Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 11-02-11, 23:19   #16
reshizzo_s13

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,472
Member of:
[Nissan]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

mai are cineva idei? .. mam dat azi prin bartolomeu ... sens giratoriu de la hornbach in spre bran .. foarte putini masini ..
reshizzo_s13 is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 23:29   #17
Alex _Ice

Stage 4
 
Join Date: May 2010
Posts: 231
Member of:
[VW]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

idei nu ... pune si tu o poza cu 200 SX-u ca tare vreau sa il vad
aici sau pe masinile noastre modificari .
Alex _Ice is offline   Reply With Quote
Old 11-02-11, 23:34   #18
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Are topic omu pe Nissan. Cauta acolo.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 17:43   #19
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

dar are cineva o masina calumea de drift???sau vreti cu 316 sa faceti cerculeti si sa scrieti pe youtube drift cu 316
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 18:03   #20
costinbv
Mercedes Driver

Stage 5
 
costinbv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,157
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
[MERCEDES]
[4Wheels]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Quote:
Originally Posted by 450yfz View Post
dar are cineva o masina calumea de drift???sau vreti cu 316 sa faceti cerculeti si sa scrieti pe youtube drift cu 316
stai linistit ca daca avea masina pregatita de drift nu se dadea prin giratorii ) stia el unde sa mearga )
costinbv is offline   Reply With Quote
Old 12-02-11, 18:43   #21
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Frectie un post mai sus daca te oboseai sa-l citesti vedeai ca nu are 316 ci are un Nissan si mai exact 200sx s13.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 10:19   #22
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

si asta inseamna ca este o masina de drift sau ce!mi se pare jalnic sa zici ca vrei sa faci drift si de fapt sa faca niste amarate de cerculete si acum pnm exista net da si daca scri pe youtube drift o sa vezi ce inseamna drift nu niste cerculete si banuiesc ca nici blocant nu are masina dar alte chesti esentiale de drift asa ca topicul este o prostie sincer!
__________________
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 10:36   #23
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Ce le stii tu pe toate ca un batran intelept.

Banuiesti prost. Masina are lsd. Toti au inceput cu cercuri. Zi-mi tu unde poti sa te antrenezi in tara asta de cacat in afara de parcari de magazine?

Ce inseamna la tine o masina de drift? Stickere? Sau fara rollbar nu poti sa te invarti sau ce? Ce-ti mai trebe in afara de blocant, power, suspensie si multe gume de aruncat?

Data viitoare cand o sa mai iasa acest 200sx la drift o sa pun personal camera pe masina ca sa nu mai fie discutii.

Succesuri.

ps. Mai pune si tu niste semne de punctuatie prin propozitii sa te inteleaga omu, nu sa stea 10 minute sa descifreze ce ai scris.
__________________

#Peugeot 306 Sedan 1.8TD Tel: 0748.313.819 | Y!M: coca_roby

Last edited by Robert Coca; 13-02-11 at 10:58.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 12:50   #24
450yfz

Stage 5
 
450yfz's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 2,449
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

chiar vrem sa vedem ce stie
450yfz is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 13:03   #25
Robert Coca
Peugeot Driver

Stage 5
 
Robert Coca's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,062
Member of:
[4Rally]
[PEUGEOT]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Imi place ca ai raspuns foarte concret.
Robert Coca is offline   Reply With Quote
Old 13-02-11, 13:38   #26
reshizzo_s13

Stage 5
 
Join Date: May 2008
Posts: 1,472
Member of:
[Nissan]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

ce are topicul cu "ce am" si "ce stiu" ???
nu e vorba de circulete ca alea ma plictisesc pe mine, eu vreau sa gasesc un spatiu unde pot sa i dau la maxim si sa ma antrenez
da cunosc circuitul din ghimbav problema este ca acolo merge doar din pacate cu viteza mica si cu frana de mana asta ar fi un inceput, da!
nu am spus ca stiu sau ca am sau sa ma dau mare
si stiu ce inseamna drift, dar ai impresia ca fiecare drift-er a inceput din prima zi cu o masiana in valoare de 10000 euro si stia deja din prima zi sa faca drift
fiecare incepem mici .. eu nu sunt genul ala de om care baga mii de euro in masina si apoi hai sa vad .. in primul rand fac treaba cu ce am, vad daca pot si daca imi place si apoi incep sa bag banul si sa o pregatesc dar totul costa timp si practica!!!
__________________
NISSAN 200SX - s13-sr20 project - my drift bitch
SUBARU IMPREZA MY08 - boxer diesel - my daily driver
reshizzo_s13 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 20:13   #27
GSI1987

Stage 5
 
GSI1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 504
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Quote:
Originally Posted by reshizzo_s13 View Post
ce are topicul cu "ce am" si "ce stiu" ???
nu e vorba de circulete ca alea ma plictisesc pe mine, eu vreau sa gasesc un spatiu unde pot sa i dau la maxim si sa ma antrenez
da cunosc circuitul din ghimbav problema este ca acolo merge doar din pacate cu viteza mica si cu frana de mana asta ar fi un inceput, da!
nu am spus ca stiu sau ca am sau sa ma dau mare
si stiu ce inseamna drift, dar ai impresia ca fiecare drift-er a inceput din prima zi cu o masiana in valoare de 10000 euro si stia deja din prima zi sa faca drift
fiecare incepem mici .. eu nu sunt genul ala de om care baga mii de euro in masina si apoi hai sa vad .. in primul rand fac treaba cu ce am, vad daca pot si daca imi place si apoi incep sa bag banul si sa o pregatesc dar totul costa timp si practica!!!
salut, poate lasi un nr de tel sau uite al meu se vede la inmatriculari acolo, si cand mai iesi cu masina ne intalnim ,eu am un urs 325i si tot virajele stanse imi plac si sensurile giratori mai mari la fel caut un loc unde sa ma distrez. oricum bine ca ai tractiune spate si nu fata ca atunci distractia era sa accelerezi intre 2 semafoare dar pana sa ajungi la al-2-lea franai ca trecea strada o baba pe trecerea de pietoni .
GSI1987 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-11, 22:55   #28
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Nu mai vorbiti de babe ca activez si eu putregaiul de reno cu
4x4 cu programul rabla
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 02:59   #29
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Quote:
Originally Posted by reshizzo_s13 View Post
ce are topicul cu "ce am" si "ce stiu" ???
nu e vorba de circulete ca alea ma plictisesc pe mine, eu vreau sa gasesc un spatiu unde pot sa i dau la maxim si sa ma antrenez
da cunosc circuitul din ghimbav problema este ca acolo merge doar din pacate cu viteza mica si cu frana de mana asta ar fi un inceput, da!
nu am spus ca stiu sau ca am sau sa ma dau mare
si stiu ce inseamna drift, dar ai impresia ca fiecare drift-er a inceput din prima zi cu o masiana in valoare de 10000 euro si stia deja din prima zi sa faca drift
fiecare incepem mici .. eu nu sunt genul ala de om care baga mii de euro in masina si apoi hai sa vad .. in primul rand fac treaba cu ce am, vad daca pot si daca imi place si apoi incep sa bag banul si sa o pregatesc dar totul costa timp si practica!!!

pe cheia dupa babarunca sunt ceva viraje dar este cam departe

ps: frectie adevaratele masini tunate si bune la toate se gasesc DOAR la HALCHIUMOTORSPORT? nu mai te baga in seama pe aicea si vb aiurea daca te uitai baiatul chiar munceste la masinutza lui,nu stiu ce stie el si nici nu il cunosct insa este unul din putinii care are o pasiune si munceste ptr ea si plus ca mai si baga bani spre diferentza de toti copchilasii care vin la tine si isi pun o toba sau mai stiu eu ce TURLING GEN UN STICKER sau doua leduri.
__________________
eu sunt genul de om parazitul tu deschizi usa eu darm zidul

CU ASTA NE VOM LAUDA IN CURAND
POSESOR DE BICICLETA CU TOATE PIESELE SHIMANO
gabitza121 is offline   Reply With Quote
Old 03-03-11, 03:03   #30
gabitza121

Stage 5
 
gabitza121's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 501
Member of:
[AUDI]
[RENAULT]
Default Re: drift in brasov .. locuri pentru practica

Quote:
Originally Posted by GSI1987 View Post
salut, poate lasi un nr de tel sau uite al meu se vede la inmatriculari acolo, si cand mai iesi cu masina ne intalnim ,eu am un urs 325i si tot virajele stanse imi plac si sensurile giratori mai mari la fel caut un loc unde sa ma distrez. oricum bine ca ai tractiune spate si nu fata ca atunci distractia era sa accelerezi intre 2 semafoare dar pana sa ajungi la al-2-lea franai ca trecea strada o baba pe trecerea de pietoni .
mai e varianta poiana daca ai tractiune fata,dar pe poiana mai rarutz vedem sa urce vreo unu mai sport ca e mai usor pe drum drept
gabitza121 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -