Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Anunturi Auto Daewoo

Anunturi Auto Daewoo Masini Daewoo de vanzare si piese pentru Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 17-11-13, 13:07   #1
nextul

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 148
Default Cumpar conducte frana espero

Va salut! Am si eu o problema, dupa ce am fost la mecanic, va cer parerea si intreb o cerere de oferta, sau cine are de vanzare.

Pe scurt: Am schimbat amortizoarele, si mi-a spus ca am o problema grava cu CONDUCTELE FRANA la rotile din spate, care sunt pe langa praguri, ca sunt putrede si supureaza, si sunt sanse oricand sa se sparga si sa raman fara frana de tot! si e grav.. Este posibil? Ideea e, caut conducte frana ptr rotile din spate, am gasit doar ptr cielo si nu se potrivesc NOI. ESPERO CANCI. Are cineva? dezmembreaza cineva? a schimbat cineva? ce parere aveti ?

P.S alta intrebare: amortizoarele spate nu a putut sa mi le schimbe ca sunt ruginite varza acolo. Si ca o singura solutie ar fi sa le taie cu flexul, dar el nu vrea sa faca flama. E posibil? care ar fi solutia sa le schimb? s-a mai lovit cineva de problema asta? Multumesc anticipat!
nextul is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 16:39   #2
CalibraBrasov

Stage 3
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 154
Default re: Cumpar conducte frana espero

Salut.
De ce nu incerci sa inlocuiesti conductele vechi de frana cu unele de cupru , iei holenderele de pe cele vechi se bercuiesc la capete si gata . O sa arunc o privire la conductele de pe espero ce il dezmembrez , mi se pare ca au fost schimbate , daca sunt originale si sunt in stare buna ti le dau. Numai bine !
__________________
Seat ibiza 1.2
CalibraBrasov is offline   Reply With Quote
Old 17-11-13, 23:55   #3
nextul

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 148
Default re: Cumpar conducte frana espero

Salut.
De ce nu incerci sa inlocuiesti conductele vechi de frana cu unele de cupru , iei holenderele de pe cele vechi se bercuiesc la capete si gata . O sa arunc o privire la conductele de pe espero ce il dezmembrez , mi se pare ca au fost schimbate , daca sunt originale si sunt in stare buna ti le dau. Numai bine !

Salut. iti multumesc ptr raspunsul primit. Insa, din cate am inteles, si vazut, este cam intortocheat si au "gaturile" facute special, si ma gandesc ca ar fi munca destul de migaloasa sa ii faci traseul exact cum e el din fabrica. Ar fi perfect, ptr ca nu se mai gasesc pe nicaieri. Imi faci un pret si ti le iau cat ai zice peste, apreciez.. e cam situatie urgenta.. Multumesc frumos!
nextul is offline   Reply With Quote
Old 24-11-13, 13:10   #4
nextul

Stage 3
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 148
Default re: Cumpar conducte frana espero

Deci, cineva o solutie? are cineva? dezmembreaza espero? multumesc..
nextul is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -