Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Anunturi Auto Daewoo

Anunturi Auto Daewoo Masini Daewoo de vanzare si piese pentru Daewoo

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-01-10, 00:54   #1
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default [VAND] Motor 1.0 DOHC Turbo 140cp (pt Tico,Matiz,Spark, etc)

Dupa cum spune anuntul, se vinde una bucata motor de Daihatsu Charade GTTI sau GTXX, 1.0 DOHC 12V Turbo (de fabrica) 140cp
Features :
- pachetul contine : bloc motor complet cu vibrochen,pistoane,biele, segmenti, cuzineti, baie ulei,instalatie ulei, racine Modina ulei, chiuloasa,garnitura chiuloasa cupru, capac, delcou, cutie viteze, ambreiaj, placa presiune, volanta, galerie evacuare, alternator, electromotor, etc.
- complet reconditionat
- ambreiaj nou
- volanta usurata
- chiuloasa reconditionata, curatata, refacut scaune la supape
- capac chiuloasa vopsit electrostatic
- port polish admisie si evacuare
- multe alte maruntisuri de care sigur uit

Ca la orice swap, necesita fabricati suportii aferenti caroseriei, cei de pe motor sunt, iar planetarele in functie de cum vreti voi (taiate si imbinate, schimbat capetii de tripoda, etc)

Piesa lipsa este rulmentul de presiune, care trebuie comandat, cablul de ambreiaj exista, iar cel de acceleratie se adapteaza/schimba cu unul compatibil.

ECU este functional, si se va cabla dupa schema motorului pe care o voi inmana proprietarului, 24 fire din care 6 sunt (-) masa.

Pretul este cu 3 taisuri :
1. 700 euro cu turbina k03 (recent achizitionata) cu flansele aferente, si livrare la jumatatea drumului dintre Timisoara si unde va situati pe harta.
2. 600 euro FARA turbina k03, idem pentru livrare
3. 550 euro cu livrare personala in Timisoara, cu turbina k03 (sau 500 euro fara turbina)

Intercooler INCLUS in pretul motorului !!!! Pozele sunt cateva, mai sunt pentru cei interesati, iar poza cu intercoolerul e sa va faceti idee de dimensiunile lui.
Contact aici, sau pe pm.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image082.jpg
Views:	743
Size:	390.7 KB
ID:	1275675   Click image for larger version

Name:	Image117.jpg
Views:	694
Size:	370.4 KB
ID:	1275676   Click image for larger version

Name:	Image090.jpg
Views:	486
Size:	367.5 KB
ID:	1275677  

Click image for larger version

Name:	Image075.jpg
Views:	193
Size:	189.7 KB
ID:	1275678   Click image for larger version

Name:	Image079.jpg
Views:	358
Size:	352.9 KB
ID:	1275679   Click image for larger version

Name:	Image129.jpg
Views:	665
Size:	307.1 KB
ID:	1275680  

__________________
FRONT YARD ENGINEERING -- Fastest TICO in the WORLD -->> https://forum.4tuning.ro/111-masina-m...e/page-12.html

Last edited by TM32CIP; 22-01-10 at 00:58.
TM32CIP is offline  
Old 23-01-10, 14:22   #2
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: [VAND] Motor 1.0 DOHC Turbo 140cp (pt Tico,Matiz,Spark, etc)

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Am o rugaminte: in urma discutiilor cu bnz, vreau sa te rog sa pui poze detaliate si clare, din care sa se vada starea exacta a motorului. Rectificarile sunt la cota 1? Ce schimbari si reparatii ai facut la el?
Eu personal din start voi sari peste opinia lui bnz, pe care il consider minoritate, motorul este tot R1, nu bate linia, nu nimic, iar cilindrii sunt foarte atent lustruiti (nu cu peria de sarma cum a declarat el). Schimbari si reparatii ? Curatat pana si cel mai mic surub, absolut toate componentele, iar ce nu se mai putea folosi s-a inlocuit cu produse noi, comandate din UK de pe un site de specialitate (pompa apa, ulei, rulment intinzator, etc). Oricine se pricepe cat de putin la motoare, poate vedea pe viu starea lui, testat la mersul in gol ca nu bate linia, motiv pentru care nici nu l-am asamblat !!!
TM32CIP is offline  
Old 23-01-10, 14:53   #3
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: [VAND] Motor 1.0 DOHC Turbo 140cp (pt Tico,Matiz,Spark, etc)

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Nu mi-o lua in nume de rau, nu ti-am cerut poze si detalii pt mine... ci pt restul, potentiali clienti. In momentul in care apare cineva care sa zica "diverse", apar si dubii... de aceea e cel mai bine sa fie clar tot.
Si da, intr-adevar, cine e interesat, poate sa vina sa-l vada si sa-l auda, dar mai e si problema distantei, unii poate nu sunt dispusi sa bata drumul decat daca sunt siguri.
Bafta, considera-l ca pe un upp. Voi sterge posturile offtopic, inclusiv ale mele, ca sa fie topicul curat.

Mersi de up, am inteles din prima unde "bati" cu acel post, de-aia am si postat. Voi face si poze mai clare, cand fac rost de un aparat calumea, ca sa nu fie nelamuriri, am si mentionat ca potentialii doritori vor primi garla de poze cu el (probabil pe mess sau mail). Sunt extrem de multe topicuri de vanzari unde nu sunt poze deloc, eu am cateva pentru a-si face clientii o IDEE despre cum arata, nu un studiu amanuntit. No harm done, poti sterge ultimele posturi daca vrei. Iar legat de bnz, iti spun o chestie : eu stiu ce vand, nu am dat nici o teapa nimanui, am vandut destule pe acest forum fara nici o plangere, si nu voi permite unui om cu ciuda sa "se bage" in seama. Ceea ce face el se numeste a pune bete in roate, si o spun pt ca nu a mai vazut acest motor de mai bine de 1 an, deci NU STIE cum arata si ce s-a mai facut la el. Acum intelegi ?
stima
TM32CIP is offline  
Old 27-01-10, 21:20   #4
TM32CIP

Stage 5
 
TM32CIP's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,446
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: [VAND] Motor 1.0 DOHC Turbo 140cp (pt Tico,Matiz,Spark, etc)

Se poate inchide topicul, multumesc pentru atentie !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	soldSign.JPG
Views:	40
Size:	8.7 KB
ID:	1285378  
TM32CIP is offline  
Old 27-01-10, 21:50   #5
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: [VAND] Motor 1.0 DOHC Turbo 140cp (pt Tico,Matiz,Spark, etc)

Se aude ca cica motorul a ajuns la un user 4 tuning si in ciuda celor scrise , motorul este super ok !
TheEnZo is offline  
Closed Thread


- Copyright 2024 4Tuning -