Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 02-02-06, 12:31   #1
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Default Proiectul RED BUGGY

Eu impreuna cu razvan cunoscut in lumea interlopa sub numele de alfa 33 ne am gandit la un proiect care sper sa va placa
Folosind o bucata de alfa romeo 33 care exista deja prin bunavointza lui razvan vom incerca construirea unui buggy
Acesta este un proiect in care abosolut toata lumea este binevenita indiferent cu ce poate sau cu ce vrea sa ajute : munca , piese , timp , umblatura , sustinere morala etc
Proiectul va incepe in curand in functie de cat de repede primesc raspuns din partea voastra
Mentionez ca desi poate unii dintre voi nu prea aveti idee in mare asa de mecanica nu i bai proiectul asta va poate ajuta sa invatati multe
Astept colaborarea voastra prin postarea pe acest topic
Odata ce ne am strans o mana de oameni demaram proiectul pe hartie isi ia fiecare cate o sarcina : suspensie , rollcage etc fiecare ce si doreste iar cand se incalzeste vremea ne apucam propiuzis de ea
o sa pun si ceva poze mai jos ca sa va faceti o idee
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	347958_1_142.jpg
Views:	709
Size:	12.8 KB
ID:	65853   Click image for larger version

Name:	347958_6_196.jpg
Views:	703
Size:	12.6 KB
ID:	65854  
__________________
PREA MULT TIMP LIBER DAUNEAZA MINTII SI ASA ODIHNITE
Flow is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 12:45   #2
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Default

ceva de genu ar trebui sa iasa doar ca o sa fie rosu si mult mai inaltzat din suspensii
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	alfa33schnitt_319.jpg
Views:	384
Size:	32.7 KB
ID:	65855  
Flow is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 13:17   #3
BMW-M-Power

Stage 5
 
BMW-M-Power's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 645
Default

i'm in baby..... vad eu cum fac cu timpul (care e cam limitat) dar nu o sa pierd asa ceva pt nimic in lume

aduc si camera?????
BMW-M-Power is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 17:22   #4
Horatiu
Speedline Motorsport Member

Stage 5
 
Horatiu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 594
Member of:
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default

eu ma bag chiar as vrea sa mai invat cate ceva numa ca stau un pic cam prost cu timpul dar se rezolva
Horatiu is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 17:28   #5
Yackone
Peugeot Driver

Stage 5
 
Yackone's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,136
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[PEUGEOT]
[4Rally]
[Design Team]
[SKODA]
[VW]
Default

i'm in!!!! o sa-mi fac timp printre lucrarea de licenta sa dau o mana de ajutor la asa proiect.am si eu neste poze cu un buggy din baia mare a unor amici de ai mei.din cate stiu eu acest este si omologat pentu circulatie pe drumuri publice....iar masina donatoare este un ford sierra...

am si neste nedumeriri...unde o sa-l construim??...ca ne tre un garaj ca sa facem asa ceva...de partea financiara a proiectului cine se ocupa????...si ar mai fi dar mai bine ne intalnim la un pahar de vorba si vorbim...la urmatoarea intalnire
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	07170008_134.jpg
Views:	560
Size:	442.6 KB
ID:	65887  
__________________
Yackone is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 18:31   #6
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default ajutor

pe electric se poate da o mana de ajutor ...pe suduri si alea alea nu le avem pe ajutor la montaj, pe manjit cu vaselina ....cand incepem?
__________________
I like the Power.
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 18:41   #7
alfa33

Stage 5
 
alfa33's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 354
Default

eu mai am 2-3 saptamani pana termin alfa dupa care pun la dispozitie cam toata mecanica necesara. Asa ca mai trebuie sa se adune echipa si sa gasim un loc de dat cu cheia. Ideea este ca masina sa fie una a clubului, chiar daca donez 2 masini de fapt pt asta asa ca sper sa se ia in serios proiectul.
__________________
Alfa Romeo 33 1.7 16V Quatrofoglio Verde
Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo
alfa33 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 19:03   #8
Catalyn
Renault Driver

Stage 5
 
Catalyn's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[Nissan]
[RENAULT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"alfa33\"
eu mai am 2-3 saptamani pana termin alfa dupa care pun la dispozitie cam toata mecanica necesara. Asa ca mai trebuie sa se adune echipa si sa gasim un loc de dat cu cheia. Ideea este ca masina sa fie una a clubului, chiar daca donez 2 masini de fapt pt asta asa ca sper sa se ia in serios proiectul.
un loc de dat cu cheia se poate gasii la mine si pun si vodka la bataie sa ne incalzim...off topic raspunde si tu la tel
Catalyn is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 20:53   #9
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Default Re: ajutor

Quote:
Originally Posted by \"catalyn\"
pe electric se poate da o mana de ajutor ...pe suduri si alea alea nu le avem pe ajutor la montaj, pe manjit cu vaselina ....cand incepem?
dupa sesiunea baietiilor facem intalnirea mult asteptata si punem la punct atunci toate detaliile
avand in vedere ca ne ajuta catalin cu locul putem incepe chiar mai devreme decat m am asteptat avand in vedere ca nu am crezut ca vom gasi 1 loc unde sa l facem si asa ma gandeam ca tre sa se mai incalzeasca sa l facem afara
nu mai e cazul o problema s a rezolvat
problema nr.2 se gaseste cineva care se pricepe la sudura sau ne initiem noi si in asta ?
Flow is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 21:28   #10
corrado-vr6

Stage 5
 
corrado-vr6's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 913
Default

Sa vedem daca inteleg bine : Razvan isi termina masina Alfa si vrea sa o modifice in Buggy sau e vorba de o alta Alfa care o sa fie modificata? Oricum ar fi, ma bag si eu. Nu am calificari, dar imi place sa ma murdaresc
__________________
"This thread is full of idiots. My IQ went down several points just reading this posts in here."
corrado-vr6 is offline   Reply With Quote
Old 02-02-06, 22:01   #11
NEbunu

Stage 5
 
NEbunu's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 364
Default

si eu ma bag....nu am probleme q murdaritul q toate ca nu ma pre pricem dar..
Pt corrado este vorba de alta masina ...pe langa cea pe care o face razvan. mai are 2 masini...
__________________
NEbunu is offline   Reply With Quote
Old 03-02-06, 07:55   #12
BMW-M-Power

Stage 5
 
BMW-M-Power's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 645
Default

fratiorii mei din cate vad eu prea putini se pricep... dar ne descurcam noi... dc ne adunam mai multi cresc fortele....
BMW-M-Power is offline   Reply With Quote
Old 03-02-06, 09:58   #13
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"corrado-vr6\"
Sa vedem daca inteleg bine : Razvan isi termina masina Alfa si vrea sa o modifice in Buggy sau e vorba de o alta Alfa care o sa fie modificata? Oricum ar fi, ma bag si eu. Nu am calificari, dar imi place sa ma murdaresc
dupa cum tzi am explicat si aseara una dintre cele 3 alfe a lui razvan va fi transformata binanteles nu cea care ai vazut o vopsita pe forum
Ma bucur foarte mult ca toata lumea e incantata cu acest proiect si vor sa participe , desi sunt convins ca vom intalnii destule probleme cu sigurantza se vor rezolva si vom avea o mare satisfactie cand va fi gata si vom fi putin mai priceputi in ale masinilor pt ca este un buggy care ne va solicita pe toate planurile : mecanica , tinichigerie , electrica , vopsire etc
Flow is offline   Reply With Quote
Old 03-02-06, 10:02   #14
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"BMW-M-Power\"
fratiorii mei din cate vad eu prea putini se pricep... dar ne descurcam noi... dc ne adunam mai multi cresc fortele....
gabi desi poate prea putini se pricep mai sunt printre noi care au mai desfacut un motor si alte cele + ca mi s a promis sprijin cand ne vom impotmolii din partea celor ce au construit de la 0 yellow buggy colegii mei de la Transilvania cu care au castigat ceva concursuri de off road
Flow is offline   Reply With Quote
Old 03-02-06, 10:17   #15
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"alfa33\"
Ideea este ca masina sa fie una a clubului
Parerea mea este ca buggy ul sa fie al nostru al pasionatilor de masini din brasov care ne cunoastem pt ca nu toata lumea este in club si eu unu nu asa vrea sa se creeze diferentze pe aceasta latura sau sa ne desparta apartenentza sau nu la un club
nu razvane ?
Flow is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -