Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-11, 00:08   #886
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

Quote:
Originally Posted by Robert Coca View Post
Il provoc pe Yackone cu 205-u

Reamintesc: 306 sedan 1100kg 1.9D fara turbina 68cp+.
Pe weekend cred c-o scot s-o incalzesc...accept provocarea
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 14:47   #887
xedos6

Stage 4
 
xedos6's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

credeam ca vreti sa vedeti ce poate mazda...nu loganul
eu tot nu pot crede ca o fabia de 101 cp care e cu 50 kg mai usoara decat xedos(daca e ultima generatie de fabia...prima nu stiu cate kg are)poate sa fie mai rapida...la fabiile noi doar rs este mai rapida...si doar cu o secunda si ceva...probabil e o fabia generatie veche gri cu tuning pe care am mai vazut-o prin cristian si brasov si pe care o intrec la orice ora.
nu vreau sa jignesc pe nimeni...dar nici eu nu pot spune ca bat la liniute cu fiesta de 70 cp si 1150 kg pe unul cu 200 cp...e o aberatie...desi cu fabia poate ai o sansa daca nu stiu eu sa plec de pe loc si a ta prinde suta in 10 secunde si ceva...a mea in 8.4...dar tot nu pot crede.
am mai spus ca va uitati prea mult la filme cu urmariri de masini gen to fast to furios...si credeti ca politia se infiltreaza pe site-uri ca sa va prinda.
baietii din halchiu trec tot timpul prin codlea si desi sunt o gramada de motive pentru care puteau fi sanctionati...nu si-au luat amenzi...nu va mai stresati!
daca am cauciucuri de iarna e un dezavantaj mare?pierd din aderenta la plecari? ca sa stiu daca vin acum sau mai astept sa scap la bani sa imi iau de vara!
__________________
xedos 6 . V6 .2000cc .doar 140 CP . 1190 kg .
schimb la 7000 ca mai incolo e rosu si...
FIESTA violet
xedos6 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 14:59   #888
coni

Stage 4
 
coni's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 205
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

cam are dreptate XEDOS 6 la faza cu politia,mai ridicati va din fatza tastaturii baieteilor
coni is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 15:10   #889
costinbv
Mercedes Driver

Stage 5
 
costinbv's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,157
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[DACIA]
[MERCEDES]
[4Wheels]
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

xedos nu am nimica cu tine insa pot baga mana in foc ca acea "fabia gri" te va bate chit ca nu am vazut cum merge mazda...si tu zici ca prinde suta in 8.4sec...prindea cand e noua...si sa fim sinceri...ce masina cu 140cp prinde cu mult sub 10sec suta...dar probabil ca tu ai avantajul cuplului la motorul v6....si din cate stiu eu gumele de iarna sunt mai moi decat cele dde vara si automat ai o aderenta mai buna....

dar sa terminam cu prostiile si cu smardoiala din spatele monitoarelor....trebuie sa ne vedem toti intro zi sa vedem ce pot masinile noastre....si abea atunci suntem in masura sa judecam
__________________

Low bitch
1994 Mercedes Benz w202 C180 Classic 122HP - Gold Pearl (under construction)

2012 Range Rover Sport SE SDV6 3.0 Black Pearl
2007 Smart ForFour 1.3 Pulse 110HP Black & Silver
2006 SSangYong Rexton 2.7 XDi 180HP Candy Black Paint
1969 Dacia 1100 1.1 ~30HP X2
costinbv is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 16:00   #890
ionut_50

Stage 5
 
ionut_50's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 921
Member of:
[Honda]
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

Quote:
Originally Posted by xedos6 View Post
credeam ca vreti sa vedeti ce poate mazda...nu loganul
eu tot nu pot crede ca o fabia de 101 cp care e cu 50 kg mai usoara decat xedos(daca e ultima generatie de fabia...prima nu stiu cate kg are)poate sa fie mai rapida...la fabiile noi doar rs este mai rapida...si doar cu o secunda si ceva...probabil e o fabia generatie veche gri cu tuning pe care am mai vazut-o prin cristian si brasov si pe care o intrec la orice ora.
nu vreau sa jignesc pe nimeni...dar nici eu nu pot spune ca bat la liniute cu fiesta de 70 cp si 1150 kg pe unul cu 200 cp...e o aberatie...desi cu fabia poate ai o sansa daca nu stiu eu sa plec de pe loc si a ta prinde suta in 10 secunde si ceva...a mea in 8.4...dar tot nu pot crede.
am mai spus ca va uitati prea mult la filme cu urmariri de masini gen to fast to furios...si credeti ca politia se infiltreaza pe site-uri ca sa va prinda.
baietii din halchiu trec tot timpul prin codlea si desi sunt o gramada de motive pentru care puteau fi sanctionati...nu si-au luat amenzi...nu va mai stresati!
daca am cauciucuri de iarna e un dezavantaj mare?pierd din aderenta la plecari? ca sa stiu daca vin acum sau mai astept sa scap la bani sa imi iau de vara!
hai la sf gheorghe de 1 mai si te dai cu cine vrei,poate am sa ma dau si eu
ionut_50 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 17:10   #891
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

Quote:
Originally Posted by ionut_50 View Post
hai la sf gheorghe de 1 mai si te dai cu cine vrei,poate am sa ma dau si eu
tu ai 200cp.prea multi , nu se va da nimeni cu tine
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 07:42   #892
xedos6

Stage 4
 
xedos6's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

cand va aud..ca nu va dati ca ala are prea multi cai si va ascundeti adevarata putere a motoarelor...care e rostul...nu va ia nimeni boii de la bicicleta daca va intrece altul...daca era pe bani sau iti pierdeai masina ca in filme...mai ziceam sa va suparati...ar trebui sa ne intalnim si sa ne dam de placere si sa bem si o bere fara alcool dupa aceea...sa fim o adevarata comunitate de pasionati de fiare...doar numele a ramas de comunitatea brasov.
tocmai de aceea provocati accidente ca va apuca orgoliul cand sunteti depasiti in trafic si accelerati fiind un pericol pentru voi in primul rand si mai apoi pentru ceilalti participanti la trafic(crezi ca daca accelerezi cand esti depsit eu o sa prefer sa ma ciocnesc frontal?!!!...mai degraba te bag in sant!)
AR TREBUI SCHIMBAT numele topicului in "intalniri membri brasov care vor sa vada cum merg masinile lor...liniute si indemanare!"
ce s-o mai fi intamplat cu poligonul din tarlungeni...era un loc bun de antrenament!
imi place si mie sa plec primul de la semafor si sa ma iau cu cate o masina mai tare la drum lung...dar totul fair play...daca a intrat unul in depasire nu accelerez...il las sa treaca si daca chiar vreau sa ai arat ce tare sunt il depsesc dupa aia...
trebuie sa fim mai buni in trafic...de ce sa ne injuram cand putem sa ne flash-uim cand ne intalnim in trafic...il salut pe robert coca desi nu am apucat sa ai raspund la flash
xedos6 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 07:48   #893
xedos6

Stage 4
 
xedos6's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

nu ma deranjeaza sa ma dau cu o fabia de 150 cp chiar daca poate voi fi mai slab...ce farmec are sa te dai doar cu cei mult mai slabi? de multe ori poti sa te bucuri ca ai fost foarte aproape de o masina mai puternica pentru ca ai stiut sa schimbi mai bine sau sa iei curba cu viteza mai mare...
costinbv...honda civic de 140 cp prinde suta in 8.6 secunde...si un acord de 210cp in 9.3 ...nu sunt multe masini noi care sa prinda suta sub 9 secunde avand doar 140 cp...eu am si avantajul greutatii reduse fata de cele noi.
nu mai are toti caii tinand cont ca e din 97...dar nici fabia sau restul masinilor nu sunt noi. nu am decat vreo 180-192 nm cuplu...si v6-le trebuie turat ca pana in 3000 zici ca e corsa...dar il poti duce pana in 7300...la 7000 incepe zona rosie.
xedos6 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 09:47   #894
Paul

Stage 5
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,733
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
[SUBARU]
[4Rally]
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

Vorba lunga, saracia omului. Xedos vii la Sfantu?
Paul is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 11:27   #895
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

Quote:
Originally Posted by xedos6 View Post
nu ma deranjeaza sa ma dau cu o fabia de 150 cp chiar daca poate voi fi mai slab...ce farmec are sa te dai doar cu cei mult mai slabi? de multe ori poti sa te bucuri ca ai fost foarte aproape de o masina mai puternica pentru ca ai stiut sa schimbi mai bine sau sa iei curba cu viteza mai mare...
costinbv...honda civic de 140 cp prinde suta in 8.6 secunde...si un acord de 210cp in 9.3 ...nu sunt multe masini noi care sa prinda suta sub 9 secunde avand doar 140 cp...eu am si avantajul greutatii reduse fata de cele noi.
nu mai are toti caii tinand cont ca e din 97...dar nici fabia sau restul masinilor nu sunt noi. nu am decat vreo 180-192 nm cuplu...si v6-le trebuie turat ca pana in 3000 zici ca e corsa...dar il poti duce pana in 7300...la 7000 incepe zona rosie.
scurt pe doi! ma dau eu cu tine cand vrei u! accepti sau nu? k sa ne linistim
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 16:03   #896
xedos6

Stage 4
 
xedos6's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

nu cred ca pot veni la sf...
da...ma dau eu cu tine...cand si unde ca abia astept
xedos6 is offline   Reply With Quote
Old 29-04-11, 21:00   #897
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

Quote:
Originally Posted by xedos6 View Post
nu cred ca pot veni la sf...
da...ma dau eu cu tine...cand si unde ca abia astept
vino in livada s afaci cunostinta cu lumea acolo vedem unde mergem
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 09:39   #898
xedos6

Stage 4
 
xedos6's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

in ce zi si la ce ora...ca eu mai si lucrez. sa ma uit dupa numarul tau de inmatriculare?ca nu stiu pe nimeni...doar pe robert coca
xedos6 is offline   Reply With Quote
Old 30-04-11, 19:25   #899
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

Quote:
Originally Posted by xedos6 View Post
in ce zi si la ce ora...ca eu mai si lucrez. sa ma uit dupa numarul tau de inmatriculare?ca nu stiu pe nimeni...doar pe robert coca
unde lucrezi? sa nu fim colegi nu de alta? lasami nr tau pe privatr si te sun
ph88bas is offline   Reply With Quote
Old 02-05-11, 08:42   #900
xedos6

Stage 4
 
xedos6's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 263
Default Re: VERSUS (eventual provocari) cu masini de la Brasov

pai imi trimiti mesaj sau scrii pe topicul asta sau pe cel cu intalniri in livada si ne vedem...azi sunt liber de exemplu
xedos6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -