realitate acestea pun viata in pericol.Mentionez ca in aceasta perioada(de cand am constatat ca produsul este defect si incercarea de a-mi recupera banii) am corespondat prin sms si mailuri cu vanzatorul,si de fiecare data am fost mintit,plimbat dupa o saptamana pe alta.Atentie mare la acest user.mai ales ca are calitatea de comerciant pe forum.Pentru mine a fost o experienta neplacuta,o mare teapa.Mare grija ce cumparati.Daca administratorii forumului imi cer pentru a imi sustine cele mentionate de hartii de la curier,sms,mailuri o voi face,intrucat am pastrat intreaga corespondenta.O seara buna.
si inca una.....


Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc


button_topic_new.gif button_topic_locked.gif Pagina 1 din 2 [ 21 mesaje ] Du-te la pagina 1, 2 Urmatorul Versiune printabila Subiectul anterior | Urmatorul subiect Autor Mesaj lucianwrc
Subiectul mesajului: Feriti-va de un tepar care vinde faruri, stopuri etc
icon_post_target.gifScris: 27 Noi 2009, 16:48
icon_user_offline.gif
Membru din: 25 Noi 2009, 16:06
Mesaje: 5
NU CUMPARATI,marfa de ffffffffff. proasta calitate iar daca aveti si probleme luati-va adio de la asa zisa garantie. Eu am patit-o si ca atare nu vreau sa o mai pateasca nimeni. Ca sa vedeti adaug cateva poze, apa in stopuri, nu mai vorbesc de ce lufturi sunt. Ptr cine este interesat pot sa adaug mai multe detalii legat de ceea ce am patit eu.
Mai adaug cateva linkuri ca sa vedeti ce baiat bun este. Bineinteles are mai multe conturi ca sa poata pacalii mai usor.
http://www.**********....99.html?type=2
http://www.**********....99.html?type=3
http://www.**********....99.html?type=3
A fost o adevarata aventura, le-am montat, dupa o ploaie mi-a intrat apa si nu mi-a mai mers ceata, am schimbat becul si tot nu a mers. I le-am trimis si mi-a spus ca le trimite la Dectane, m-a amant ca le trimite aproape o luna dupa care n-a mai dat niciun semn, il sunam doar eu, intr-un final spune ca mi l-ea schimbat si mi le trimite, cand deschid pachetul surpriza, tot cele vechi erau, il sun din nou imi spune ca a rezolvat problema, asa era dar garnitura tot rupta era, ca atare apa are loc destul. Imi spune sa i le trimit ca-mi da banii inapoi, nu a vrut sa le ridice ca nu avea BANI cica baga-se in marfa sa-l mai las cateva zile. Il sun din nou si imi spune ca i-am cerut 160 de euro cand el mi le vandu-se cu 600 ron, ii trimit copie dupa fan curier in care era scris negru pe alb 160 de euro. Apoi imi spune ca nu le mai ridica si ca imi schimba cu altele, i-am spus ca nu mai vreau altele ci banii, ii spun ca daca nu-mi da banii o sa-i fac rclamatie la politie si pe toate forumurile unde are anunt, intr-un final imi inchide telefonul. Daca nu crede-ti pot adauga toate mesajele pe care ni le-am scris reciproc. Bag mana in foc ca nu are nicio treaba cu dectane, cu toate ca iti arata niste hartii cu sigla dectane, cand primesti produsul nu scrie nicaieri ca e dectane, cand l-am intrebat mi-a spus ca sunt facut in Taiwan si le vinde dectane, MADE IN TURCIA, aia e, dectane vinde la 330 euro iar el la 150 euro, asta e mi-am luat teapa. NU CUMPARATI, daca mai vreti dovezi mai pot adauga poze.
Pe 4tuning il gasiti asa cum scrie mai jos
dorinn
Telefon : 0745688722 - 0767511808
Judet: Mures
Email : b_dorin2002 [at] yahoo.com
Pe okazii il gasiti dox99 sau traficantu99
Feriti-va.

Abia acum mi-am dat seama ca nu sunt singur...................am citit pe www.clubseat.eu. Trageti fiecare o concluzie.O seara buna tuturor.


Buna seara,

Membrul dox99 a fost banat. Stiu ca asta nu rezolva situatia si pierderea ramane dar, macar din punctul echip[ei administrative astfel de situatii duc automat la interzicerea accesului in aceasta comunitate.

dox99-banned.JPG



Ce sa mai cred eu si restul colegilor dupa 4 tuning?
sakos is offline   Reply With Quote
Old 24-08-14, 13:40   #3
dorinn

Stage 5
 
dorinn's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 675
Member of:
[VW]
Default Re: distantiere 2cm 5x112 H&R

De atunci lucrurile merg mult mai bine, si am si cont pe vwforum. U ai problemele tale care pe altii nu prea intereseaza. Ieri a fost cineva si a luat suspensia fk.
Multumesc 4tuning
dorinn is offline   Reply With Quote
Old 24-08-14, 13:48   #4
sakos

Stage 5
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 809
Default Re: distantiere 2cm 5x112 H&R

Quote:
Originally Posted by dorinn View Post
De atunci lucrurile merg mult mai bine, si am si cont pe vwforum. U ai problemele tale care pe altii nu prea intereseaza. Ieri a fost cineva si a luat suspensia fk.
Multumesc 4tuning
Te-a deranjat curiozitatea mea?vroiam sa aflu adevarul,ca ai, sau nu ai, un nou cont pe vwforum asta e mai putin relevant.stiu de la administratorii acestui forum ca ai incercat sa te inregistrezi imediat dupa acel incident.......Sa ai spor la vanzari,insa nu ca cele consemnate pe acele 2 site-uri de cei 2 useri,de tepe si tepari suntem cu totii satui.O zi buna.
sakos is offline   Reply With Quote
Old 24-08-14, 14:09   #5
dorinn

Stage 5
 
dorinn's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 675
Member of:
[VW]
Default Re: distantiere 2cm 5x112 H&R

Daca ti-ai permite ti-ai cumpara noi dar cum nu iti permiti iti asumi un anumit risc. Bafta
dorinn is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 15:57   #6
ast3riCS

Stage 5
 
ast3riCS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 678
Member of:
[BMW]
Default Re: distantiere 2cm 5x112 H&R

Quote:
Originally Posted by dorinn View Post
Daca ti-ai permite ti-ai cumpara noi dar cum nu iti permiti iti asumi un anumit risc. Bafta
Un anumit risc sa-ti iei tzeapa bine zis... Multumim 4tuning.ro
ast3riCS is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -