Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 20-03-13, 18:40   #1
sLi4bmw

Stage 4
 
sLi4bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 290
Default Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

*wolfsburg edition*
- motor 2. 0 ABF 150cp(de mk3)- nu e trecut in acte. In acte e 1. 8 PL (129cp).
- geamuri electrice
- interior recaro 2 electric
- stopuri hella smoked
- jante plw 7. 5j fata 9j spate
- evacuare sport (completa, din fata pana in spate)
- pompa benzina aftermarket 2bari
- suspensie sport Bilstein
- filtru aer K& N carcasa

RCA expirat.
ITP expirat deoarece nu se circula cu masina (se poate face la cerere fara nici o problema)

Masina a fost revopsita total+jante in iulie 2012 (culoare originala LC3U) ; pragurile+arcadele de la aripi au fost reconditionate;

Se poate vedea in cluj.
Nu sunt proprietar in acte.
Se poate inmatricula fara probleme.
*SE OFERA CERTIFICAT FISCAL. *

Ca pret ar fi 2200E Neg.



Schimb cu auto dupa 98, neaparat diesel + diferenta din partea mea.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	g1.jpg
Views:	194
Size:	370.5 KB
ID:	2724163   Click image for larger version

Name:	g2.jpg
Views:	214
Size:	378.3 KB
ID:	2724164   Click image for larger version

Name:	g3.jpg
Views:	64
Size:	282.2 KB
ID:	2724165  

Click image for larger version

Name:	g5.jpg
Views:	135
Size:	226.7 KB
ID:	2724166   Click image for larger version

Name:	g7.jpg
Views:	75
Size:	297.1 KB
ID:	2724167  
sLi4bmw is offline   Reply With Quote
Old 20-03-13, 22:20   #2
Archanghel

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,252
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Cu riscul de a fi ponegrit, nu ma pot abtine, scuze.
Nu mai are niciunul din elementele care o defineau ca "wolfsburg edition" : Sigle aripi, scaune , fete de usi, sa nu mai vorbim de bara fata, care nici macare nu se aliniaza cu nimic ......si mai sunt..

Asa ca-mi permit o intrebare de necunoscator.. Unde e wolfsburg-ul? Asta mai ales ca incepi cu el, ca o RARITATE, desi saracuta, nu mai e de mult asa ceva, si nici nu ti-ai dat silinta sa o readuci la starea ei.
E un Golf 2 cu interior si motor de G3, inscris, si din poze fara probleme majore pe tabla.
Urasc anunturile date de "CUNOSCATORI" care cand suni te mai iau si peste picior, si-ti zic ca nu stii tu cat valoreaza masina aia, E DE COLECTIE.
Invatati sa va pretuiti masinile la adevarata valoare, si invatati sa va si asumati greselile pe care le-ati facut cand esuati vre-un proiect.
Atat am avut de spus.


PS : Ca o chestie suplimentara , cele doua pompe de benzina sunt una in rezervor de 1 bar (care nu ajuta cu mai nimic trecerea la 2 bari), iar cea de dedesubt, ar trebui sa scoata 5,5 bari, deci, nu inteleg rostul acelei pompe de 2 bari?!? care mai e si aftermarket.
Si uite asa din greseli, fiecare trage concluziile , si apoi peste 2 luni, CUM DOMNE NU SE VINDE ASA O RARITATE.....


Sper din suflet sa revina la un pasinat, care sa-i readuca toatele elementele de wolfsburg.
Bafta la vazare

Last edited by Archanghel; 20-03-13 at 22:25.
Archanghel is offline   Reply With Quote
Old 20-03-13, 22:52   #3
sLi4bmw

Stage 4
 
sLi4bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 290
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Quote:
Originally Posted by Archanghel View Post
Cu riscul de a fi ponegrit, nu ma pot abtine, scuze.
Nu mai are niciunul din elementele care o defineau ca "wolfsburg edition" : Sigle aripi, scaune , fete de usi, sa nu mai vorbim de bara fata, care nici macare nu se aliniaza cu nimic ......si mai sunt..

Asa ca-mi permit o intrebare de necunoscator.. Unde e wolfsburg-ul? Asta mai ales ca incepi cu el, ca o RARITATE, desi saracuta, nu mai e de mult asa ceva, si nici nu ti-ai dat silinta sa o readuci la starea ei.
E un Golf 2 cu interior si motor de G3, inscris, si din poze fara probleme majore pe tabla.
Urasc anunturile date de "CUNOSCATORI" care cand suni te mai iau si peste picior, si-ti zic ca nu stii tu cat valoreaza masina aia, E DE COLECTIE.
Invatati sa va pretuiti masinile la adevarata valoare, si invatati sa va si asumati greselile pe care le-ati facut cand esuati vre-un proiect.
Atat am avut de spus.


PS : Ca o chestie suplimentara , cele doua pompe de benzina sunt una in rezervor de 1 bar (care nu ajuta cu mai nimic trecerea la 2 bari), iar cea de dedesubt, ar trebui sa scoata 5,5 bari, deci, nu inteleg rostul acelei pompe de 2 bari?!? care mai e si aftermarket.
Si uite asa din greseli, fiecare trage concluziile , si apoi peste 2 luni, CUM DOMNE NU SE VINDE ASA O RARITATE.....


Sper din suflet sa revina la un pasinat, care sa-i readuca toatele elementele de wolfsburg.
Bafta la vazare
Mai are rost sa zic ceva ? daca tu asa te-ai simtit impacat sa scrii asta, foarte bine ai facut.. cu toate ca esti off-topic total.
Esti interesat si vrei sa cumperi ? bine discutam zici ce ai de zis nu e problema, daca nu lasa-ma omule ca nu te incurc cu nimic,nu vad rostul comentariului tau. Hai si ia-o tu daca esti pasionat, eu nu sunt destul de pasionat pentru ea
sLi4bmw is offline   Reply With Quote
Old 25-03-13, 13:22   #4
sLi4bmw

Stage 4
 
sLi4bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 290
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

up variante auto mai noi de preferat diesel + diferenta din partea mea.
sLi4bmw is offline   Reply With Quote
Old 27-03-13, 15:30   #5
sLi4bmw

Stage 4
 
sLi4bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 290
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

up, in 2-3 zile maxim motorul va fi omologat trecut in carte , itp facut + scos certificat autenticitate.
sLi4bmw is offline   Reply With Quote
Old 11-04-13, 13:58   #6
broken93

Stage 5
 
broken93's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 374
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

O Bora 1.9 tdi 6+1 din 2001, 4 geamuri, oglinzi, ac tot perfect functional pe bg acte pana in august, te intereseaza ?
broken93 is offline   Reply With Quote
Old 17-04-13, 15:25   #7
sLi4bmw

Stage 4
 
sLi4bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 290
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Quote:
Originally Posted by broken93 View Post
O Bora 1.9 tdi 6+1 din 2001, 4 geamuri, oglinzi, ac tot perfect functional pe bg acte pana in august, te intereseaza ?
nu,multumesc.

Motorul a fost omologat , itp 2015.

Schimb + diferenta sau pret 2500E.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20130417_161752.jpg
Views:	98
Size:	3.62 MB
ID:	2751511  
sLi4bmw is offline   Reply With Quote
Old 21-04-13, 10:41   #8
sLi4bmw

Stage 4
 
sLi4bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 290
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Up. Accept variante. Ofer diferenta.
sLi4bmw is offline   Reply With Quote
Old 21-04-13, 20:47   #9
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Quote:
Originally Posted by sLi4bmw View Post
Mai are rost sa zic ceva ? daca tu asa te-ai simtit impacat sa scrii asta, foarte bine ai facut.. cu toate ca esti off-topic total.
Esti interesat si vrei sa cumperi ? bine discutam zici ce ai de zis nu e problema, daca nu lasa-ma omule ca nu te incurc cu nimic,nu vad rostul comentariului tau. Hai si ia-o tu daca esti pasionat, eu nu sunt destul de pasionat pentru ea
totusi nu ai dat nici un raspuns cu starea masinii,deci ce wolfsburg e sau nu e ? intrebarile nu au fost deloc off, mai mult esti tu off-topic pentru ca raspunzi total cu alte chestii decat cu ce ai fost intrebat.
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 21-04-13, 20:53   #10
sLi4bmw

Stage 4
 
sLi4bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 290
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Nu am dat raspuns pentru ca nu are rost sa imi pierd timpul cu toti carcotasii plictisiti care nu doresc sa cumpere decat sa faca vrajeala.Da e wob de fabrica. Daca te intereaza masina vorbim la un telefon mai multe.
sLi4bmw is offline   Reply With Quote
Old 22-04-13, 00:57   #11
BMnWA

Stage 5
 
BMnWA's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 9,826
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

ce diferenta oferi pentru un seat ibitza 2003 1.9sdi inmatriculat ? sau un passat din 2000 tot inmatriculat 1.9tdi 116 cai 6+1 ?

Degeaba vorbesc eu cu tine daca nu stiu toate datele ce nu le poti justifica la colegul care ti-a pus cateva intrebari legate de masina. Considera ca iti adresez acelasi pachet de intrebari si da-mi un raspuns.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0192.JPG
Views:	28
Size:	2.10 MB
ID:	2755469   Click image for larger version

Name:	IMG_0193.JPG
Views:	32
Size:	2.11 MB
ID:	2755470  
BMnWA is offline   Reply With Quote
Old 25-04-13, 18:35   #12
sLi4bmw

Stage 4
 
sLi4bmw's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 290
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Quote:
Originally Posted by BMnWA View Post
ce diferenta oferi pentru un seat ibitza 2003 1.9sdi inmatriculat ? sau un passat din 2000 tot inmatriculat 1.9tdi 116 cai 6+1 ?

Degeaba vorbesc eu cu tine daca nu stiu toate datele ce nu le poti justifica la colegul care ti-a pus cateva intrebari legate de masina. Considera ca iti adresez acelasi pachet de intrebari si da-mi un raspuns.
ai pm .

up
sLi4bmw is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 11:09   #13
simionescuflorin

Stage 5
 
simionescuflorin's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 668
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Chiar nu esti in stare sa recunosti ca nu mai ai elementele originale ale unui WOB edition?
Trebuie numai pe PM sa dai explicatii...si scuze...?
Nu inteleg de ce moderatorii permit postarea de anunturi FALSE !!!
Pentru ca din categoria asta faci parte....adica Vinzi pielea ursului din padure
Archangel nu e de loc OFF TOPIC, ci tu esti
Cata experienta are Cornel cand este vorba de firma VW...tu nici pe departe nu vei avea
Considera postul meu ca o completare a celor ce au scris mai sus si daca ai un minim de bun simt, te rog pune poze cu elementele originale WOB edition...daca stii care sunt, daca nu, suna-l pe Cornel sa iti spune care sunt....
Numai bine
simionescuflorin is offline   Reply With Quote
Old 01-05-13, 22:03   #14
vali bva

Stage 5
 
vali bva's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 590
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Nu inteleg ce aveti cu omul , nu a spus nicaieri ca masina ar avea toate elementele de wolfsburg edition ci a spus ca este editia wolfsburg. Este o diferenta care aparent nu a fost sesizata.

Un wolfsburg edition poti oricand sa-l aduci la starea originala si sa te mandresti cu un asa exemplat.Un wolfsburg edition va fi mereu un wolfsburg edition, chiar daca nu este 100% cum a iesit din fabrica.

Eu stiu masina din 2006, din vazute in prima faza. De atunci a trecut prin mai multe maine (3 proprietari din bucuresti ii cunosc eu) si stiu ca este wolfsburg edition de fabrica.

PS nu ma cunosc cu proprietarul actual, doar cunosc masina si am un gust amar vis a vis de carcotasii neinteresati intr-adevat in a cumpara masina
vali bva is offline   Reply With Quote
Old 07-05-13, 16:21   #15
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: Schimb vw golf mk2 GTI Wolfsburg + diferenta

Un necunoscator sau cineva care nu este pasionat de marca VW in special modelel vechi nu cred ca o sa dea in veci suma asta.
Cine e interesat de masina are si anumite cunostinte ce diferea un wob edition de un simplu mk2 , vanzatorul cred ca isi asuma aceasta responsabilitate mai ales ca a precizat ca este wob edition si in concluzie cand cineva va vedea masina isi va dea seama de originile sale.
Bafta la vanzare
__________________


RALINFILMS
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -