Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 01-10-13, 07:28   #16
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Cat ati oferi pentru?

Quote:
Originally Posted by exilon View Post
Pe nume le spun,o iau altfel, am venit cu combustibil de 150 de lei din Beius,Oradea pana in Piatra-Neamt. Calculati voi,eu stiu ca nu mint Si ca n-am de ce s-o fac...Toti imi spun vrajeala cu "caroserie mare si motor mic",dar aia care au 1.2 pe Skoda Octavia sau altele? Ce mai fac?...In fine Passat 1.6 n1 la banii astia,clar ca golful 1.6 ia mai putin,dar cine vrea berlina...Passat !
asta inseamna ca ai bagat 25l,ai facut 440 km...iti vine 5,7%...hai sa fim seriosi,toti ne-am luat 1,6 si passat,poate sa fie el si km 0 la motor si atunci are la bazar consum mai mare,dar cine stie,poate cu cat trece timpul cu atat ia mai putin
si mai ales de la Beius zona aia...si spre Piatra Neamt coborati,urcari sa ai consum 5.7......inseamna ca manca cu 0.2-0.3 mai mult decat tdi-ul meu cu care merg cu grija,nu tapla,o las sa se intinda,nu schimb la turatii mari(max 2500)si viteza undeva de la 90 pana in 110....
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html
soosy is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 16:30   #17
exilon

Stage 1
 
Join Date: May 2013
Posts: 14
Default Re: Cat ati oferi pentru?

Quote:
Originally Posted by soosy View Post
asta inseamna ca ai bagat 25l,ai facut 440 km...iti vine 5,7%...hai sa fim seriosi,toti ne-am luat 1,6 si passat,poate sa fie el si km 0 la motor si atunci are la bazar consum mai mare,dar cine stie,poate cu cat trece timpul cu atat ia mai putin
si mai ales de la Beius zona aia...si spre Piatra Neamt coborati,urcari sa ai consum 5.7......inseamna ca manca cu 0.2-0.3 mai mult decat tdi-ul meu cu care merg cu grija,nu tapla,o las sa se intinda,nu schimb la turatii mari(max 2500)si viteza undeva de la 90 pana in 110....
400 de km,ca nu sunt chiar in Piatra-Neamt, si iti spun si traseul daca vrei Beius-Borod-Cluj-Dej-Bistrita-Vatra Dornei-Poiana Largului. Na,nu am de ce sa mint...Oricum o dam nu ma credeti si nici nu vreau asta,am deviat de la subiect cu totii Altceva va intreb,se aude un pic la roata din dreapta un pic de bataie pe drum accidentat,la gropi foarte mari parca ai lovi un fund de oala cu palma,ce ar putea fi? Seara faina
exilon is offline   Reply With Quote
Old 01-10-13, 16:52   #18
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: Cat ati oferi pentru?

Quote:
Originally Posted by exilon View Post
400 de km,ca nu sunt chiar in Piatra-Neamt, si iti spun si traseul daca vrei Beius-Borod-Cluj-Dej-Bistrita-Vatra Dornei-Poiana Largului. Na,nu am de ce sa mint...Oricum o dam nu ma credeti si nici nu vreau asta,am deviat de la subiect cu totii Altceva va intreb,se aude un pic la roata din dreapta un pic de bataie pe drum accidentat,la gropi foarte mari parca ai lovi un fund de oala cu palma,ce ar putea fi? Seara faina
bun...pana la urma nu Piatra Neamt...nu chiar de 150 lei si etc...in fine,ii clara treaba
sa trecem peste

legat de bataie daca se aude doar la drum denivelat flansa telescop,pivot,bucsa brat...cam astea iti pot bate...dar vezi ca este sectiune tehnic si poate "rezolvi" mai multe acolo
soosy is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -