Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OLTCIT > Anunturi Auto Oltcit

Anunturi Auto Oltcit Masini Oltcit de vanzare si piese pentru Oltcit

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 11-06-08, 20:24   #1
gyde
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 468
Member of:
[DACIA]
Default [CUMPĂR] oltcit

cumpar un oltcit trs de preferintza alb sa fie bun la motor si cutie la tabla nu prea ma intereseaza astept oferte si poze
gyde is offline  
Old 11-06-08, 21:14   #2
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: cumpar oltcit

ar cam trebui sa te intereseze mai mult la tabla decat la motor si cutie
parerea mea...tabla nu o gasesti..motor si cutie gasesti peste tot
Danutz Bratosin is offline  
Old 12-06-08, 03:41   #3
gyde
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 468
Member of:
[DACIA]
Default Re: cumpar oltcit

nu stiam ca nu se mai gaseste nici la oltean imbracaminte eu detin o dacie 1300 din 80 si nu mai gasesc nik pt ea si am vazut zilele trecute un oltean al unui om in varsta vreau sa zic ca nici nu se auzea motorul era foarte silentios si as vrea sa achizitionez unul sa nu bata motorul axe si culbutori ca am inteles ca e foarte mare investitia sa fac un motor si vreau sa am o masina de strada pt ca de 1300 vreau sa ma apuc sa o fac de legale sa ii pun un motor ceva si un interior sa o vopsesc si o sa raman fara masina daca o bag in service si ma gandeam ca un olteam e baza pt ca alta masina nu imi permit momentan ce sa mai zic astept orice oferta din partea oricui mai putin din alte parti ale tari decat din buc ca imi e greu sa ma transport nu prea am timp asa in buc il vedeam mai repede
gyde is offline  
Old 12-06-08, 12:44   #4
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: cumpar oltcit

tabla sa zicem ca se mai gaseste..o aripa fata..o aripa spate..da lonjeroanele pragurile..daca sunt facute praf astea nu ai ce face cu el
Danutz Bratosin is offline  
Old 12-06-08, 13:03   #5
-RAZVAN-
VW Driver

Stage 5
 
-RAZVAN-'s Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 448
Member of:
[DAEWOO]
[4Rally]
[VW]
Default Re: cumpar oltcit

Depinde cat vrea sa tina oltcitu,2-3 ani merge si cu sudura la praguri si lonjeroane,motorul este mai important pentru ca el poate vrea doar sa circule cu oltcitu, fara sa il "tuneze" si bani o sa ii bage in dacie, deci oltcitu doar pentru plimbat ....si oricum poate sa fie masina fara gram de rugina pe ea, dar daca nu merge ce poti sa faci cu ea
-RAZVAN- is offline  
Old 13-06-08, 03:17   #6
gyde
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 468
Member of:
[DACIA]
Default Re: cumpar oltcit

vreau sa il reconditionez pana la ultimul surub sa fie masina de strada vreau mai mult sa fie masina alba pt ca mai am o dacie 1300 si e alba sa le am pe amandoua albe nu prea ma grabesc vreau sa iau ceva cat de cat bun si nu tunat sau cine stie ce cat mai simplu si cat mai bun la motor cutie
gyde is offline  
Old 13-06-08, 10:06   #7
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: cumpar oltcit

daca vrei sa o reconditionezi tine cont de sfatu meu si lasa motoru ca gasesti la orice pas....ai grija de lonjeroane si praguri!!!
Danutz Bratosin is offline  
Old 13-06-08, 14:44   #8
gyde
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 468
Member of:
[DACIA]
Default Re: cumpar oltcit

bine man atunci astept oferte dar precizez ca nu vreau oltcit tunat vreau simplu rau de tot dar sa fie trs in acte
gyde is offline  
Old 15-06-08, 19:12   #9
gyde
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 468
Member of:
[DACIA]
Default Re: cumpar oltcit

bai nene chiar nu vreti sa va vindeti masinile le tineti pe strazi sa rugineasca am vazut cateva numai in zonele sector 2/3 mam mirat cum zaceau dar nici una nu era alba) oricum nu ma grabesc vreau sa nu regret dupa ce e desfac vreau sa iau ceva bunicel astept oferte in continuare
gyde is offline  
Old 16-06-08, 18:24   #10
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: cumpar oltcit

daca tot treci prin sectoru 2 vino la delfinului ca e un trs alb plin de praf da zic eu ca functioneaza treci pe aci si-l vezi pe partea dreapta cum vii dinspre cora...ii lasi un bilet in geam cu nr de telefon si vezi daca te suna...daca nu...sti ce ai de facut
eu il vad zilnic de vre-o juma' de an e nemiscat de acolo....
e trs si e alb!!!
__________________
Oltcit Club 11 RM
Fiat Marea
Fiat Stilo
Danutz Bratosin is offline  
Old 19-06-08, 22:05   #11
gyde
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 468
Member of:
[DACIA]
Default Re: cumpar oltcit

misto deci cand vin dinspre cora pe partea drepta pana in intersectie la delfinului:-w o sa trec maine pe acolo am sa ma echipez cu un biletel sa vad ce supriza o sa am daca o mai fii inscris sa vedem maine o sa iti spun ce am facut ms mult pt sfat daca il iau raman dator de cinste:P
gyde is offline  
Old 19-06-08, 22:28   #12
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: cumpar oltcit

e dupa intersectia cu delfinului....o sa vezi un mega image pe partea dreapta...e chiar in fata acolo....e parcare si tre sa fie in parcare acolo
Danutz Bratosin is offline  
Old 25-06-08, 18:29   #13
lucian100cs

Stage 2
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 28
Default Re: cumpar oltcit

sal.am un 11rl ff intretinut,merge ceas 16mil acte
lucian100cs is offline  
Old 27-06-08, 13:56   #14
gyde
Banned

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 468
Member of:
[DACIA]
Default Re: cumpar oltcit

vreau trs dar daca e al tau alb pune si u niste poze sa vad cum arata nar fii rau o plimbare la galati
gyde is offline  
Old 28-06-08, 19:13   #15
Geox`
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
Geox`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,406
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[SKODA]
[Delta Racing Crew]
Default Re: cumpar oltcit

Gyde uite aici un olcit bunhttps://forum.4tuning.ro/497-anunturi-auto-oltcit/82669-vand-masina-buna.html
Geox` is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -