Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 16-10-11, 14:06   #1171
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

BV 10 UGI, nu UEI.

cica a derapat doar, nu stia ca e curba deosebit de periculoasa. nu a fost vorba de depasire neregulamentara. si cica nu exista nici un document care sa ateste sau nu dreptul si 'putinta' lui huidu in cele ale sofatului. document care trebuia emis de spitalul din austria.

Last edited by B 83 RMJ; 16-10-11 at 14:13.
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 09:25   #1172
Robert Rby

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Cum adica nu este depasire neregulamentara,cand e linie continua si este intr-adevar o curba urata de tot unde s-a intamplat?!
In 2009 pe aceeasi portiune de drum a mai avut o data carnetul luat..Nu stia ca vine curba periculoasa?
Mi se pare ciudat sa tii partea unui om care a provocat un accident care s-a soldat cu 3 morti..Ii tii partea atunci cand e la ski si da cu capul de copaci..da..e demn de mila..dar nu acum,cand putea sa fie oricare dintre noi..
Este strict parerea mea si nu vreau sa supar pe nimeni.. ?
Robert Rby is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 09:34   #1173
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Se pare ca a murit si a treia persoana care initial supravietuise dar era in coma
Serban Huidu este cercetat pentru ucidere din culpa
Paul is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 09:43   #1174
Tracto

Stage 5
 
Tracto's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 509
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

To ce pot sa spun este : Groaznic !
Tracto is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 09:44   #1175
Bigu

Stage 5
 
Bigu's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,762
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Competitor CNCA]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

BAAAAAAA CANCAN
Bigu is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 09:59   #1176
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Cam astea sunt datele din momentul de fata, de la a spune la a face este cale lunga
Avem un exemplu clar (din pacate) cu baiatul din Sacele care a omorat 3 fete pe str Carpatilor, nici pana acum nu s-a facut absolut nimic si a trecut aproape un an.

Last edited by Paul; 17-10-11 at 10:01.
Paul is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 12:24   #1177
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Robert Rby View Post
...
Mi se pare ciudat sa tii partea unui om ...
ti se pare. eu nu ii iau apararea deloc. este genul de smeker bucurestean pe care il dispretuiesc.
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 12:41   #1178
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Paul View Post
Cam astea sunt datele din momentul de fata, de la a spune la a face este cale lunga
Avem un exemplu clar (din pacate) cu baiatul din Sacele care a omorat 3 fete pe str Carpatilor, nici pana acum nu s-a facut absolut nimic si a trecut aproape un an.
Asta nu-i nimic.Daca-si mai aduce cineva aminte de accidentu ala de acum vreo 3 ani de la Hidromecanica , cand un "purtator din asta de carnet" care abia avea o luna experienta a intrat intr-un taxi iar pasagera a murit , nici in ziua de azi n-a patit omu nimic , ba chiar mai mult de atat , conduce iar....
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 12:43   #1179
Robert Rby

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Ah,dar nu faceam referire la nimeni..Vorbeam in general,ca sigur sunt persoane care pun problema: '' Saracu' prin ce trece''.. Sarac e ala care poimaine se duce la inmormantare..
Nu e vorba ca e bucurestean,brasovean..E vorba ca s-a intamplat ce s-a intamplat si singurul vinovat din toata ecuatia asta este el,soferul masinii care a produs accidentul..
Robert Rby is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 14:34   #1180
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by B 83 RMJ View Post
eu nu ii iau apararea deloc. este genul de smeker bucurestean pe care il dispretuiesc.
Si eu pot spune ca nu-mi place de tine ca ai Logan de Bucuresti, sigur trebuie sa fi jm3ch3r.
E conceptie de om limitat

Huidu e un om cu mult bun simt, lucru extrem de rar in show-biz ul romanesc, iar acest ultim incident sigur ii va incheia cariera, si ii va incheia probabil si viata lui cum o stiam pana acum.

E simplist si poate pripit sa judecam noi din exterior cat si cum trebuie sa plateasca fiecare

Fi sigur ca intr un fel sau altul omul o sa plateasca, daca nu fizic, cel putin psihic mai mult ca sigur iar in cazul lui, e tragic
Paul is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 15:24   #1181
Cipri10

Stage 5
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 411
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Acum a fugit si din spital ca sa nu dea ochi cu presa .... ori daca nu avea nici o vina si pur si simplu a "derapat" masina nu fugea .
Cipri10 is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 15:35   #1182
B 83 RMJ

Stage 5
 
B 83 RMJ's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 512
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

@paul: fara suparare, dar poti sa spui ce vrei. nu are treaba numarul de inmatriculare cu persoana in sine. dar ziceam ce au zis si cei de la tv, nu trebuie sa ii iei tu acuma apararea.

si oricum ma refeream la el ca sofer, nu ca producator tv, pentru ca acolo este alt om, si sunt de acord cu tine. dar am avut de-aface cu bucuresteni in trafic si mai ca ies la tine cu pistolu' (de parca n-ai fi vazut pe la tv), daca nu te misti sa treci strada mai repede ca pieton, sau daca nu ii dai lui prioritate desi tu ai acest drept.

si ca tot iei apararea bucurestenilor, am vazut la gara saptamana trecuta pe la ora 14 ceva ce nu credeam ca o sa vad: un gip bucurestean a lovit un nene pe trecerea de pietoni, soferul s-a dat jos din masina, l-a ridicat pe om de pe jos, i-a dat un sut in fund si i-a spus sa se miste. e corect din punctul tau de vedere nu?

a ... si sa sti ca din cauza unei proaste cu un discovery 3 care facea pe desteapta am fost eu chemat ca martor in tribunal, pentru ca a intrat intentionat intr-un autobuz, cand ala a claxonat-o ca a adormit la semafor. si multe alte intamplari petrecute chiar in bucuresti. asta ca sa nu mai judeci oamenii dupa cum gandesti tu, ci ca sa vezi ca cel putin in cazul meu am motive intemeietate dpdv al meu cand sustin aceste lucruri. oricum si numarul de inmatriculare B 111 LOL mi se pare ciudat, mai bine punea K K T (pe bat)....

nu cotneaza ca e om de televiziune, conteaza ca a facut ce a facut, chiar daca nu e vina lui 100%, ca doar nu a vrut el sa derapeze. ghinionul poate sa loveasca pe oricine, asta e.

p.s. ti-am dat un raspuns calm, nu este unul acidulat, nu vreau polemici. doar mi-am spus punctul de vedere. asta in caz ca tu sau altcineva are impresia ca am chef de scandal, sa jignesc pe cineva sau sa 'limitez mental' pe careva cum am citit mai sus...

Last edited by B 83 RMJ; 17-10-11 at 15:41.
B 83 RMJ is offline   Reply With Quote
Old 17-10-11, 15:44   #1183
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Eu spun ceva, tu altceva

Gandirea gen, toti bucuresteni sunt idioti/jmecheri/etc in trafic si nu numai e aberanta, la fel cum italieni cand aud de romani se gandesc la tiganii care ii fura sau mai stiu eu ce

E normal sa existe si exceptii de la regula, dar nu ii baga pe toti in aceiasi oala

Dupa cum spuneam
Quote:
E simplist si poate pripit sa judecam noi din exterior cat si cum trebuie sa plateasca fiecare

Fi sigur ca intr un fel sau altul omul o sa plateasca, daca nu fizic, cel putin psihic mai mult ca sigur iar in cazul lui, e tragic
Am trecut prin cateva accident mai nasoale, din fericire fara pierderi de vieti si nu e deloc placut sa fi aratat cu degetul cand lumea vorbeste doar sa se afle in treaba fara nici o legatura sau macar cu o idee despre a stii ce s-a intamplat. La a da din gura si a arata cu degetul suntem primii

Ma rog, intru deja in alt capitol si n-are rost
Eu unul am incheiat, ultimele 2 posturi despre subiect sper sa ma fi facut inteles.

Last edited by Paul; 17-10-11 at 15:50.
Paul is offline   Reply With Quote
Old 27-10-11, 17:21   #1184
Alex.T

Stage 4
 
Alex.T's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 294
Member of:
[DACIA]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

https://www.youtube.com/watch?feature...&v=bDwJgE5CNNI Atentie mare la trecerea aia...
Alex.T is offline   Reply With Quote
Old 01-11-11, 12:24   #1185
Tracto

Stage 5
 
Tracto's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 509
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Pe Bd-ul Saturn acum 3 zile.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image6677.jpg
Views:	119
Size:	276.7 KB
ID:	2207255  
Tracto is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -