Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-11, 16:43   #226
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

azi i-au ridica masina lui scripcaru cei de la ridicari =)) de la maternitate. imi vine sa ma urc pe pereti de ciuda ca nu am reusit sa ii fac poza, dar eram in trafic si ningea ca dracu... chiar n-am avut cum sa fac si o poza .
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 12:23   #227
|Alex|
Banned

Stage 3
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 163
Member of:
[VW]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

romanasii nostri sunt inventivi
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Img115.jpg
Views:	238
Size:	1.02 MB
ID:	1973421  
|Alex| is offline   Reply With Quote
Old 20-04-11, 20:00   #228
run4fun

Stage 5
 
run4fun's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 311
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Corect. Mai nou nu ai unde sa parchezi. Sunt 100 de locuri goale dar toate blocate si nu poti parca si tu ca omu 2 minute. SI eu am asa ceva si nu il ridic niciodata.
run4fun is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 11:44   #229
golf4_dric

Stage 5
 
golf4_dric's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 420
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

eu sincer le-as desfiinta pe toate ,te duci in centru si sunt ridicate toate ,gasesti loc de parcare la periferie de acolo o iei la pas si ajungi in centru .
golf4_dric is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 17:26   #230
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Quote:
Originally Posted by golf4_dric View Post
eu sincer le-as desfiinta pe toate ,te duci in centru si sunt ridicate toate ,gasesti loc de parcare la periferie de acolo o iei la pas si ajungi in centru .
cum adica , pai si primaria de unde mai "trage" niste bani din buzunarele noastre daca nu cu parcarile.au si eu nevoie sa mai faca o vila , sa mai schimbe o masina cu care umbla de anu trecut , oameni "speciali" cu nevoi "speciale".

vad ca pe langa parcarile astea cu "caracatita" sunt la moda parcarile cu plata peste tot.si la ceasu rau unde pana mai acum o luna era parcarea moca , acum e cu plata.ce si-au zis ei , bah uite aici e mult trafic si se vor face bani destul de frumusei , hai sa trantim un aparat si-un semn si ii punem pe fraieri sa plateasca.
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 18:44   #231
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Și la corpul P au făcut cu plată că acolo mereu e full de la studenți și profi
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 21-04-11, 19:04   #232
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Sa ne intelegem de la inceput, nici eu nu sunt de acord cu chestile alea galbene ce blocheaza locul de parcare, folosesc masina zi de zi si ma confrunt cu n cazuri in care ar trebui sa las masina la ceva distanta fata de locul unde trebuie sa ajung, dar hai sa revenim cu picioarele pe pamant, sa lasam gandirile tipice de roman la o parte si sa gandim logic, te nasti in pielea goala, masina nu iti atarna de cordonul ombilical, din capul locului trebuie sa fi constient ca daca esti sofer cu masina trebuie sa te astepti la ceva neplaceri cum ar fi: taxe, carburanti, revizii, o vopsea etc, daca faci parte din aceasta categorie trebuie sa fi constient ca nimeni nu iti asigura loc de parcare intr-un oras conceput pentru anii 1500, daca ai bulan il prinzi si pe ala cu plata pana la urma, daca nu, autobuzul circula , noi suntem un caz fericit pentru ca avem locurile de parcare cu plata marcate si automate ce functioneaza, in Tg Mures spre exemplu, nu stii daca ai oprit masina intr-un loc cu plata si daca totusi ai oprit , tichetele de parcare se gasesc in magazine unde deseori nu gasesti sau sunt inchise. Ia exemplul marilor orase europene, cei care folosesc masina sunt cei ce stau in afara orasului, o parcheaza la marginea acestuia (oras) si de acolo transportul in comun, mult mai simplu si mai ieftin, dar nu! pe noi ne intereseaza cati bani fac aia cu parcarile si cu ce masini se da vecinul si daca se poate sa parchez masina in Bamboo fix langa scena... trist dar adevarat
__________________
Y!M dbig.sounds
Dealer Autorizat pentru toata gama de produse Digital Designs si PowerCell
S-A DESCHIS
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 22-04-11, 10:11   #233
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Trist dar adevarat Radu...
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 09:58   #234
kiry
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 573
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

permis Pitesti?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_0259.jpg
Views:	247
Size:	395.9 KB
ID:	2039674  
kiry is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 10:00   #235
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Parcarile de genu sunt la ordinea zilei oriunde in Brasov
Paul is offline   Reply With Quote
Old 10-06-11, 10:02   #236
kiry
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 573
Member of:
[Opel]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Quote:
Originally Posted by Paul View Post
Parcarile de genu sunt la ordinea zilei oriunde in Brasov
ideea e ca mi se pare ca e una si aceeasi persoana, am mai pus o poza acelasi loc, aceeasi parcare, alta masina (matiz) ma gandeam ca are probleme cu masinile mici dar cred ca eo amprenta tipica.


ps.: da, e femeie )
kiry is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 02:28   #237
pebbles

Stage 3
 
pebbles's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 154
Member of:
[FORD]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

\
Quote:
Originally Posted by Paul View Post
Parcarile de genu sunt la ordinea zilei oriunde in Brasov
opreste-te dupa oriunde
si daca e femeie ce?e genul de parcare facuta la repezeala
totusi e parcata pe un loc de parcare,nu e pusa de-an pixu' pe orice trotuar/intrare-iesire de undeva,loc pt pers cu handicap
__________________
n-am!
pebbles is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 11:54   #238
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Mai e una in zona mea care parcheaza un polo pe 2 locuri ) e cam mare masina asta pentru un loc deaia ii trebuie 2.
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 13:04   #239
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Quote:
Originally Posted by pebbles View Post
\

opreste-te dupa oriunde
si daca e femeie ce?e genul de parcare facuta la repezeala
totusi e parcata pe un loc de parcare,nu e pusa de-an pixu' pe orice trotuar/intrare-iesire de undeva,loc pt pers cu handicap
aia ti se pare tie parcare la repezeala si pe un singur loc de parcare?eu vad ca e pe doua locuri.

oricum , nu inteleg , cum vine asta cu parcarea la repezeala??e asa greu sa mergi cu ~1m mai in fata si sa brachezi rotile alea mai mult sa te poti incadra macar intre liniile alea 2 care constituie un loc de parcare?
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 11-06-11, 20:05   #240
dexter_20

Stage 5
 
dexter_20's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2,117
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: Cum conduc/parcheaza brasovenii !?

Quote:
Originally Posted by Tzzantaru View Post
cum adica , pai si primaria de unde mai "trage" niste bani din buzunarele noastre daca nu cu parcarile.au si eu nevoie sa mai faca o vila , sa mai schimbe o masina cu care umbla de anu trecut , oameni "speciali" cu nevoi "speciale".

vad ca pe langa parcarile astea cu "caracatita" sunt la moda parcarile cu plata peste tot.si la ceasu rau unde pana mai acum o luna era parcarea moca , acum e cu plata.ce si-au zis ei , bah uite aici e mult trafic si se vor face bani destul de frumusei , hai sa trantim un aparat si-un semn si ii punem pe fraieri sa plateasca.
Eu o vad ca pe o investie: Primaria investeste bani in amenajarea parcarilor, bani pe care vrea sa-i recupereze in scopul altor investitii (nu vile, nu masini) de modernizare a orasului. Si pana la urma...e o suma asa de mare ceruta pe un loc de parcat? Stiu ca sunt offtopic.
__________________
I rise and u FALL!!!
dexter_20 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -