Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Anunturi Auto VW

Anunturi Auto VW Masini VW de vanzare si piese pentru VW

Reply
 
Thread Tools
Old 08-12-10, 09:33   #31
bankaru g3

Stage 5
 
bankaru g3's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 504
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

multumesc! ai PM
bankaru g3 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 19:48   #32
retro_renault
VW Driver

Stage 5
 
retro_renault's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 853
Member of:
[VW]
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

salut! cat sunt butoanele de la climatizare din bord (cele 3) ? ms
retro_renault is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 20:41   #33
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

salut.un pret bara fata?fara buza si semnale.daca se poate pe pm.multumesc
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 13-12-10, 13:14   #34
bankaru g3

Stage 5
 
bankaru g3's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 504
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

0763832813
bankaru g3 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 17:36   #35
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

Am luat de la tine farurile + rezerva + scrumiera spate Golf 3.
Au ajuns cu FanCurier. Cutia impecabila pe exterior, la interior jale mare.
Rezerva e tocita destul de rau (e SH, dar totusi...)
Farurile au venit "muci" ca sa zic asa: far dreapta spart, 2 cleme metalice care tin sticla lipita de plasticul-suport rupte, un fel de surubel de reglaj rupt si ala. Farul de pe partea stanga joaca totul in el, se misca partea cu lupele in fata si in spate la cea mai mica miscare, deci si ala la interior are ceva rupt.
Nu acuz pe nimeni, cel mai mare idiot fiind eu, ca am avut incredere sa iau piese SH fara sa le vad decat in poze si ca am avut curajul sa le primesc prin curierat.
Aveti grija deci la tranzactiile online. Nu doresc nimanui sa pateasca ce am patit eu: sa ramana ca la dentist, cu gura cascata si banii luati. Deci, mare atentie!
__________________
Real car guys respect other car guys !
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 20:09   #36
emowreck23

Stage 4
 
emowreck23's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 213
Unhappy Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

Quote:
Originally Posted by AnduGTR View Post
Am luat de la tine farurile + rezerva + scrumiera spate Golf 3.
Au ajuns cu FanCurier. Cutia impecabila pe exterior, la interior jale mare.
Rezerva e tocita destul de rau (e SH, dar totusi...)
Farurile au venit "muci" ca sa zic asa: far dreapta spart, 2 cleme metalice care tin sticla lipita de plasticul-suport rupte, un fel de surubel de reglaj rupt si ala. Farul de pe partea stanga joaca totul in el, se misca partea cu lupele in fata si in spate la cea mai mica miscare, deci si ala la interior are ceva rupt.
Nu acuz pe nimeni, cel mai mare idiot fiind eu, ca am avut incredere sa iau piese SH fara sa le vad decat in poze si ca am avut curajul sa le primesc prin curierat.
Aveti grija deci la tranzactiile online. Nu doresc nimanui sa pateasca ce am patit eu: sa ramana ca la dentist, cu gura cascata si banii luati. Deci, mare atentie!
si eu stiu un coleg care in loc de grila fara semn a primit o scandura...(nu dau nume)
emowreck23 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 20:29   #37
DEY_tm

Stage 2
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 50
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

@ AnduGTR
De apreciat ca nu acuzi pe nimeni, nici tu nu ai gresit, e tot mai normal sa cumperi si de pe net, asta e parerea mea. Aduc in discutie felul in care baietii de la unele firme de curierat fac schimbul prin parcari .... TRAGIC .... chiar am fost luat la ocazie / stop de un sofer de camion care urma sa faca schimbul, apoi ne deplasam mai departe, deci ce am auzit prin cutii... scria pe ea fragil si el o muta cu piciorul mai ceva ca mutu, nesimtire mare vere. Bafta baieti si scuze daca v-am deranjat, numai bine.
DEY_tm is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 21:22   #38
bankaru g3

Stage 5
 
bankaru g3's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 504
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

andu gtr desi cred ca nu mai era nevoie sa mai scrii si aici , acest lucru ducand la alte si alte offtopicuri , iti raspund , asa cum am facut si pe mess , si la mesajul privat de aici de pe 4t, dar daca asa ai considerat ca e bine nici o problema , nu e cu suparare pt ca nu am un tel in viata de vanzarea pieselor auto.
aici este masajul trimis catre andru gtr ca raspuns la pm-ul lui:

"iti raspund si aici , la inceput am crezut ca e o gluma mesajul tau. niste nenorociti astia d ela fan ! iti spun sigur farurile cand au plecat de la mine nu aveau joc in oglinda, nu aveau cleme rupte nici rozete de reglaj rupte, nu erau ciobite , motorasele de reglaj functionau , le-am testat , am mers si cu masina aia noaptea pe o distanta scurta si nu mi s-a parut nimic in neregula cu ele . cel spart e din vina lor si cel cu joc in oglinda la fel , daca un far a ajuns sa se sparga in halul in care zici tu iti dai seama la ce socuri a fost supus coletul si de la atatea zdruncinaturi probabil ca a cedat si interiorul celulailalt far! imi pare nespus de rau pt situatia in care s-a ajuns, imi pare rau ca nu ai vb cu prietenu tau , ti le dadeam prin el , si asa le putea verifica si el starea si ajungeau si in siguranta. in incheiere vreau sa-ti spun ca mai am un far pe acasa cu doua camere , nu mai stiu in ce stare este , cred ca are o ciobitura mica , daca ai nevoie de el pt diverse piese gen rozete reglaj si altele ti-l donez prin orice prieten de-al tau care ajunge in bucuresti."


pun si pozele pe care i le-am aratat inainte de a i le trimite. imi pare rau ca n-am facut poze si cu ambalarea , farurile au fost invelite in multa folie cu bule , apoi dat cu scoci , in interoor a fost pusa multa hartie , si niste bule mari de aer si puse intr-o cutie de carton rezistenta.
farurile au fost 250 de ron cu tot cu motorase pt reglaj electric , roata 50 de ron iar scrumiera moca.
in incheiere le dau incredere celor care dezmembreaza cand spun ca nu trimit colete in tara!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 007.jpg
Views:	36
Size:	1.98 MB
ID:	1780971   Click image for larger version

Name:	Picture 008.jpg
Views:	35
Size:	2.00 MB
ID:	1780972   Click image for larger version

Name:	Picture 009.jpg
Views:	31
Size:	1.89 MB
ID:	1780973  

Click image for larger version

Name:	Picture 025.jpg
Views:	31
Size:	2.00 MB
ID:	1780974   Click image for larger version

Name:	Picture 002.jpg
Views:	33
Size:	1.99 MB
ID:	1781027  

Last edited by bankaru g3; 14-12-10 at 21:28.
bankaru g3 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-10, 23:26   #39
AnduGTR

Stage 5
 
AnduGTR's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 924
Member of:
[MACS]
[FORD]
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

Am zis clar....nu te acuz, m-am chinuit pot spune sa le dezambalez. Erau ambalate bine. Dar nu vreau sa ma gandesc in ce conditii au fost transportate. Nu am zis sa nu ia lumea de la tine. Doamne fereste! Farurile (la fel ca si restul pieselor din colet) erau f. bine ambalate. Dar datorita politicii firmei FanCurier nu poti sa desfaci coletul decat dupa ce semnezi, dai banu` si iesi din sediu (cel putin asa e la noi la Buzau), ei spunand :ca daca ambalajul nu are semne vizibile de dauna", adica daca ambalajul exterior (cutia in cazul meu) este intreg nu ii intereseaza ce e inauntru sau in cate bucati s-a spart, dand vina pe cel care le-a ambalat "in prezenta unui alt curier" la sediul firmei de unde a plecat produsul. Pe romaneste, nu prea am ce sa le fac. NU ZIC SA NU LUATI PIESE DE LA Bankaru G3, zic doar sa aveti grija cu cine le aduceti. Eu mi-am luat-o. Cu o sticla de far, desfacute bucatele, bibilite, reparate o sa ajunga in final pe masina in stare impecabila. Alex, vorbim pe messenger. Port dusmania cea mai mare firmei de curierat care de acei bani de transport (45 RON sa ajunga coletul + 20 RON sa se intoarca banii la Alex, respectiv Bankaru G3 pe forum) nu a facut decat sa distruga coletul care era ambalat model,nu trantit in cutie. Deci cine a zis mai sus ca soferii imping cutiile cu picioarele nu cred ca a mintit cu nimic. Numai bine.

Last edited by AnduGTR; 14-12-10 at 23:29.
AnduGTR is offline   Reply With Quote
Old 22-12-10, 10:50   #40
bankaru g3

Stage 5
 
bankaru g3's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 504
Default Re: Dezmembrez golf 3 rolling stones

valabil
bankaru g3 is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -