Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 18-05-11, 17:42   #1
ovidiup

Stage 1
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 19
Default GOLF 3- 1.8 GT 1994

Din cauza unor probleme financiare in familie sunt nevoit sa pun la vanzare golful .
Descriere:
-masina e de la inceputul anului 1994 , e versiunea gt editie speciala, 4 usi,
-motor 1.8 cod ABS (66kw), bordul indica 140050 km in momentul de fata
-geamuri electrice,
-faruri electrice +pleoape faruri
-aer conditionat functionabil
-inchidere centralizata
-folii llumar pe spate si luneta
-calculator de bord
-volan reglabil
-scaune sport
-sistem de franare pe discuri pe ambele punti
-jante de aliaj pe 15" PLW model frumos cu cauciucuri de vara bridgestone in stare buna
-jante de tabla pe 14" cu cauciucuri de iarna
-kit GT si prelungire GTI
-doua polite spate ,cea originala impecabila si una facuta din pal si imbracata in mocheta
-toba bosal -are un sunet placut ,infundat
Daca mi-a scapat ceva voi aminti de ele ulterior.
Masina de cand e la mine, adica din 27.09.210 , ~137500 km, are schimbat :
-la 138400 uleiul (10w40) si filtrul
-filtrul de polen
-lichidul de la servodirectie cod vw g00200
-termostatul Behr si antigelul g12+
-la 138990 km s-a schimbat kitul de ambreiaj Luk (placa si disc) pot demonstra cu factura, m-a costat 660 lei toata afacerea.
Masina se prezinta in stare buna ,are actele valabile ,itp pana in luna a 11.2012 si asigurare pana in luna a 11-a anul asta ,sunt al doilea proprietar pe cartea mainii ,motorul trage bine ,masina nu troncane ,singurele probleme mecanice ar fi dupa cum cred eu, pompa de apa ori ceva rola findca se aude ceva huruit din zona curelelor si flansa de racire ca mi se prelinge putin antigel pe blocul motor .
Cureaua de la distributie are data pe ea 19.09.2008 si fostul proprietar a zis si a scris in cartea masinii ca le-a schimbat pe toate 3 la 130000km in 2009 + filtru aer ,filtru benzina si buji.
Din punct de vedere estetic masina arata bine ,dar are si cateva probleme din cauza ruginei ,cum ar fi haionul care am incercat sa il fac clean si nu mi-a iesit din cauza celui care a sudat prost, pragurile nu mai sunt asa de sanatoase si are un luft de cand am luat-o cred ca e din suportii de la spoiler-ul fata.
Consumul masinii: la drum lung am scos 6.8-7l ,in oras aproximativ 8-9l , mixt 7-8l .
Pentru cei interesati , astept intrebari aici sau pe privat.
Pret: 2300 euro sau 2100 euro fara jantele de vara.
https://img577.imageshack.us/g/imagine0706.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...agine1651.jpg/ cam asa arata haionul dupa ce mi l-a sudat mecanicul ila care s-a dovedit a fi unul de 2 lei , cu siguranta se poate repara si finaliza ceea ce am inceput.

Last edited by ovidiup; 18-05-11 at 17:48.
ovidiup is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -