Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Anunturi Auto Daewoo

Anunturi Auto Daewoo Masini Daewoo de vanzare si piese pentru Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-02-12, 19:42   #1
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Vand bordul de pe masina mea, pt a-l inlocui cu un lcd.
Are cadranele schimbate, pe negru, fundal cu leduri albastre, acele si zona rosie a turometrului cu smd-uri rosii. Folia de pe spate a avut probleme, dar am inlocuit-o cu una impecabila. Merge perfect, acele sunt calibrate, mai putin benzina care e putin mai jos, dar oricum asta trebuie recalibrat la mutarea pe alta masina, respectiv mai multa/mai putina benzina.
Pt cei care ar spune ca e scump... 50 lei ledurile albastre + 10-15 lei smd-urile rosii + costul cadranelor modificate (daca DKZ vrea sa spuna, poate sa o faca, eu prefer sa pastrez pt minte pretul, dar nu va imaginati ca au fost 2 lei, sunt foarte bune calitativ si deosebite) + munca. La care s-ar adauga pretul unui bord la mana a 2a, 70-100 lei.
Cei din Bucuresti il pot vedea pe masina pt inca cateva zile, il voi da jos cand voi monta lcd-ul. Un eventual cumparator ar trebui sa mai astepte putin pana sa i-l pot da.

Pret: 180 lei, nu e batut in cuie, dar nici pe degeaba nu dau bordul.
Contact: aici sau la 0749.190.444
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image(400).jpg
Views:	226
Size:	278.8 KB
ID:	2344427   Click image for larger version

Name:	Image(396).jpg
Views:	153
Size:	483.3 KB
ID:	2344428  
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline  
Old 01-03-12, 11:14   #2
emylyo

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 197
Default re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Da bine bordul cu look Passat.Mi-ar place,dar as prefera cadranele originale si banuiesc ca le dai separat.Daca da lasa un pret,eventual cum pot schimba la bordul meu culorile in acest look?!
emylyo is offline  
Old 01-03-12, 11:23   #3
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Cadranele originale le stricasem, mi-a curs alcool pe ele. Cadranele noi sunt aplicate peste cele vechi, cu destula munca.
Daca vrei cadranele stock, le poti folosi pe cele de la bordul tau. Se scot astea puse de mine si se pun ale tale in locul lor. Caz in care acele vor trebui scoase si, la montaj, recalibrate (nu e asa greu), iar ledul rosu de la zona rosie a turometrului lipit pe spatele cadranului tau. E pus intr-o cutiuta mica, facuta de mine, care sa izoleze lumina rosie de restul bordului. In cazul in care te hotarasti, te pot ajuta cu montajul daca esti din Bucuresti, sau cu indicatii.
In cazul in care nu iei si cadranele astea, mai scadem la pret 30-40 lei. Dar sincer iti spun, desi e chestie de gusturi, astea arata mult mai bine ca cele stock.
Geo_ZGA is offline  
Old 01-03-12, 14:38   #4
emylyo

Stage 4
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 197
Default re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

de vreo 3-4 ani am tot umblat in borduri de moto si am luat diverse tensiuni pt gear indicator,limitari,delimitari,am facut unul la Zextar,dar nimeni nu a reusit sa mai puna acele asa cum au fost ele de fabrica aratand eronat ralantiul,speedometrul si cel mai grav fuel level.Acesta imi indica rezerva ba de 2 l,ba de 8.Am montat si cadrane profesionale de pe newtacho.de la 50-60 euro kitul branduite,dar lumina nu avea acelasi flux peste tot.Pana la urma le-am scos si am pus tot originalul,dar am pastrat iluminatul de Pasatt look.Mai repede ma gandesc sa ai schimb la bordul meu doar lumina,dar intr-un mod profesional.Cand spun profesional ma gandesc la firme=Zextar mi-a dat garantie pe viata!
emylyo is offline  
Old 01-03-12, 14:47   #5
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Nimeni nu iti poate garanta pe viata un led Sa fim seriosi, din fabricatie au un anumit numar de ore de functionare garantate, nici nu se pune problema sa nu se arda odata si odata...
Daca tu crezi ca merita sa te duci la Zextar... eu prefer sa fac singur, evident ies si mai ieftin.
Turometrul indica bine, km indica bine (asa cum arata si din fabrica), apa indica bine (la semn), doar benzina trebuie pusa pe pozitie in functie de noua masina pe care va fi montat.
Geo_ZGA is offline  
Old 02-03-12, 11:19   #6
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Pt ca azi am primit lcd-ul, pretul la scade 170 lei negociabil. Asigur si "asistenta tehnica" pt montaj
Geo_ZGA is offline  
Old 08-03-12, 11:44   #7
liviutzu22

Stock
 
Join Date: Mar 2012
Posts: 6
Default Re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

mai e valabil? m-ar interesa
liviutzu22 is offline  
Old 08-03-12, 13:11   #8
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Banuiesc ca tu mi-ai dat mesaj, deci da, inca mai este valabil. Dar va trebui sa te hotarasti rapid, pt ca mai sunt 2 oameni interesati de el.
Geo_ZGA is offline  
Old 10-03-12, 22:17   #9
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Valabil in continuare. Pana acum nu a fost nimeni interesat cu adevarat...
Geo_ZGA is offline  
Old 19-03-12, 01:38   #10
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Pretul scade la 160 lei, inca e pe masina si poate fi vazut de cei din Bucuresti.
Geo_ZGA is offline  
Old 25-03-12, 13:47   #11
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

Inca valabil si pe masina, dar nu pt mult timp. In maxim 10 zile va fi dat jos (sau la cererea clientului oricand) si, daca nu se vinde pana atunci, nu se mai vinde deloc.
Geo_ZGA is offline  
Old 27-03-12, 11:47   #12
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: [Vand] Bord Cielo modificat (cadrane, leduri)

S-a vandut, topic inchis.
Geo_ZGA is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -